Зенітно-ракетні комплекси ЗСУ тренувались знищувати російські крилаті ракети

78
Протиповітряні підрозділи Збройних сил України успішно завершили фінальний етап навчань, провівши масштабні бойові стрільби

На полігоні «Ягорлик» завершились підсумкові тактичні навчання підрозділів протиповітряної оборони Повітряних сил та Сухопутних військ ЗС України.

Як повідомила прес-служба Командування Повітряних Сил ЗСУ, дивізіони зенітно-ракетних комплексів С-125М1, «Бук-М1», С-300ПС та С-300ПТ, а також «Оса-АКМ» зі всієї України успішно відстрілялись, знищили повітряні цілі та повернулися до пунктів постійної дислокації.

За легендою навчань, створене угрупування військ ППО обороняло важливі державні об’єкти від ворожих ракетних ударів та авіанальотів.

Командування ЗСУ могло спостерігати за пусками online
Командування ЗСУ могло спостерігати за пусками online
.

На перших етапах винищувачі Су-27 та МіГ-29 й штурмовики Су-25 ЗСУ допомагали підрозділам зенітних ракетних та радіотехнічних військ, виконуючи польоти у ролі контрольних цілей для засобів ППО.

Пуск ракети з ЗРК С-125М1
.

Після тренувальних днів із заліковими імітаційними пусками, розрахунки почали реальні бойові стрільби по повітряних мішенях.

Розрахунки комплексів "Оса-АКМ" також відпрацювали по повітряних мішенях
Розрахунки комплексів «Оса-АКМ» також відпрацювали по повітряних мішенях
.

Відзначається, що першими відстрілялися розрахунки ЗРК малого радіуса ураження С-125М1 та «Оса-АКМ». Їхніми цілями були малорозмірні літальні апарати – ворожі безпілотники, що виконували розвідувальну місію наших позицій. Імітували БПЛА противника – ВР-2 «Стриж» (Ту-141) та освітлювальні артилерійські снаряди.

Пуск ракети з комплексу «Бук-М1»
.

Далі у протиповітряний бій вступили комплекси «Бук-М1» та С-300. Цьогоріч їхня робота здебільшого була спрямована на відбиття ракетного удару. Повітряними мішенями, що імітували політ крилатих ракет, виступили БПЛА ВР-3 «Рейс» (Ту-143).

В ролі "крилатих ракет" виступали радянські розвідувальні БПЛА Ту-143 "Рейс"
В ролі «крилатих ракет» виступали радянські розвідувальні БПЛА Ту-143 «Рейс»
.

Повідомляється, що загалом розрахунки зенітно-ракетних комплексів здійснили понад тридцять пусків зенітних керованих ракет по повітряних цілях.

Пуск ракети з комплексу С-300ПС
.

Під час навчань також показала свою ефективність автоматизована система мобільних командних пунктів. Їхня робота була організована відповідно до концепції розподілених пунктів управління за прикладом досвіду держав-членів НАТО.

В командному центрі можна було спостерігати за будь-якими етапами пусків
В командному центрі можна було спостерігати за будь-якими етапами пусків
.

Прес-служба також зауважила, що в цьому році навчання проходили, так би мовити, «без підготовки».

Один з дивізіонів С-300ПС Повітряних сил ЗСУ, який був залучений до навчань
Один з дивізіонів С-300ПС Повітряних сил ЗСУ, який був залучений до навчань
.

«Раптово, рішенням командувача Повітряних сил, були викликані три чергові бойові обслуги з різних повітряних командувань. Їх повітряним ешелоном доставили сюди (на полігон). Вони не готувалися заздалегідь, не були підготовлені психологічно. Таким чином, ми й перевірили той резерв, який в нас є, до виконання подібних завдань», — зазначив командувач підготовки ПС ЗСУ Олег Струцінський.

Поделиться:
Загрузка...