Харківський БТРЗ створив нову БМП ФОТО

82

Фахівці ДП «Харківський БТРЗ» створили важку БМП (БМПТ), уніфіковану з танком Т-64 по двигуну з обслуговуючими системами, трансмісією, ходовою частиною і електрообладнанням.

Фото mil.in.ua

Використання компактного танкового МТО дозволило забезпечити поєднання високого базового рівня захисту при масі машини в 34,5 тонни, що вирішує проблему аеротранспортабельності. Іншим суттєвим плюсом такого рішення є усунення проблеми розуніфікаціі парку важких БМП і танків, яке завдає величезні незручності для військових контингентів в Іраку та Афганістані. Близькі (вже!) по масі машини практично не мають спільних деталей та вузлів, що ускладнює не тільки навчання, ремонт, логістику, а навіть і поставки палива — так, наприклад, в армії США ОБТ «Абрамс» працює на реактивному паливі JP-8 (фактично — це авіаційний гас), в той час як БМП «Бредлі» споживає звичайне дизпаливо, про уніфікацію моторних і трансмісійних масел, витратних матеріалів, і говорити не доводиться.

Фото mil.in.ua

Високий ступінь уніфікації харківської БМП і танка не тільки полегшує навчання екіпажів, спрощує ремонт, постачання, але і дозволяє істотно мінімізувати обсяг поставок запчастин, палива, мастил та витратних матеріалів. Як показує досвід бойових дій останніх років — частка логістичної складової в загальному бюджеті військової операції має тенденцію до збільшення, і, вдале з точки зору постачальників, рішення, дозволить економити значні суми, що важливо в умовах кризової навантаження на військовий бюджет.

Фото mil.in.ua

БМПТ призначена для транспортування особового складу, підвищення його мобільності, захищеності та вогневої потуги. Машина виконана за класичним компонуванням, з переднім розташуванням МТО, за яким послідовно розташовані відділення управління, бойове і десантне відділення з апареллю в кормовій стінці.

Фото mil.in.ua

Апарель не тільки полегшує навантаження-вивантаження в десантне відділення важких і габаритних вантажів (ящиків з боєприпасами, нош із пораненим), але і дозволяє проробляти це при русі машини. Двостулкова конструкція апарелі дозволяє відкривати верхню і нижню стулки незалежно один від одного, що дозволяє, при необхідності, при захисті більшої частини дверного отвору, вести спостереження в широкому секторі огляду або вести вогонь з особистої зброї декільком десантникам одночасно.

Фото mil.in.ua

Озброєння машини розміщено в обертовій безлюдній башті, розташованій в центральній частині корпусу. Основним озброєнням БМПТ є 30 мм автоматична гармата 2А42. На даху башти розташовується циліндрична шахта для монтажу змінних бойових модулів, уніфікованих з тими, що застосовуються на Т-64Е. На правій стороні башти розташовані 2 ПУ ПТРК «Бар’єр». Розташування комплексу озброєнь в безлюдній башті дозволило відокремити його від екіпажу, тим самим підвищивши ергономіку населених відділень БМП, і значно знизивши ризик ураження екіпажу і десанту при бойовому ураженні комплексу озброєнь і можливої ​​детонації боєкомплекту. Внаслідок того, що БМПТ виконана шляхом конвертації танка, бронювання машини за рівнем захисту аналогічно бронювання танка, вбудований комплекс кумулятивної динамічного захисту «Ніж» дозволяє парирувати потрапляння всіх класів протитанкових засобів, включаючи БОПС, як опція можлива установка протівотандемного варіанту кумулятивної динамічного захисту «Дуплет ». Застосування в якості силової установки танкового двигуна 5ТДФ, що має найбільшу серед серійних танкових двигунів літрову і габаритну потужності, дозволило за рахунок створення компактного (а, відповідно — і легкого) МТО, зменшити висоту корпуса і машини в цілому, і, при рівній з машинами західного виробництва масі, направити з’явився таким чином «резерв» на посилення бронезахисту. Іншими словами — за рахунок малогабаритних двигуна, механічної трансмісії, щільною компонуванні МТО в цілому, в харківській машині на частку броні доводиться істотно більша частина загальної маси машини, чим в БМП конкурентів.

Технічні характеристики.
Маса …………………………………………………………………34,5 т.
Габарити…………………………………………………………. 6,5 х 3,3 х 2,6 (по даху вежі) м
Двигун / потужність…………………………………………… 5 ТДФ / 700 л.с. (За бажанням — 900 л.с. 5ТДФЕ)
Екіпаж……………………………………………………………… 3 чол.
Десант………………………………………………………………до 12 чол.
Фронтальне бронювання ………………………………….350 + 40 мм, витримує попадання 90 мм БПС.
Бортова броня …………………………………………………82 + 20 мм. Протикумулятивний екран + ДЗ "Ніж", витримує попадання гранати ПГ-7ВМ (постріл гранатомета РПГ-7).
Кормова броня…………………………………………………40 мм, витримує попадання 14,5 мм бронебійної кулі.
Броня днища……………………………………………………Комбінована протимінна. Захищає екіпаж при підриві на протитанковій міні ТМ-57, рівень захисту 4А стандарту НАТО STANAG 4569.
Обидві машини проходять заводські випробування.
Завод — виробник під час експлуатації забезпечує ремонт, при необхідності — модернізацію виробу або переоснащення іншим комплексом озброєння та / або реконфігурацію виробів за бажанням замовника.

С.Березуцький

БМП-64 — предшественник БМПТ-64

Поделиться:
Загрузка...