«Южмаш» ожидает заказы от США

303

В 2018 году производственное объединение «Южмаш» ожидает получения нового, дополнительного заказа американской стороны на поставку в США основной конструкции первой ступени для ракеты-носителя Antares. 

Об этом сообщает «Украинский промышленный портал».

«На сегодняшний день сотрудничество по программе обеспечивается „Южмашем“ в рамкахзаключенного с американской компанией в 2008 году контракта на поставку 14 основных блоков первой ступени РН Antares, отмечается в сообщении. — На сегодня 10 из них уже отгружены заказчику, поставка еще четырех изделий запланирована на 2018 год. […] Учитывая, что годовая потребность в РН Antares до 2025 года, по данным американцев, составляет два пуска в год, сегодня мы отрабатываем с нашими партнерами планы по оформлению дополнительного заказа на поставку в рамках программы еще 12 основных конструкций первой ступени сверх действующего контракта».

Согласно предварительной договоренности, заключение нового контракта с Orbital АTK, осуществляющей коммерческие снабженческие услуги МКС для NASA, запланировано на 2018 год.

Отметим, что решение об оснащении РН Antares украинскими двигателями было принято после аварии в октябре 2014 года РН с двигателем AJ-26, являющимся модификацией закупленного США в РФ советского НК-33 на РД-181 российского НПО «Энергомаш». Украинский производитель победил в соответствующем конкурсе, объявленном годом позднее.

P.S. “Південмаш” виконує замовлення на постачання ракетних двигунів для Індії та Південної Кореї

ДП “Південний машинобудівний завод ім. Макарова” один з провідних українських виробників ракетно-космічної техніки, розвиває співпрацю в області ракетного двигунобудування з країнами Південно-Східної Азії, зокрема, Південною Кореєю та Індією.

Стало відомо, що “Південмаш” забезпечує виконання укладених у 2016 році контрактів по двигунній тематиці з Корейським інститутом аерокосмічних розробок (Korea Aerospace Research Institute, KARI) і готує розширення партнерства.

Робота з KARI ведеться ЮМЗ за двома напрямками: виготовлення турбонасосних агрегатів і комплекту макетів клапанів для двигуна РД-8, а також з виготовлення шаробаллонів місткістю 130 і 25 л. У 2017 році нами укладено ще один, новий контракт на виготовлення шаробаллонів, – повідомив він, підкресливши: Досвід успішного співробітництва став основою інтересу наших південнокорейських партнерів до розширення партнерства. Сьогодні ми ведемо переговори про укладення контракту на виготовлення бака ракети-носія (РН), а також контракту на виготовлення елементів рідинного ракетного двигуна для південнокорейської РН KSLV-II.

Крім того, повідомив співрозмовник агентства, сьогодні “Південмаш” також задіяний в реалізації проекту по двигунній тематиці з індійською організацією космічних досліджень ISRO.

У 2017 році нами укладено контракт з ISRO на проведення до 2019 року включно вогневих випробувань індійських рідинних ракетних двигунів на дослідно-експериментальній базі “Південмашу”. Перший етап контракту успішно виконаний, – уточнив він.

Як зазначив співрозмовник агентства, розширення співпраці в галузі створення ракетно-космічної техніки з країнами Південно-Східної Азії, розглядається одним з напрямків програми диверсифікації виробництва “Південмашу”, що реалізується в умовах розриву традиційної кооперації з РФ.

На сьогодні ЮМЗ в рамках промкооперації з США забезпечує виробництво першого ступеня нової ракети-носія середнього класу Antares для доставки вантажів на МКС за контрактом з NASA. Сьогодні Україна також веде переговори з США про організацію співпраці в області ракетного двигунобудування в проекті створення ракетних двигунів на заміну російським РД-180 для ракети-носія ВПС США нового покоління.

Максим Овчаренко

Поделиться:
Загрузка...