• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Наслідки удару Сил оборони по автівці з військовими РФ: один спалений, інший — без голови
  • В окупованому Криму уражено понад 60 цілей РФ
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26
  • Уражено центр космічного зв’язку у Московській області
  • Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб
  • Постачання Криму та удари України
  • Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20-21.06.2026​
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.06.26
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      20.05.20260

      Прощавай євроінтеграція… Кредит, до речі, також бай-бай…

      Recent
      21.06.2026

      Ці дегани побігли віддавати свої ордени общипаного орла, бо не знають, що інше робити

      20.06.2026

      «Самальоти лєтять, будєм всех банбіть»

      17.06.2026

      Воїстину! Маріуполь і Бердянськ — підтвердять

    1. Украина
        Featured
        08.05.20260

        Як Цукерман та Міндіч встигли втекти з України?: опубліковано третю серію «плівок Міндіча»

        Recent
        21.06.2026

        Після атаки дронів в порту “Кавказ” спалахнули три автомобільні пороми

        21.06.2026

        Польська глибинна держава пам’яті

        20.06.2026

        Сили безпілотних систем уразили газову інфраструктуру Криму ВІДЕО

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          20.06.2026

          Іран знов закрив протоку Ормуз для судноплавства

          19.06.2026

          США в Ірані отримали поразку у війні

          18.06.2026

          Момент удару по резервуару на Московському НПЗ: вибухом зірвало люк

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            23.06.2026

            В окупованому Криму уражено понад 60 цілей РФ

            23.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26

            22.06.2026

            Уражено центр космічного зв’язку у Московській області

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              12.06.2026

              Американський Hornet: ударний БпЛА, що нищить російську логістику

              26.05.2026

              Як знищують український ВПК перед лицем геноциду

              20.05.2026

              Дивовижна історія сталася з компанією Fire Point

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Мир»Чаша порушень Росії вже на грані, ще трохи і потече

            Чаша порушень Росії вже на грані, ще трохи і потече

            0
            By Юрий on 31.07.2019 Мир

            Росія намагається встановити цілковитий контроль над Чорним морем, але їй бракує економічних та військових ресурсів. Україні ж залишається фіксувати порушення з боку РФ та діяти у правовому полі. Про це розповів колишній заступник голови Генштабу Збройних сил України генерал-лейтенант ІГОР РОМАНЕНКО.

            — 27 липня з’явилося повідомлення, що з російських кораблів світили в обличчя українських моряків невідомим променем зеленого кольору. Однак про зміни стану здоров’я українські службовці наче не повідомляли. Що то могло бути за опромінення?

            — Це схоже було на лазерні промені. Рожеві чи червоні вони використовували на лінії зіткнення десь півроку тому. Це заборонена зброя, яка впливає на сітківку ока – вражає її аж до сліпоти. Такі промені були помічені вперше. Якщо підтвердиться, що це лазер, то треба фіксувати такі факти і надсилати в міжнародні інстанції з боротьби з незаконними видами зброї.

            — Для чого це робилося?

            — Відомо, що росіяни використовують будь-які можливості, щоб здійснювати тиск на Україну й інші країни, з якими мають суперечки – країни Балтії, Польща. Вони не мають, що запропонувати в економічному плані, тож використовують воєнний, економічний і політичний тиск. Після затримання нашими СБУ, прикордонниками і військовою прокуратурою танкера, який перегороджував прохід наших кораблів у Керченській протоці, вони відреагували, як можуть. Тим паче, що моряків відпустили, відносно судна ведеться збір доказів, що саме воно перегороджувало. Спеціалісти працюють над зібраними аудіо записами та документами з танкера.

            — Чому Україна відпустила моряків? Можна було б обміняти їх на наших військовополонених.

            — Я боявся, що влада піддасться великій спокусі їх затримати і організувати обмін на затриманих Росією. Але відомо, що люди, які були на танкері – не ті, які приймали участь у перехопленні під мостом наших кораблів і буксиру.

            Росіяни не дурні, вони думають над тим, як сховати кінці у воду. Вони змінили власника танкера, назву, екіпаж. Вони відправили його на ремонт в Ізмаїл, бо там це відбувається ефективно, швидко і дешево. Але, можливо, в цьому й був провокативний характер – це покаже час. Хоча вони більше програють від цієї ситуації, ніж виграють.

            Якби ми сказали – «не важливо, вони винні чи ні, ми їх захопили і робимо обмін», – то ці дії за морським і загальним міжнародним правом підпадають під статтю «тероризм». І росіяни про це одразу заявили. Але ж якщо ми будуємо правову державу, то й скочуватися на рівень росіян – терористів і порушників міжнародного закону – було б невірно. Тим паче у справі, де ми наполягаємо на своїй правоті.

            — Наскільки суттєве зараз загострення в Азовському морі?

            — Поки що мова лише про освітлення променями. Росіяни відслідковують реакцію України, її союзників, зокрема, реакцію американського посольства. Тому їм не доречно більше загострювати ситуацію. Бо вони хочуть показати себе миротворцями, які борються за мир на Донбасі, але на своїх умовах.

            — Зараз з’явилася інформація, що Росія збирається блокувати частину акваторії Чорного моря – зокрема, нейтральні води. Адже ще 20 років тому Путін заявляв, що «Росію видавлюють зі Світового океану».

            — Я думаю, що це черговий етап порушень міжнародного морського права. Кілька століть тому з’явилося висловлювання, що Британія – володарка морів і океанів. Так, на сьогодні І вона, і США підтримують свій статус, свої військово-морські сили. Наприклад, британці відреагували на конфлікт в Оманській затоці за участі Ірану і відправили туди свої військові кораблі. Вони ставляться до таких подій дуже болюче.

            Чаша накопичення порушень з боку Росії на межі. Якщо додасться ще й Чорне море, то буде уже з вершком — і потече. Чого найбільше бояться росіяни? Відключення від SWIFT й інших міжнародних платіжних систем; рішучих дій щодо російських нафти та газу; заборони заходу в порти і захоплення російських суден за порушення.

            Однак росіяни останнім часом намагаються розірвати коло протистояння, стати «білими людьми», зайти на міжнародний Олімп – це і повернення в ПАРЄ, і повернення зі своїм прапором на міжнародні спортивні ігри. Тому Росії нема сенсу провокувати далі.

            — Чи змогли б росіяни реалізувати ідею з блокуванням Чорного моря?

            — Росіяни намагаються, але у них нема економічної і військової потужності. На їх фоні дуже активно розвивається Китай. У південно-східній частині світового океану, на Далекому Сході.

            А от Путін з мультиками прорекламував нову зброю. Але, як бачите, «лошарики» загинули, тому що рятували, як було сказано на їх похоронах, світ від катастрофи планетарного масштабу. За однією з версій, мегатонна субмарина з атомним двигуном і ядерною зброєю вийшла з ладу і «лошарики» повинні були повернути її під контроль.

            Росіянам бракує грошей на розробку системних наукових підходів. У космічній галузі у них також відбуваються постійні серйозні зриви. Вони не можуть вибратися з цього стану, бо це уже система.

            — З’явилася інформація, що блокування в Чорному морі співпадають із проляганням газопроводів «Турецький потік» і «Голубий потік», які збиралася свого часу будувати Росія. Чи може Путін домовитися з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом і поділити на двох Чорне море?

            — Навряд чи. Туреччина – це країна НАТО і там не дозволять це зробити. Незважаючи на те, що Ердоган пересадив десятки тисяч опозиціонерів після заколоту, його прихильник вперше програв вибори мера Анкари. Це дуже важливий політичний показник – Ердоган свого часу, 7 чи 8 років тому, спочатку став там мером, а потім президентом. Турки вже втомилися від авторитарного управління країною.

            Хоча нещодавно Туреччина закупила у Росії С-400. Але в цьому винна Америка – Барак Обама не надав Patriot, Дональд Трамп теж не дав. З іншого боку, американцям було б корисно всебічно вивчити цей комплекс, хоч Росія і комплектує експортне озброєння найбільш застарілими зразками. З радянських часів у Росії техніка протиповітряної оборони, до якої і я мав стосунок, була однією з найбільш передових у світі. Але будь-яка оборона програє силам атаки.

            Дмитро Малишко

            ИгорьРоманенко
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Іран знов закрив протоку Ормуз для судноплавства

              США в Ірані отримали поразку у війні

              Момент удару по резервуару на Московському НПЗ: вибухом зірвало люк

              Comments are closed.

              Последние новости
              • 23.06.2026
                23:07
                Наслідки удару Сил оборони по автівці з військовими РФ: один спалений, інший — без голови
              • 23.06.2026
                22:48
                В окупованому Криму уражено понад 60 цілей РФ
              • 23.06.2026
                11:09
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 23.06.26
              • 22.06.2026
                20:46
                Уражено центр космічного зв’язку у Московській області
              • 22.06.2026
                15:02
                Завод, що виробляє електроніку для російських ракет Іскандер та Х-101, уражено у Воронежі, — Генштаб
              • 22.06.2026
                11:54
                Постачання Криму та удари України
              • 22.06.2026
                11:38
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 20-21.06.2026​
              • 22.06.2026
                11:23
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.06.26
              • 21.06.2026
                19:46
                Після атаки дронів в порту “Кавказ” спалахнули три автомобільні пороми
              • 21.06.2026
                12:23
                Ці дегани побігли віддавати свої ордени общипаного орла, бо не знають, що інше робити
              • 21.06.2026
                12:17
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 19.06.2026​
              • 21.06.2026
                12:11
                Польська глибинна держава пам’яті
              • 21.06.2026
                11:47
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.06.26
              • 20.06.2026
                18:56
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 17-18.06.2026​
              • 20.06.2026
                17:25
                «Самальоти лєтять, будєм всех банбіть»
              • 20.06.2026
                17:13
                Іран знов закрив протоку Ормуз для судноплавства
              • 20.06.2026
                16:58
                Незмінна онтологія Московії: Що Бандера вичитав у де Кюстіна?
              • 20.06.2026
                16:41
                Сили безпілотних систем уразили газову інфраструктуру Криму ВІДЕО
              • 20.06.2026
                10:23
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.06.26
              • 19.06.2026
                22:23
                ОРДЕН ДАВ — ОРДЕН ЗАБРАВ: перемога польського шовінізму над здоровим глуздом
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              22.03.2026

              Двоє російських окупантів самоліквідувалися пострілами в голову ВІДЕО

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.