Жорсткий виступ Петра Порошенка на Погоджувальній Раді

68
«Невипадково один із лідерів «Слуги народу» здивував освічених українців, коли слова Григорія Сковороди приписав Ді Капріо. Точно по Фрейду. Видно, що «слуги» відчувають, що їхній капітан впевнено тримає курс на айсберг.

Лише за минулий тиждень в Україні померло вдвічі більше українців, ніж затонуло людей на «Титаніку». А наш «майстер спорту» по боротьбі з короновірусом ніяк не вгамується і б’є рекорд за рекордом. Рекорди, точніше антирекорди за кількістю хворих, рекорди за кількістю загиблих, рекорди за чергами до моргів і антирекорд вакцинування. 18 відсотків. Другий найнижчий рівень в Європі.
Я пропоную зараз продемонструвати політичну волю парламенту. Для того, щоб всі політичні парламентські сили зараз прийняли постанову, буквально у вівторок, у формі заяви, закликавши українців вакцинуватися. На сьогоднішній день Україна забезпечена якісними вакцинами. І сьогодні ми маємо це приймати, а не чомусь погоджувати лист до уряду, з точки зору заборони експорту кисню. Де тут Верховна Рада? Що ви робите? Це повноваження уряду, який мав не піаритися на цьому, а прийняти це далеко заздалегідь.
Друга позиція, шановний пане голове, дякую, що ви видали підписні листи, але у мене прохання, щоб ми не чекали п’ятниці, де зараз стоїть наш законопроект 5460 про закупівлю кисневих станцій, а підписати і розглянути його ще одним позачерговим засіданням, саме у вівторок. Тим більше, що всі політичні сили це підтримують, і ми давно мали це зробити. Законопроект 5460, як і заяву, ми запропонували разом з партією «Голос». За що я їм вдячний.
Ще одна наша вимога – забезпечити всі ковідні відділення генераторами для того, щоб уникнути масового мору у зв’язку з можливими віяловими відключеннями електроенергії, до якої веде діючий уряд і президент. Влада провалила підготовку до опалювального сезону і дуже добре, що Зеленський їде на саміт в Глазго зі зміни клімату. Але цього сезону нас врятує лише глобальне потепління, інакше зима виставить країні «крижаний рахунок» за професійну недієздатність влади.
Ми вимагаємо, щоб в першу чергу заклали достатню кількість субсидій, щоб захистити людей від високих тарифів, а не перекладати це на плечі місцевих бюджетів. Наш законопроект 6006 уже цього року передбачає 20 додаткових мільярдів на субсидії. Просимо поставити його в порядок денний і розглянути. Друге – уряд має компенсувати місцевим бюджетам їхні витрати на компенсацію тарифів школам, лікарням, дитячим садкам. Бо те, що ви зробили, підписавши псевдомеморандум, який не працює, це означає, що цього і наступного року місцеві ради не будуть фінансувати школи, дитячі садки, лікарні, освітлення, дороги і все таке інше. Я вимагаю врятувати децентралізацію, яка була ініційована мною і моєю командою.
Третя позиція – жорсткі кризи в економіці, бо українська економіка стає неконкурентоздатною у зв’язку з вашою податковою і енергетичною політикою. Тут ви ще намагаєтесь навантажити економіку і платників податків законопроектом 5600. Друзі, краще вам було платити податки, а не відмивати гроші Коломойського у зв’язку з офшорним скандалом. До речі, і з цього приводу ми би хотіли послухати пояснення президента. Не по офшорах, а по тому, звідки ці гроші, куди витрачені, як з них сплачені податки і чому він брав участь у їх відмиванні».

Поделиться:
Загрузка...