• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Бомбардувальник Су-24М розбився на Хмельниччині: льотчик та штурман загинули
  • Зірвано масштабний штурм росіян на Слов’янському напрямку ВІДЕО
  • «Баракуда» продовжує контролювати узбережжя Кінбурнської коси ВІДЕО
  • Птахи СБС відвідали хаб під назвою «Бордель» у Донецьку ВІДЕО
  • Московський НПЗ горить після дронової атаки на столицю рф
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 16.06.26
  • 40 мільярдів із оборони: ракети летять, а влада грається в кешбек
  • Не «звичайні підозрювані». Нові подробиці вбивства Портнова
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      20.05.20260

      Прощавай євроінтеграція… Кредит, до речі, також бай-бай…

      Recent
      15.06.2026

      Не «звичайні підозрювані». Нові подробиці вбивства Портнова

      15.06.2026

      Зеленський приїхав до Києво-Печерської Лаври

      13.06.2026

      Усик може стати президентом України

    1. Украина
        Featured
        08.05.20260

        Як Цукерман та Міндіч встигли втекти з України?: опубліковано третю серію «плівок Міндіча»

        Recent
        16.06.2026

        Бомбардувальник Су-24М розбився на Хмельниччині: льотчик та штурман загинули

        15.06.2026

        300 років Києво-Печерська лавра була окупована Московським патріархатом

        15.06.2026

        У російському полоні через катування загинув захисник Маріуполя та боєць «Азову» Микола Бруєв

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          16.06.2026

          Московський НПЗ горить після дронової атаки на столицю рф

          15.06.2026

          В Іркутській області розбився російський бомбардувальник Ту-22М3

          13.06.2026

          У Краснодарському краї дрони уразили морський термінал

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            16.06.2026

            Зірвано масштабний штурм росіян на Слов’янському напрямку ВІДЕО

            16.06.2026

            Птахи СБС відвідали хаб під назвою «Бордель» у Донецьку ВІДЕО

            16.06.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 16.06.26

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              12.06.2026

              Американський Hornet: ударний БпЛА, що нищить російську логістику

              26.05.2026

              Як знищують український ВПК перед лицем геноциду

              20.05.2026

              Дивовижна історія сталася з компанією Fire Point

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Политика»Заброньований піарник Зеленського Петров закликає до війни з Угорщиною

            Заброньований піарник Зеленського Петров закликає до війни з Угорщиною

            0
            By Юрий on 08.03.2026 Политика

            Піарник президента Зеленського Володимир Петров вважає, що заради честі України слід розпочати війну з Угорщиною. 

            Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на відповідну заяу Петрова.

            Що каже Петров?

            Якщо завтра Зеленський вирішить почати війну з Угорщиною, я підтримаю обома руками. Ну тому що він війну розпочне точно не заради грошей, точно не заради землі, точно не заради якихось корисних копалин. Він почне війну заради гідності, заради честі держави», — каже Петров. 

            Ірина Дашківська

            Ілюзія державного конвою: що не так із затриманням інкасаторів «Ощадбанку» в Угорщині
            Затримання двох броньованих інкасаторських автомобілів українського державного «Ощадбанку» на території Угорщини 5 березня 2026 року стало безпрецедентним каталізатором глибокої кризи у двосторонніх відносинах між Києвом та Будапештом. Те, що за офіційною версією мало б розглядатися як рутинна логістична операція з перевезення іноземної валюти, миттєво трансформувалося у справу найвищого рівня національної безпеки, що супроводжувалася взаємними звинуваченнями у «державному тероризмі» та фінансуванні «військової мафії».
            Комплексний аналіз цієї події вимагає жорсткого фактчекінгу, оскільки за лаштунками дипломатичних демаршів та емоційних заяв української влади криється низка критичних нестиковок: від географічних аномалій маршруту до порушень міжнародних стандартів перевезення банківських металів та присутності одіозних генералів спецслужб на чолі конвою.
            Анатомія логістичного перехоплення та позиція банку-відправника
            Згідно з підтвердженими даними, 5 березня 2026 року на автомагістралі М5 (на території автозаправної станції) силовими структурами Угорщини, зокрема елітними підрозділами Антитерористичного центру (TEK), було примусово зупинено два броньовані автомобілі з українськими номерами. Вантаж конвою становив 40 мільйонів доларів США, 35 мільйонів євро та 9 кілограмів золота (еквівалент близько 82 млн доларів).
            Офіційний Київ вустами МЗС та НБУ категорично наполягає на легальному характері вантажу, кваліфікуючи дії уряду Віктора Орбана як «рекет» та «захоплення заручників». Важливим аспектом є те, що державний «Ощадбанк» не має власних філій за кордоном, відповідно, ці кошти апріорі не могли бути «грошима іноземних вкладників». Офіційна позиція стверджує, що це була закупівля готівки для підкріплення кас всередині України.
            Тривалий час у мережі циркулювали чутки, що австрійський відправник ігнорує ситуацію, а європейські закони нібито забороняють міжбанківський транзит готівкового долара. Обидві тези хибні. Речник Raiffeisen Bank International (RBI) Крістоф Данц офіційно підтвердив, що транспортування здійснювалося в рамках легального міжбанківського контракту з «Ощадбанком», однак наголосив, що сам RBI від інциденту не постраждав, оскільки за умовами таких контрактів (Ex Works) відповідальність за логістику лягає на покупця — українську сторону. Перевезення доларів США територією ЄС також є абсолютно законним за умови надання митних декларацій. Тобто проблема полягала не в самій валюті, а в тому, як і куди її везли.
            Порушення стандартів LBMA
            Найслабше місце офіційної версії полягає у формі транспортування золота, яка була зафіксована на оприлюднених угорцями фотографіях. Міжнародний міжбанківський ринок золота суворо регламентований правилами Лондонської асоціації ринку дорогоцінних металів (LBMA). Транзит та зберігання банківського золота вимагає жорсткого стандартизованого пакування — злитки повинні транспортуватися у спеціальних ударостійких контейнерах або дерев’яних ящиках із заводським маркуванням, щоб гарантувати непорушність металу, захистити сертифікати автентичності (COA) та унеможливити підміну.
            Натомість на кадрах угорської митниці золото виглядало як розпакований товар (повідомлялося про транспортування в звичайних сумках). Відкриття заводського пакування банківського металу автоматично позбавляє його статусу «Good Delivery» під час транзиту — такий метал жоден центральний банк не прийме на баланс без повторного, тривалого та дорогого лабораторного дослідження (афінажу). Золото в такому вигляді нагадує не резерви державного банку, а приватний статок.
            Більше того, якби операція була абсолютно «чистою», українська влада мала б у перший же день скандалу оприлюднити відредаговані копії міжнародних митних декларацій, вагових списків (Weight list) та актів приймання-передачі. Цього не відбулося. Саме мовчання навколо супровідних паперів та дивний візуальний стан металу дозволили угорцям заявити про розслідування щодо відмивання грошей.
            Паралелі з «общаками»
            Ситуація з незрозумілим пакуванням готівки та золота має разючу типологічну схожість із гучними корупційними скандалами всередині України. Показовим є приклад фігуранта справи НАБУ Тімура Міндіча. У рамках розслідування корупційних схем на державному підприємстві «Енергоатом» (справа «Мідас») фігурували колосальні обсяги готівки. Свого часу слідство виявило у фігурантів мільйони доларів США в оригінальній банківській упаковці Федеральної резервної системи (ФРС) США, які при цьому не були офіційно оприбутковані Національним банком України та не проходили по легальних фінансових каналах держави.
            Цей прецедент доводить, що наявність банківських стрічок чи навіть міжбанківських контрактів не є абсолютною гарантією того, що готівка не використовується для обслуговування тіньових схем. Коли угорські силовики демонструють мільйони в целофанових торбах у супроводі одіозних генералів, це викликає прямі асоціації з тіньовими українськими капіталами, а не з державною ліквідністю.
            Географічна аномалія (Траса М5) та генерал-«інкасатор»
            Два найвагоміші факти, які вщент руйнують офіційний наратив влади про «звичайне перевезення в Україну», — це місце затримання та особа керівника конвою.
            Балканський вектор: Офіційні угорські джерела та медіа чітко вказують, що захоплення конвою Антитерористичним центром (TEK) відбулося на автозаправці на автомагістралі М5. Якщо поглянути на карту, стандартний і єдиний логічний маршрут транзиту з Відня до України (Закарпаття) має пролягати через траси М1, кільцеву М0 та далі на північний схід по М3. Натомість траса М5 веде від Будапешта на південь — прямо до кордону з Сербією. Державні інкасатори з 82 мільйонами доларів не могли випадково «звернути не туди» на сотні кілометрів. Рух на Балкани, які є традиційною «тихою гаванню» для тіньових капіталів утікачів (варто згадати затриманого в Сербії генерала Наумова з мільйонами готівки), вказує на те, що кінцевою точкою маршруту була не Україна.
            Генерал Кузнєцов: За повідомленнями угорських слідчих та підтвердженнями українських джерел, старшим конвою був не звичайний банківський клерк, а колишній генерал-майор СБУ Геннадій Кузнєцов. Це кадровий офіцер з вкрай складною репутацією: у 2011 році він мав обвинувальний вирок за зловживання службовим становищем, а пізніше фігурував у розслідуваннях щодо сумнівних схем обміну військовополоненими. Призначення фігури такого масштабу з корупційним шлейфом на посаду старшого охоронця звичайного банківського рейсу є абсурдом. Його присутність свідчить про те, що вантаж потребував «вирішення питань» на рівні спецслужб. Це дало міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто ідеальний привід заявити про «українську військову мафію» та зажадати пояснень щодо транзиту 900 мільйонів доларів з початку року.
            Геополітичний шантаж: Орбан зриває джекпот
            Не варто обманюватися: дії уряду Віктора Орбана не продиктовані бажанням боротися з українською корупцією. Перехоплення конвою сталося в момент пікового загострення відносин через зупинку Україною транзиту російської нафти нафтопроводом «Дружба».
            Угорщина використала непрозорість української логістики (рух по трасі М5, генерала СБУ та розпаковане золото) як ідеальний інструментарій для асиметричного шантажу. Захопивши 82 мільйони доларів та взявши екіпаж у «заручники» (яких згодом просто депортували без грошей), Будапешт отримав потужний медійний козир. Орбан заблокував виділення Україні європейського кредиту на 90 мільярдів євро, підкріплюючи це наративом для європейців: «Навіщо давати Києву мільярди допомоги, якщо їхні генерали возять транзитом сотні мільйонів готівки в невідомому напрямку?».
            Висновки
            Історія із затриманням інкасаторів «Ощадбанку» в Угорщині є нищівним вироком системі державного управління. Замість прозорої фінансової операції, підкріпленої пакетом бездоганних міжнародних документів, суспільство побачило класичну спецоперацію з ознаками тіньової евакуації капіталу.
            Рух інкасаторських машин південною трасою М5 у бік Сербії замість України, присутність скандального генерала СБУ Кузнєцова як «наглядача» та порушення протоколів пакування банківського золота неможливо пояснити рутинними потребами НБУ. Влада, прикриваючись гучними заявами про «державний тероризм», досі не надала жодного документа (сертифікатів, вагових списків), який би закрив ці питання. У результаті ця операція стала не лише потенційною втратою 82 мільйонів доларів державного банку, але й дала уряду Угорщини ідеальну зброю для блокування критично важливої європейської макрофінансової допомоги в умовах війни.
            6 березня 2026 року, всіх сімох українських інкасаторів було звільнено та примусово депортовано (вислано) з території Угорщини; вони успішно перетнули кордон та отримали медичну й психологічну допомогу в Україні. Однак автомобілі та всі валютні активи залишилися під арештом угорських силових структур, що фактично заморозило ситуацію і перетворило інцидент на довготривалу юридичну та політичну війну.
            На фото: посол Федір Шандор біля воріт штаб-квартири Антитерористичного центру Угорщини (TEK — Terrorelhárítási Központ)
            Владислав Смірнов
            ВолодимирПетров Угорщина
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Не «звичайні підозрювані». Нові подробиці вбивства Портнова

              Зеленський приїхав до Києво-Печерської Лаври

              Усик може стати президентом України

              Comments are closed.

              Последние новости
              • Сегодня
                22:31
                Бомбардувальник Су-24М розбився на Хмельниччині: льотчик та штурман загинули
              • Сегодня
                22:26
                Зірвано масштабний штурм росіян на Слов’янському напрямку ВІДЕО
              • Сегодня
                18:57
                «Баракуда» продовжує контролювати узбережжя Кінбурнської коси ВІДЕО
              • Сегодня
                18:25
                Птахи СБС відвідали хаб під назвою «Бордель» у Донецьку ВІДЕО
              • Сегодня
                12:08
                Московський НПЗ горить після дронової атаки на столицю рф
              • Сегодня
                11:51
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 16.06.26
              • 15.06.2026
                21:33
                40 мільярдів із оборони: ракети летять, а влада грається в кешбек
              • 15.06.2026
                20:21
                Не «звичайні підозрювані». Нові подробиці вбивства Портнова
              • 15.06.2026
                20:04
                300 років Києво-Печерська лавра була окупована Московським патріархатом
              • 15.06.2026
                19:46
                В Іркутській області розбився російський бомбардувальник Ту-22М3
              • 15.06.2026
                18:39
                Дмитро Табачник: російська мова — це природна мова українського менталітету
              • 15.06.2026
                16:08
                У російському полоні через катування загинув захисник Маріуполя та боєць «Азову» Микола Бруєв
              • 15.06.2026
                13:12
                Зеленський приїхав до Києво-Печерської Лаври
              • 15.06.2026
                09:46
                Масована атака на Київ: у вогні Києво-Печерська лавра
              • 15.06.2026
                09:41
                Заткнути українця. Аналіз трьох антиукраїнських законів вкупі
              • 15.06.2026
                09:37
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 15.06.26
              • 14.06.2026
                18:29
                Століття поділів: як купували й різали Україну
              • 14.06.2026
                18:06
                Кадрова селекція Зеленського: чим більший негідник, тим вища посада!
              • 14.06.2026
                14:05
                Поточні втрати рф внаслідок санкцій, станом на 12-13.06.2026​
              • 14.06.2026
                13:07
                Чому Україна мусить припинити грати в обороні й відкрити власну книгу пам’яті
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              22.03.2026

              Двоє російських окупантів самоліквідувалися пострілами в голову ВІДЕО

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              14.03.2024

              Наслідки ворожих обстрілів Сумщини ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.