Знай та памятай…

63
1. Державу із назвою Московія цар Петро І перейменував у Росію аж у XVIII столітті, в 1721 році.
2. Плем’я мокші назвало свою річку Москва. А переклад цієї назви з мови мокші звучить як «брудна вода». Будь-які інші мови світу не можуть перекласти слово «Москва». Слово «кремль» — татарське й означає «укріплення на височині».
3. У середньовіччі всі картографи Європи писали й проводили кордон Європи вздовж кордонів Русі, а Русь — це територія нинішньої України. Московія — улус, зі своїми фінськими народами завжди була складовою Орди. Її Європа справедливо відносила до Азії.
4. Московія (Росія) платила данину кримському хану — своєму суверену й господарю, який був правонаступником Золотої Орди, аж до 1700 р. Цар Московії зустрічав кримського посла на Поклонній горі, садив його на свого коня, а сам ішов пішки в Кремль, ведучи коня із кримським послом. Садив його на свій трон і ставав перед ним на коліна.
5. У 1610 році в Московії на Борисі Годунові (мурза Гудун) закінчилася династія Ченгізідів (родичі Чингісхана). На трон звели Олексія Кішку з фінського роду Кобили, а при вінчанні його в царство церква дала йому призвіще Романов, який нібито прибув з Риму правити Московією.
6. Катерина ІІ після окупації Великого Князівства Литовського (територія Білорусі) в 1795 р. своїм наказом веліла угро-фінські племена Московії назвати великоросами, а українців — справжніх русичів — малоросами.
7. Ніхто й ніколи не бачив у оригіналі договір про воз’єднання Московії та України, нібито підписаний Б. Хмельницьким і царем О. Романовим.
8. Уже кілька століть археологи Московії шукають артефакти, що підтверджують достовірність Куликовської битви, але поки безуспішно. От тільки байку про перемогу Д. Донського над Мамаєм виспівують і досі на всі голоси.
9. Псковська, Новгородська, Смоленська області Росії — це колишні слов’яно-руські князівства й до угро-фінської Московії не мали ніякого відношення, доки Московія-Орда не окупувала їх відповідно в 1462, 1478 і 1654 роках. А в інших областях Росії — Московії — ніколи не мешкали слов’янські племена й народи.
10. Золота Орда та її дочка Московія — це єдині країни світу, які тримали в рабстві власний народ. Це пояснює вічну відсталість багатої на природні копалини Московії від порівняно обділених на природні ресурси європейских країн. Адже ефективність роботи вільних людей набагато вища, ніж рабів.
Поделиться:
Загрузка...