Зеленский о возможном спецстатусе для русского языка на Донбассе

2 893
Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что жителям оккупированного Донецка нужно дать возможность говорить и заполнять документы на русском языке.

По мнению главы государства, никакой языковой проблемы в действительности не существует. Такое заявление он сделал в понедельник, 8 июля, во время пешей прогулки после саммита Украина-ЕС.

«Я думаю, что мы когда-то прекратим войну. И предоставить людям возможность говорить на русском языке в Донецке, если они хотят, а что тут за проблема? У нас в целом этой проблемы нет. Такая информационная была война, что нельзя говорить по-русски. Я думаю, вы понимаете, что можно говорить, как вы хотите… Я президент, я с вами говорю, как хочу, правильно? Если будет у дончан специальная просьба, что для них важно, чтобы они могли документы заполнять, например, на русском языке, я не вижу никакой проблемы», — сказал Зеленский.

P.S.

Ну що, зелена шмаркля підтвердив намір надати російській мові офіційного статусу на Донбасі. Тобто «спростування» від представника президента у ВР, що це була лише власна думка Богдана, це був лише блеф.

Насправді чужинці зібралися вводити російську мовно-культурну автономію на частині території України. Вітаю!

Замість об’єднувати навколо української мови, бо об’єднання навколо будь-якої іншої це вже не Україна, — вони нас роз’єднують. При чому роблять це під фарисейским соусом «давайте не дєліть людєй!». Давайтє нє дєліть і поетому я вас раздєляю: до однієї частини буду звєртатися українською, а к другой — буду обращаться на русском». От таке не дєліть. Фарисейство. Хуцпа.

Ще у Біблії сказано: «дім розділений всередині — упаде». Саме це нам пропонує влада Коломойських, Шефірів і Зеленських. Розділити нас зсередини.
Це робив царський уряд, це робив СССР. Створити в українському тілі анклави своєї культури, на які потім спиратися. І цей зрадник уступає агрессору. Путін заборонив Україні українську мову, а щоб доходило краще, розпочав війну. І цей поц взяв под козирьок. Зрозумів мову наїздів і шантажу і здав назад. Агрессор завдяки Зеленському зрозумів, що з Україною можна розмовляти мовою гоп-стопу. А отже це тільки питання часу, коли буде наступний гоп-стоп.

Тут можуть сказати, що посилання на окремий мовний режим є в законі про особливий статус ОРДЛО. Так, але там прив’язка до регіоналівського мовного закону. А попередня влада домоглася його скасування через Конституційний суд. Тому ніякої окремої мови в ОРДЛО ми б не дозволили. Але ж ви сдєлалі ето вмєстє.

Тепер, оскільки у нас немає законного механізму вводити на окремій території окремий мовний режим, можна впевнено стверджувати: після парламентських виборів вони будуть відміняти сьогоднішній мовний закон (окремий привіт тим, хто казав, що цей закон був би і без Порошенко).

Не допустити цей сценарій — завдання всіх здорових сил суспільства.

Джон Сміт

Поделиться:
Загрузка...