Зеленський: Харківський глухий кут

1 683
Харків. Друге найбільше місто держави – 1,5 мільйони населення. І в ньому 31 жовтня мають обрати міського голову – замість Кернеса, котрий врешті звільнив цю посаду. Логічно, що партія влади просто зобов’язана дуже активно позначитись у цих виборах.
.
При тому в її інтересах позначитись успішно та як головний гравець. Для Зеленського вибори харківського міського голови в принципі можуть бути ключовими і спостерігати за його діями буде уся країна. Потрібно приймати рішення, а ефективних варіантів вже майже немає.
.
Варіант з власним кандидатом можна навіть не розглядати – кадровий резерв у влади і так був відсутній, а тепер навіть вірастюки скінчились. На голову ХОДА і то призначили Айну Тимчук – в найліпшому випадку «управлінський нуль», хоча більше схоже на звичний для Зекоманди «управлінський мінус». Висувати когось «щоб зігрітись», заради 5-7% підтримки – то це не просто зганьбить «владу монобільшості», але й негативно вплине на особистий рейтинг Зеленського в Харкові й області. Зеленський, фактично, розпишеться у власних провальних діях у Харкові протягом усіх 2-х років свого президентства.
Варіант нікого не висувати або просто зробити вигляд, що ніяких виборів немає, для будь-якої влади не можливий, особливо коли мова йде про вибори міського голови другого за чисельністю міста країни. Це вже відверта ганьба.
.
Тобто, Зеленський муситиме обирати, що робити далі.
На тепер дехто активно радить Зеленському підтримати Терехова. Можливо, з міркувань «гірше не буде»: корупційних скандалів у владі і так вистачає, то одним політиком з корупційною репутацією більше, одним менше, не принципово. Боротьбу з коронавірусом влада провалила комплексно, всім колективом, тож ще один автор провалу на регіональному рівні також погоди не зробить. От тільки відверто проросійський бекграунд Терехова, та ще й у місті на кордоні з агресором, ніяк не вкладається в оновлену концепцію позиціонування Зеленського – патріотичного і навіть де в чому радикального лідера нації. Отже, підтримка такого як Терехов зіпсує оновлений імідж Зеленського на національному рівні. Ну і відомі зв’язки Терехова з одіозними олігархами – явно не те, чого Зеленському зараз бракує. В президента зараз, навпаки, задача максимально дистанціюватись від всіх і будь-яких олігархів. Та і в взагалі на роль обличчя Зеленського у Харкові Терехов зовсім не підходить.
.
Про підтримку в будь-якій формі Добкіна, Фельдмана або Мураєва казати смішно – це буде відверта зрада «слуг» як партії влади.
Виходом із ситуації була би спільна участь СН у виборах міського голови разом зі Світличною. Це дійсно непогане рішення для Зеленського, але питання в тому, що, як кажуть у Харкові, у Світличної зовсім інші плани та амбіції, ніж участь у цих виборах. Після успіху на місцевих виборах на Харківщині Світлична почала активно розвивати свою партію як загальноукраїнський проєкт, прямо зараз проводить велику організаційну роботу. Це окрема тема, просто вочевидь, що навряд чи вона змінить свої плани. Але якщо вона все ж таки під впливом якихось факторів вирішить йти на ці вибори міського голови, то підтримка Зеленського для неї в Харкові вже нічого не дає і ніяк не посилює її позиції.
.
Як не сумно для влади, але їм реально нема чого запропонувати Світличній для співпраці. Її перемога залежить суто від потужності її власної кампанії. При тому їй потрібна можливість для використання критичної риторики щодо влади. Виходить, що Світличній від СН і Зеленського нічого не треба.
Як підсумок, можна сказати, що Зеленський під впливом різного роду факторів сам загнав себе в глухий кут. І більш того, з цієї харківської історії почнеться глухий кут загальноукраїнський – після того як партія влади і особисто Зеленський розпишуться у власній неспроможності в ключовому регіоні сходу держави. І це побачать не тільки в Харкові і загалом в Україні, але в Європі і в США також поставлять питання, чому так вийшло. У цьому можна не сумніватися. Глухий кут «імені Харкова» неминучий.
http://dlvr.it/RwMg9W

Поделиться:
Загрузка...