«Завтра та післязавтра ми підходимо до Фіналу», — білоруська опозиція

70
Білоруські опозиціонери підкорегували свої плани на 16-17 серпня 2020 року

Оновлений варіант їхніх спільних дій оприлюднено телеграм-каналом Мая краіна Беларусь.

«У нас немає іншого вибору, окрім як зносити цей режим. Вони повинні відповісти за всі тортури, звірства і вбивства. Завтра і післязавтра ми підходимо до Фіналу», — зазначається у розгорнутих програмних настановах, що з’явилися сьогодні, 15 серпня, близько 17:00.

Так, у неділю, 16 серпня, в Мінську відбудеться національний марш «За свободу».

Початок о 14:00.

«Телефонуйте заздалегідь в двері всіх своїх сусідів і разом виходите в центр міста. Щойно займемо всю площу Незалежності, висуваємося до Стели і там закликаємо владу до відповіді за злочини», — пишу організатори.

В білоруських регіонах теж 14:00 «всі міста виходять на центральні площі та викликають до відповіді глав райвиконкомів і РУВС».

«Наші вимоги:

— Негайна свобода всім затриманим і політв’язням.

— Відставка Лукашенка.

— Правосуддя над винними у вбивствах і тортурах».

Якщо ці вимоги не буде виконано, в понеділок, 17 серпня, «увесь Мінськ таким самим чином займає Партизанський проспект і висувається до МЗКТ (Мінський завод колісних тягачів — ред.), куди планував приїхати Лукашенко.

«Чекаємо там усіх робітників Мінська, які страйкують, щоб заодно висловити їм підтримку. Якщо Лукашенко не захоче відповідати перед народом і втече, мінчани йдуть на площу Незалежності і дають останній шанс чиновникам перейти на сторону народу», — йдеться у новому плані дій білоруської опозиції.

В регіонах страйкарі аналогічно «збираються в центрі і дають останній шанс місцевої влади, а решта жителів приходять їх підтримати».

«Білоруси, це фінал. Ми не можемо пробачити цей садизм і вбивства. Виходить абсолютно кожен», — підсумовують опозиціонери.

P.S.

Люди з оточення Олександра Лукашенка вивчають можливість втечі до Росії у разі відсторонення президента Білорусі від влади

Про це повідомляє Bloomberg.

За інформацією видання, люди з оточення Лукашенка наводили довідки у кремлівських чиновників стосовно можливості втечі в Росію у разі відсторонення чинної влади в Білорусії.

У самому Кремлі допускають, що Лукашенко скоро перестане бути президентом, але не виключають, що жорстке придушення протестів утримає його при владі на якийсь час, стверджують співрозмовники агентства.

Поки сам Олександр Лукашенко заявляє, що у нього немає планів залишати Білорусію, деякі люди з його оточення вивчають можливості втечі в Росію в разі його відсторонення від влади. Наближені нинішнього білоруського лідера зв’язувалися з цього питання зі своїми кремлівськими знайомими.

Деякі чиновники в Кремлі побоюються, що Лукашенко не втримається в президентському кріслі. За словами ще одного джерела, близького до Кремля, деякі російські чиновники вважають жорстоке придушення опозиції контрпродуктивним. При цьому ці ж люди не виключають, що в підсумку така політика, ймовірно, збереже Лукашенка при владі, принаймні, на якийсь час.

Перш Кремль робив ставку на те, що Лукашенко вдасться знову продовжити своє правління, зазначає Bloomberg. Але це було до того, як поліція почала жорстко придушувати протести, які виявилися найбільшими у історії Білорусі.

Поделиться:
Загрузка...