У Львові відзначили День героїв

47

27 травня у Львові понад 2 тис. осіб взяло участь у заходах, присвячених Дню героїв.

Фото zaxid.net

Відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченка, до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям на Янівському кладовищі, до Меморіалу Української Галицької Армії на Личаківському кладовищі, а біля пам’ятника Степанові Бандері провели урочисте віче.

Депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон у своїй промові згадала Миколу Міхновського і Євгена Коновальця, які, за її словами, символізують ідеологічну і військову боротьбу українців. Вона наголосила, що гасла Миколи Міхновського „Україна для українців” стане „засадничим у нашій подальшій боротьбі”. „Чи не здається вам, що для того, аби випробувати наші з вами духовні сили, ми маємо сьогодні таких покидьків при владі. Чи не здається, що це плата нації за її вибір меншого зла, компромісність, за її постійне балансування. Насправді цей світ не знає серединної дороги”, — зазначила Ірина Фаріон.

„Я впевнений і знаю, що якщо ще буде один клич, то ця молодь піде, хоча, кажуть, що молодь розбалансована, але ми галичани такі є, і якщо виходить за межі, ми піднімемось тоді і очистимось від скверни!”, — сказав голова осередку Крайового братства вояків ОУН-УПА Олесь Гуменюк.

Після віче всі присутні колоною вирушили до пам’ятника Тарасові Шевченку вулицями Степана Бандери і Коперніка. На час руху колони було обмежено рух транспорту по цих вулицях. Дорогою поклали квіти до пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, меморіальних дошок Романові Шухевичу, Євгену Коновальцю.

Біля пам’ятника Тарасові Шевченку відбувся конкурс кращої похідної чоти між школами Львова.

„Нас сьогодні об’єднав Шевченко, Бандера, Шухевич, Коновалець і Міхновський. Їхня смерть сьогодні об’єднує нас”, — сказав голова Львівської обласної ради Олен Панькевич.

Під час урочистостей на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку, окрім синьо-жовтих та червоно-чорних стягів, розгорнули свої прапори політичні партії КОДу.

Нагадаємо, з нагоди свята управління соціального захисту Львівської міської ради виплатить одноразову матеріальну допомогу 34-ом членам Львівського міського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів у розмірі 150 грн. кожному. На ці потреби в бюджеті міста передбачили кошти в сумі 5,1 тис. грн.

Довідка. Свято героїв або День героїв щорічно відзначається в Україні в останню неділю травня. У 1941 році Другий великий збір ОУН постановив святкувати 23 травня День Героїв, бо саме в травні пішли з життя „кращі сини України XX століття”: Микола Міхновський, Симон Петлюра, Євген Коновалець.

Фото zaxid.net

 

Поделиться:
Загрузка...