ЄС почне розробку більш ефективних санкцій

64

В найближчі кілька місяців Європейська зовнішньополітична служба має подати докладну пропозицію

Міністри закордонних справ країн-членів ЄС на засіданні у Брюсселі в понеділок, 10 грудня, схвалили пропозицію Нідерландів створити механізм санкцій щодо порушень прав людини, який дозволить ефективніше боротися з порушниками.

Про це заявив голова МЗС Нідерландів Стеф Блок, пише EUobserver.

«Ми сьогодні зробили важливий крок», — сказав він.

Тепер в найближчі кілька місяців Європейська зовнішньополітична служба має подати докладну пропозицію.

Зазначається, що Велика Британія висловила свою підтримку на засіданні в понеділок, тоді як Франція та Німеччина висловили свою згоду раніше. Жодна держава-член не критикувала цю ідею.

Раніше Наталі Точчі, спеціальний радник високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні, стверджувала, що політика санкцій ЄС проти Росії, прив’язана до мінських домовленостей, не працює, тож необхідно створити механізм санкцій, пов’язаний з порушеннями міжнародного права і прав людини. Такий підхід «додасть чіткості підходу ЄС до Росії та посилить його вплив», вважає вона.

Нагадаємо, Європейський союз оприлюднив перелік дев’яти осіб, проти яких ввели санкції за причетність до організації так званих виборів ватажків і депутатів самопроголошених республік «ДНР» та «ЛНР».

P.S.

Європейський союз оприлюднив перелік дев’яти осіб, проти яких ввели санкції за причетність до організації так званих виборів ватажків і депутатів самопроголошених республік.

Загалом під санкції потрапили дев’ять осіб:

Ольга Позднякова — голова так званої ЦВК у «ДНР»;
Олена Кравчено — голова так званої ЦВК у «ЛНР»;
Леонід Пасічник — обраний ватажок так званої «ЛНР»;
Володимир Бідьовка — голова так званої «Народної ради» у «ДНР»»;
Денис Мирошниченко — голова так званої «Народної ради» у «ДНР»;
Олексій Найденко — заступник голови так званої ЦВК у «ДНР»;
Володимир Висоцький — секретар так званої ЦВК у «ДНР»;
Максим Свідченко — заступник голови так званої ЦВК у «ЛНР»
Катерина Терещенко — секретар так званої ЦВК у «ЛНР».

Санкції передбачають заборону на в’їзд до Європейського союзу та замороження активів. Рішення набуло чинності з моменту публікації.

Зранку 10 грудня Міністри закордонних справ країн Європейського Союзу підтримали введення санкцій проти 9 організаторів «виборів» ватажків та депутатів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, які відбулися 11 листопада.

Поделиться:
Загрузка...