NASA готується до переселення людей на інші планети

25

Наразі Національне управління США з аеронавтики і дослідженню космічного простору вже виділило 100 тисяч доларів, а DARPA — повноцінний мільйон на втілення проекту, пише Компьюлента з посиланням на Popular Science.

"Двадцять років тому про таке можна було тільки шепотітися в темних коридорах під страхом звільнення", — зазначив на конференції директор Дослідницького центру NASA Саймона "Піта" Уорден.
За словами науковця, NASA вже вивчає електричні силові установки. На його думку, перші поселенці з’являться на Місяці або Марсі до 2030 року.

Ідею про космічних переселенців нещодавно розробили американці Дірк Шульце-Макуш і Пол Девіс. У їхній статті, що вийшла в Journal of Cosmology, пропонується відправити на Марс астронавтів без права повернення для створення першої постійної колонії.

Час від часу їм будуть надсилати певні речі, але в цілому марсіанам доведеться піклуватися про себе самостійно: добувати воду, будувати житло, отримувати поживні речовини, налагоджувати процеси мінеральної та хімічної переробки. Іншими словами, вони стануть творцями марсіанської промисловості, яка в кінцевому рахунку закладе основу майбутньої колонізації. А ще це запорука того, що слідом за ними прийдуть і інші люди — хоча б довідатися про успіхи.

Таким чином буде усунуто головну фінансову і технічну складність пілотованого польоту на Марс — доставка астронавтів додому.

Космолог з Університету штату Арізона Пол Девіс не бачить в цьому нічого жорстокого: "Подібна місія мало чим відрізнятиметься від експедицій перших білих поселенців в Америці, які залишали Європу практично без надії на повернення".

Але спочатку доведеться розробити нові двигуни, які піднімуть ракету з мінімальною витратою пального і дозволять благополучно приземлятися на Марс.

"Ларрі Пейдж (співзасновник Google) запитав мене пару тижнів тому, скільки це буде коштувати, і я сказав йому, що 10 мільярдів доларів. Його відповідь була такою: "Чи зможете укластися в 1-2 мільярди доларів?". Тож мова тепер йде вже всього лише про ціну питання", — підкреслив Саймон Уорден.

Та на якій би сумі вони ні зійшлися, вартість прощання навіки з родичами і друзями нічим не виміряти. Тож психологи і психіатри NASA активно вивчають реакцію на тривалу ізоляцію й розлуку з близькими.

Поделиться:
Загрузка...