• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 05.06.2026​
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 06.06.2026
  • Уражено пʼять суден ворога протягом ночі 5 червня
  • Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04.06.2026​
  • Про зустріч Зеленського і Порошенка
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 05.06.2026
  • “Дипломатія дронів” дійсно змушує Росію замислитися над необхідністю сісти за стіл переговорів”: Костянтин Єлісєєв
  • Політичне банкрутство ціною життів
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      20.05.20260

      Прощавай євроінтеграція… Кредит, до речі, також бай-бай…

      Recent
      05.06.2026

      Про зустріч Зеленського і Порошенка

      04.06.2026

      “Дипломатія дронів” дійсно змушує Росію замислитися над необхідністю сісти за стіл переговорів”: Костянтин Єлісєєв

      03.06.2026

      ХЕРСОН БУВ ПРИРЕЧЕНИЙ

    1. Украина
        Featured
        08.05.20260

        Як Цукерман та Міндіч встигли втекти з України?: опубліковано третю серію «плівок Міндіча»

        Recent
        04.06.2026

        «Шлагбаум-2»?

        02.06.2026

        Пошуково-рятувальну операцію в Дніпрі завершено: 16 загиблих і 42 поранених

        02.06.2026

        Тіло маленького хлопчика вилучили з-під завалів будинку у Дніпрі: кількість загиблих зросла до 8

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          03.06.2026

          «Петербурзький нафтовий термінал» палає внаслідок атаки безпілотників на Санкт-Петербург

          02.06.2026

          Біба і Боба (Бібі і Донні) б’ють горшки

          02.06.2026

          Трамп нецензурно вилаяв Нетаньягу — Axios

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            06.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 06.06.2026

            05.06.2026

            Уражено пʼять суден ворога протягом ночі 5 червня

            05.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 05.06.2026

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              26.05.2026

              Як знищують український ВПК перед лицем геноциду

              20.05.2026

              Дивовижна історія сталася з компанією Fire Point

              19.05.2026

              Українські фахівці створили першу вітчизняну керовану авіабомбу

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Экономика»Держава заплатила 320 млн грн сонячним станціям брата заступника голови ОП Шурми за електроенергію в окупації

            Держава заплатила 320 млн грн сонячним станціям брата заступника голови ОП Шурми за електроенергію в окупації

            0
            By Юрий on 18.08.2023 Экономика

            Сонячні станції під російською окупацією, співвласником яких є близьке оточення заступника керівника ОП Ростислава Шурми, отримували оплату за «зеленим тарифом» до літа 2023 р

            Про це йдеться у матеріалі Аліси Юрченко на Bihus.Info.

            Після повномасштабного вторгнення рф в Україну кілька десятків «зелених» станцій потрапили під окупацію. Серед них – сонячні станції ТОВ «КД Енерджі 2», ПП «Нацпрод», ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя», ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС», розташовані у Запорізькій області.

            За інформацією Bihus.Info, з липня 2022 по липень 2023 рр. ці компанії сукупно отримали понад 320 млн грн оплати за електроенергію за «зеленим тарифом» від державного підприємства «Гарантований покупець» (для «КД Енерджі 2», «Нацпрод» і «Відновлювальна Енергія Запоріжжя» з проплат неможливо виокремити розрахунки за боргами попередніх періодів, якщо такі відбувались – ред.).

            Співвласником ТОВ «КД Енерджі 2» і ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя» є брат посадовця ОП Ростислава Шурми Олег Шурма. Станція ПП «Нацпрод» також згадується серед реалізованих проектів на корпоративному сайті, де зібрані «зелені» проекти Олега Шурми і партнерів.

            Співвласником ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС» є Руслан Божко, колишній підлеглий Ростислава Шурми, якого вважають близькою до нього людиною.

            Оплату за «зеленим тарифом» в окупації також отримували низка інших виробників. Наприклад СЕС компаній «Скіфія-Солар-1» і «Скіфія-Солар-2» бізнесмена Василя Хмельницького та партнерів, а також низка інших, менш відомих виробників.

            У чому проблема з проплатами станціям в окупації? По-перше, за даними, отриманими від «Укренерго», з посиланням на обленерго, більшість станцій, що перебувають на тимчасово окупованій території Запорізької області, працюють в несинхронному режимі з об’єднаною енергосистемою України з 1 липня 2022 р. Тобто вони не мали фізичного зв’язку з нею через пошкоджені або відключені лінії електропередач. Відтак електроенергія з СЕС в окупації, найімовірніше, не могла потрапити в український ринок і не могла бути продана там. А за українськми законодавством, ДП «Гарантований покупець» має оплачувати електрику, яку продає ринку. Оплата електрики, яку ДП не могло продати, означає збитки для державного підприємства.

            По-друге, дані про обсяги виробленої електрики, передані представниками станцій до обленерго, а звідти до «Укренерго», яка потім передавала їх ДП «Гарантований покупець» для оплати, в принципі неможливо перевірити через відсутність дистанційного зв’язку з обладнанням.

            Співвласник компаній «КД Енерджі 2» і «Нацпрод» Сергій Дядечко запевнив Bihus.Info, що, за його даними, електроенергія з цих двох СЕС і зараз йде в енергосистему України (від редакції – є серйозні підстави сумніватися у достовірності цих тверджень).

            Представник ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і «Грандпауєр ЛЛС», який попросив не називати його ім’я, повідомив, що компанії не мають технічної можливості визначити, в яку енергосистему йшла електроенергія. За його словами, до квітня 2023 р. дані про генерацію, зафіксовані на лічильниках СЕС, вдавалось передавати до обленерго «партизанськими методами» від співробітників, які залишились в окупації. Він вважає цю електроенергію українською і такою, що мала оплачуватись державою, навіть якщо вона не могла бути продана в український ринок, оскільки компанії мають кредитні зобов’ язання перед банками. Запис телефонної розмови є в розпорядженні Bihus.Info, однак на прохання співрозмовника він не використаний у відеоверсії матеріалу.

            З Олегом Шурмою зв’язатися не вдалося. Ростислав Шурма на письмовий запит редакції не відповів.

            З липня 2023 р. розрахунки з «зеленими» станціями, що перебувають на тимчасово окупованих територіях, за електроенергію, вироблену після окупації, призупинені. «Укренерго» повинна передавати ДП «Гарантований покупець» нульові обсяги генерації, якщо не має впевненості у тому, що станція працює в синхронному з ОЕС режимі, однак задекларовані виробниками показники мають зберегти для розрахунків після деокупації. Таке рішення прийнято за результатами наради в Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг.

            Питання про те, що робити з оплаченими грошима, наразі залишається не вирішеним. В Нацкомісії з енергетики повідомили, що влітку 2023 р. на нараді в Міненерго обговорювали кілька варіантів: врахування цих коштів як оплату боргів за періоди до початку окупації або звернення до виробників за поверненням коштів. «Коли «Гарантований покупець» звернувся до виробників, багато виробників відмовились це зробити. Відмовились повернути кошти, – зазначає Ілля Сідоров, директор Департаменту енергоринку НКРЕКП. – Це питання потрібно врегулювати окремим рішенням на рівні закону. Можливо, як виключення, на рівні РНБО або Кабінету Міністрів».

            «Мене важко здивувати, але Шурма зміг. Отримати третину мільярда гривень від українців за те, що постачаєш енергію окупантам? Хоча… Це дивує приблизно як «ще три року тому ти був спонсором ОПЗЖ, а зараз ти заступник Єрмака і куруєш енергетику, яка і генерує кеш твоєму брату», — прокоментував даний матеріал журналіст Юрій Ніколов.

            P.S.Пахучі риги — заступник Єрмака Шурма та компанії його брата Олега Шурми отримали з держбюджету у 2022 році компенсацію за зелений тариф від електростанцій, що розташовані на тимчасово окупованих територіях та навіть не були підключені до єдиної енергосистеми України.

            Розслідування про це провели журналісти Бігус. Інфо.

            Тобто, посадовець Офісу президента, користуючись власним посадовим положенням, вибив з держбюджету фірмам свого брата 320 млн гривень.

            Офіс Президента збирається тримати такого чиновника, чи звільнить?

            Просто цікаво як у голові президента поєднується бурутьба з корупцією і відмивання грошей керівниками свого апарату та ще й пахучими ригами?

            Бєнєфіціари влади

            РостиславШурма СонячніСтанції Шурма
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 05.06.2026​

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04.06.2026​

              Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 02-03.06.2026​

              Comments are closed.

              Последние новости
              • Сегодня
                12:07
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 05.06.2026​
              • Сегодня
                11:59
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 06.06.2026
              • 05.06.2026
                21:59
                Уражено пʼять суден ворога протягом ночі 5 червня
              • 05.06.2026
                11:12
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 04.06.2026​
              • 05.06.2026
                11:08
                Про зустріч Зеленського і Порошенка
              • 05.06.2026
                11:03
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 05.06.2026
              • 04.06.2026
                21:56
                “Дипломатія дронів” дійсно змушує Росію замислитися над необхідністю сісти за стіл переговорів”: Костянтин Єлісєєв
              • 04.06.2026
                18:26
                Політичне банкрутство ціною життів
              • 04.06.2026
                16:21
                СБС уразили російський сторожовий корабель класу «Світляк» у Криму
              • 04.06.2026
                10:47
                «Шлагбаум-2»?
              • 04.06.2026
                10:34
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 04.06.2026
              • 03.06.2026
                23:02
                ХЕРСОН БУВ ПРИРЕЧЕНИЙ
              • 03.06.2026
                22:53
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 02-03.06.2026​
              • 03.06.2026
                22:44
                ЦІНА ПРОФНЕПРИДАТНОСТІ
              • 03.06.2026
                22:12
                Шлагбаум -2
              • 03.06.2026
                11:38
                «Петербурзький нафтовий термінал» палає внаслідок атаки безпілотників на Санкт-Петербург
              • 03.06.2026
                11:23
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 03.06.2026
              • 02.06.2026
                20:57
                До нашого берега-як не гі*мно,то зас*рана трісочка..
              • 02.06.2026
                19:22
                Деякі відпрацювання Птахів СБС у оперативній глибині противника ВІДЕО
              • 02.06.2026
                19:10
                Топовий штурмовик-зек із «Шторм-Z» готує росіян до кордонів 1991 року
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              22.03.2026

              Двоє російських окупантів самоліквідувалися пострілами в голову ВІДЕО

              28.01.2026

              31 загарбник залишився лежати у полі під Гуляйполем ВІДЕО

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.