Звільнили Маріуполь — звільнимо Донецьк, Луганськ, Сімферополь і Севастополь!

111
Звільнили Маріуполь — звільнимо Донецьк, Луганськ, Сімферополь і Севастополь!
Все буде Україна!
Дмитро Ярош

Сім років тому було звільнено одне із ключових міст Донбасу, головний порт Азовського моря — славетне місто Маріуполь.
9 травня російсько-терористичні угруповання, захопивши місто, оточили міське Управління МВС, де перебували захисники Маріуполя. Вимагаючи скласти зброю, бойовики погрожували спалити їх живцем. Для порятунку захисників міста за моїм наказом Генштаб зміг виділити тільки одну роту – 72-ї бригади, яка змогла прорватися в центр Маріуполя та врятувати тих, кого оточив ворог.
В той день отруєні російською пропагандою маріупольці намагалися зупиняти просування українських військових. Але вже протягом місяця, відчувши на собі, що таке насправді «русский мир», ті, хто ще 9 травня намагалися зупинити українських військових, вже 13 червня оплесками зустрічали своїх визволителів.
Важливо те, що під час зачистки міста від російсько-терористичних угруповань не постраждала жодна цивільна особа.
Впевнений, що під час звільнення Донецька, Луганська та інших міст Донбасу їх мешканці також будуть щиро радіти та аплодувати своїм визволителям.
Вітаю українців з Днем визволення Маріуполя!
У 2014 році взяття під контроль Маріуполя було стратегічною метою Путіна у його окупаційному проекті «Новороссія»: вихід до Азовського моря, порт, а головне – прямий шлях до Криму.
13 червня 2014 року штурмові групи бійців «Азову», батальйону «Дніпро-1», Першої бригади Національної гвардії України та 79-ї окремої аеромобільної бригади ЗСУ провели успішний штурм і деокупували місто.
Це був один із переломних моментів знищення московського плану розколу України.
Честь і слава визволителям Маріуполя!
Вічна пам’ять полеглим героям!
Слава Україні!
Андрій Парубій

7 років тому ми зруйнували сценарій Путіна і вибили «рускій мір» з Маріуполя.
Це був початок великого наступу на російського агресора та його терористів. Я пишаюся тим, що віддав наказ на контрнаступ, завдяки якому дві третини окупованого Донбасу були визволені, врятовані від бандитів, мародерів і злочинців.
Україна повертала своє. Збройні сили, Нацгвардія, добровольці протягом двох місяців звільняли міста і села.
Добре пам’ятаю, нараду 8 червня 2014 року. Ми тоді докладали максимум зусиль по звільненню Маріуполя, щоб не допустити загибелі цивільних, загибелі мирних мешканців. Зачистка від незаконних збройних формувань, від найманців — це була відповідальність Національної гвардії, Міністерства внутрішніх справ. А Збройні сили України мали відігравати відповідальну роль по недопущенню входження військових формувань в Маріуполь для організації хаосу. Маю відзначити дуже добру організацію тих процесів. Маріуполь вистояв. Ті часи стали вирішальними для українського Приазов’я.
Дякую нашим захисникам і мужнім маріупольцям, усім, завдяки кому до міста прийшов мир. Вічна Слава героям, які загинули у боях, і які нині продовжують боронити Україну від ворога! Слава Україні! І Слава українському Маріуполю!
Поделиться:
Загрузка...