Якийсь дивний напрямок отримав «мінський формат»…

504

Декілька слів про «нові ініциативи» в Мінську.

1. Що до «зняття блокади» в односторонньому порядку.

Не є таємницею, що, від самого початку «блокади Семенченка&Соболєва» я виступав категоричним противником таких незаконних дій.
Разом з тим, блокада введена рішенням РНБО у відповідь на захоплення терористами низки українських підприємств на окупованій частині Донбасу.
Згідно цього рішення, блокада може бути знята за наступних умов:
— повне припинення вогню
— звільнення всіх заручників
— повернення всіх захоплених підприємтсв.
Що з цього виконано? Нічого. Тобто — нічогісінько!
Таким чином, жодних підстав для відміни рішення РНБО на цей день я не бачу.
Вважаю будь-які ініциативи в цьому напрямку передчасними та невиваженими.

2. Що до ініциативи Леоніда Кучми про заборону «стріляти у відповідь».

При всій повазі до Леоніда Даниловича…
Як ви це собі уявляєте?
ДРГ сєпарів наближається до наших позицій під прикриттям мінометного вогню, а наші захисники, які ціною власного життя дають нам з вами можливість спокійно жити, у відповідь мають волати:
— Ей, панове сєпари! Ви сюди не ходіть! Нам стріляти заборонено!
Так???
А в той час, військова прокуратура буде відкривати провадження проти наших військових, яки захищали власне (і наше!) життя???
Якщо Леонід Данилович радів тому, що він отримав обіцянку імплементації всіх його домовленостей, то ця ідея має завершитись Наказом НГШ. Навіть у кошмарному сні собі не можу уявити, як Хомчак підписує такий Наказ…

3. Чомусь я не чую звітів про «зустрічні ініциативи».

Російські ЗМІ повідомили, що «власти непризнанных республик» запропонували Україні зняти в односторонньому порядку блокаду, та виплатити компенсації «гражданам республик» за нанесені збитки внаслідок цієї блокади.

Може я щось пропустив, але такої інформації про ще одну «перемогу» я від нашої сторони не почув…

4. Так само насторожує й заява про поновлення водопостачання.

Замість того, щоб примусити терористів розраховуватись за спожиту воду, Україна й надалі пропонує надавати воду безкоштовно, виплачуючи з державного бюджету мільйярди гривень компенсацій корумпованим компаніям, які шантажують владу і суспільство «экологической катастрофой»?
Якийсь дивний напрямок отримав «мінський формат»…

p.s. В цій зустрічі представники нашого Міністерства участі не брали і ніяких директив не отримували.

Георгій Тука

P.S.
Председатель Верховной Рады Украины Андрей Парубий заявляет о недопустимости запрета стрелять в ответ на атаки противника на Донбассе и называет это является капитуляцией перед РФ.

Об этом он сообщил открывая утреннее пленарное заседание парламента в четверг.

«Запрет стрелять в ответ — это не шаг к миру, а шаг к капитуляции. Мы не позволим капитуляции Украины перед Россией», — заявил Парубий.

Он сказал, что представитель Украины в Трехсторонней контактной группе по урегулированию ситуации на востоке Украины (ТКГ) Леонид Кучма на заседании в Минске в среду по поручению президента Владимира Зеленского огласил инициативу том, что украинские военнослужащие не должны открывать огонь в ответ на атаки российского агрессора.

Парубий напомнил, что за последние сутки Украина потеряла на востоке страны одного воина погибшим, еще 12 были ранены.

Ранее глава украинской делегации в Трехсторонней контактной группе по Донбассу Леонид Кучма на переговорах в Минске предложил при составлении соглашения о введении в районе боевых действий на Донбассе режима тишины, надо внести пункт, запрещающий ведение ответного огня.

«Это принципиально. Поскольку ни одна сторона не хотела ставить себя в неловкое положение, чтобы потом отвечать за это. А сегодня мы перед всем миром должны показать, что хотим этого «режима тишины». Должно быть записано, чтобы не стрелять в ответ, также необходим запрет на обстрел гражданских объектов – школ, детских садов. До 19 июня группа должна разработать предложения. Мы должны 19-го их утвердить», – приводятся слова Кучмы на сайте президента Украины.

P.P.S.  Не стреляют в ответ те, кого поставили к стенке, — Вятрович о предложении Кучмы

Директор Украинского института национальной памяти Владимир Вятрович прокомментировал заявление представителя Украины на минских переговорах Леонида Кучмы о том, что в новом соглашении о перемирии на Донбассе надо внести пункт, запрещающий ведение ответного огня.

Об этом он написал в Facebook.

«Не стреляют в ответ те, кого поставили к стенке», – написал Вятрович.

Он также напомнил, что сегодня 75-я годовщина высадки союзных войск в Нормандии, и подчеркнул, что «победители стреляли не только в ответ».

Поделиться:
Загрузка...