• Главная
  • Политика
  • Украина
  • Мир
  • Экономика
  • Мир о нас
  • Мнение
  • Боевые действия
  • ВПК
Facebook Twitter Instagram
Trending
  • Операція “Кримський рубильник off”: +27⚡️енерговузлів у Криму та Півдні ТОТ
  • Безправний солдат Зеленського
  • Сили оборони вперше уразили логістичний хаб Ozon у РФ
  • Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.08.26
  • ЄРМАК “паразитує” на військових. “Кріт» НАБУ «здає» усіх
  • РФ атакувала найбільший ТРЦ у Кривому Розі: 14 загиблих, 103 поранених, серед них – діти
  • Зеленському час вийти і все пояснити українцям
  • Міндіч ПОМСТИВСЯ ЗЕЛЕНСЬКОМУ ЧЕРЕЗ НАБУ
Republic.com.ua
  • Главная
  • Политика
      Featured
      21.08.20260

      «Форест Гамп». «Він білий ходить після публікації плівок»

      Recent
      22.08.2026

      Безправний солдат Зеленського

      21.08.2026

      Подільники здають Зеленського

      21.08.2026

      «Форест Гамп». «Він білий ходить після публікації плівок»

    1. Украина
        Featured
        15.07.20260

        Мадяр взявся за російські танкери у Чорному морі ВІДЕО

        Recent
        22.08.2026

        Операція “Кримський рубильник off”: +27⚡️енерговузлів у Криму та Півдні ТОТ

        22.08.2026

        Сили оборони вперше уразили логістичний хаб Ozon у РФ

        21.08.2026

        РФ атакувала найбільший ТРЦ у Кривому Розі: 14 загиблих, 103 поранених, серед них – діти

      1. Мир
          Featured
          05.04.20260

          США знищили два власні літаки та гелікоптер, які застрягли в Ірані після порятунку пілота

          Recent
          18.08.2026

          Криворізька дипломатія: Україну не запросили на найбільший військовий парад в історії Польщі

          18.08.2026

          Рівень схвалення Трампа впав до смітникових 33%

          16.08.2026

          Дрони атакували Московську область: у Подольську палає найбільший склад Wildberries

        1. Экономика
        2. Мир о нас
        3. Мнение
        4. Боевые действия
            Featured
            01.06.20250

            Унікальна спецоперація — уражено понад 40 літаків ворога ВІДЕО

            Recent
            22.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.08.26

            21.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.08.26

            20.08.2026

            Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.08.26

          1. ВПК
              Featured
              25.11.20240

              Безвідповідальні злочинці: Як ЗСУ залишили без мін — афера на 25 мільярдів гривень | Юрій Бутусов

              Recent
              17.08.2026

              Freyja. FirePoint. Сила Штілермана

              09.08.2026

              Україна придбала у Туреччини 70 ракет ATACMS та 12 пускових установок M270

              09.08.2026

              Про українську балістику

            Republic.com.ua
            You are at:Home»Мир о нас»Втрати РФ в Україні — рекордні після Другої світової, — американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень

            Втрати РФ в Україні — рекордні після Другої світової, — американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень

            0
            By Юрий on 01.03.2023 Мир о нас

            Втрати Росії у війні проти України перевищують її сумарні втрати у всіх збройних конфліктах з 1945 року — після закінчення Другої світової.

            Про це йдеться в доповіді американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), інформує РБК-Україна.

            За оцінкою експертів, загальні втрати Росії в Україні вбитими та пораненими становлять від 200 до 250 тисяч осіб. Ця цифра включає російську армію, найманців різних ПВК, зокрема і «Вагнера», бойовиків так званих «ДНР» та «ЛНР».

            Зазначається, що найбільших втрат після закінчення Другої світової війни Радянський Союз зазнав у Афганістані — 14-16 тисяч. У Чечні російські втрати коливаються від 12 до 25 тисяч. З 2014 року і до повномасштабного вторгнення на Донбасі загинуло близько 6-7 тисяч російських військових.

            Крім того, аналітики підкреслюють, що темп втрат РФ в Україні значно перевищує темпи втрат у попередніх конфліктах. Так, Росія протягом першого року повномасштабної війни в Україні втрачала в середньому від 5 до 5,8 тисяч військових на місяць.

            Для порівняння: у Чечні ця цифра коливалася від 95 до 185 солдатів, а в Афганістані — від 130 до 145 солдатів на місяць.

            CSIS зазначає, що один з ключових прорахунків Росії — це підтримка населення. Москва вважала, що українці не підтримуватимуть теперішню владу та президента Володимира Зеленського.

            Своєю чергою успіх Україні пов’язаний з військовими інноваціями, зокрема з використанням дронів, сучасних систем зв’язку та зброї, а також даних, отриманих від цивільних.

            Втрати РФ в Україні - рекордні після Другої світової, - американський Центр стратегічних та міжнародних досліджень 01

             P.S. Найбільша танкова битва у війні: За три тижні боїв під Вугледаром ЗСУ знищили щонайменше 130 танків та БТРів армії РФ, — NYT 

            Українські захисники впродовж трьох тижнів боїв під Вугледаром на Донеччині знищили понад сотню одиниць важкої техніки російських окупантів.

            Про це йдеться в матеріалі New York Times.

            За словами українських чиновників, тритижневі бої під Вугледаром є найбільшою танковою битвою між Україною та Росією.

            На фото, оприлюдненому українською армією минулого місяця, видно пошкоджені російські танки в полі поблизу Вугледара.

            На фото, оприлюдненому українською армією минулого місяця, видно пошкоджені російські танки в полі поблизу Вугледара.

            У матеріалі зазначається, що росіяни намагалися наступати колонами, водночас українські захисники вели вогонь здалеку або зі схованок.

            «Коли все закінчилося, Росія не тільки не змогла захопити Вугледар, але й зробила ту саму помилку, яка коштувала Москві сотень танків на початку війни», — пише видання.

            «Підірвані на мінах, уражені артилерією чи знищені протитанковими ракетами, обвуглені корпуси російської бронетехніки тепер усіяні полями по всьому Вугледару, згідно із записами з українських безпілотників. Українські військові заявили, що Росія втратила в бою щонайменше 130 танків і БТР», — додають автори матеріалу.

            Один із українських сержантів заявив: «Ми вивчили дороги, якими вони користувалися, потім сховалися і чекали, щоб стріляти із засідки».

            За даними NYT, шкоди росіянам завдала відсутність досвіду.

            «Багато з їхніх найелітніших підрозділів були розгромлені після попередніх боїв. Їх замінили новопризваними солдатами, не навченими українській тактиці засідок на колони. Одним із ознак того, що Росії не вистачає досвідчених командирів танків, є те, що українські солдати заявили, що вони захопили медика, якого перепризначили керувати танком», — пише видання.

            Російські Telegram-канали пишуть, що «родичі загиблих налаштовані мало не на вбивство та кровну помсту генералу», який керував штурмами під Вугледаром.

            NYT зазначає, що приблизно за три тижні танкового бою повторні штурми російської бронетехніки провалилися.

            «В одному випадку українське командування викликало удар керованими ракетами HIMARS; вони зазвичай використовуються по стаціонарних цілях, таких як склади боєприпасів або казарми, але також виявилися ефективними проти стаціонарної танкової колони. Українці також стріляли з американських гаубиць M777 і французьких «Caesar», а також іншої західної зброї, як-от «Javelin», — йдеться в матеріалі.

            Журналісти зазначають, що засідки були характерною тактикою України проти російських бронетанкових колон з перших днів війни.

            «Працюючи з бункера у Вугледарі, лейтенант Баяк на відео з безпілотника помітив першу колону з близько 15 танків і БТР, які наближалися.

            «Ми були готові», — сказав він. «Ми знали, що щось подібне станеться».

            Протитанкові групи в посадках, озброєні американськими ракетами Javelin з інфрачервоним наведенням та українськими Стугна-П з лазерним наведенням, активували озброєння. Далі були готові артилерійські батареї. Ґрунтова дорога була чиста від мін, але всі поля навколо були засіяні ними, щоб спонукати росіян рухатися вперед тільки дорогою і не дати танкам розвернутися, щойно пастка закриється», — розповідають автори.

            Найбільш вразливою колона танків, за словами лейтенанта Баяка, стає після того, як починається стрілянина і водії в паніці намагаються розвернутися — виїжджаючи на заміноване узбіччя. Підірвані транспортні засоби тоді стають перешкодою, сповільнюючи або зупиняючи колону. У цей момент українська артилерія відкриває вогонь, підбиваючи нові одиниці бронетехніки та знищуючи окупантів, які вилізли машин. За словами лейтенанта, виникає хаос і вибухи. 

            CSIS втратиВорога
            Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
            Юрий

              Related Posts

              Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.08.26

              Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.08.26

              Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.08.26

              Comments are closed.

              Последние новости
              • Сегодня
                23:24
                Операція “Кримський рубильник off”: +27⚡️енерговузлів у Криму та Півдні ТОТ
              • Сегодня
                12:42
                Безправний солдат Зеленського
              • Сегодня
                11:34
                Сили оборони вперше уразили логістичний хаб Ozon у РФ
              • Сегодня
                11:26
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 22.08.26
              • 21.08.2026
                21:13
                ЄРМАК “паразитує” на військових. “Кріт» НАБУ «здає» усіх
              • 21.08.2026
                18:45
                РФ атакувала найбільший ТРЦ у Кривому Розі: 14 загиблих, 103 поранених, серед них – діти
              • 21.08.2026
                18:40
                Зеленському час вийти і все пояснити українцям
              • 21.08.2026
                18:35
                Міндіч ПОМСТИВСЯ ЗЕЛЕНСЬКОМУ ЧЕРЕЗ НАБУ
              • 21.08.2026
                18:31
                Андрій Пишний зміг перетворити нашу банківську систему на організовану злочинну групу
              • 21.08.2026
                15:35
                Подільники здають Зеленського
              • 21.08.2026
                15:04
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 21.08.26
              • 21.08.2026
                11:41
                «Форест Гамп». «Він білий ходить після публікації плівок»
              • 21.08.2026
                11:17
                Бронювання «Міші 3.0»
              • 20.08.2026
                16:05
                ОП як епіцентр державного мародерства
              • 20.08.2026
                15:45
                Ірина Мудра ніяка не мудра
              • 20.08.2026
                15:31
                Загальні бойові втрати ворога з 24.02.22 по 20.08.26
              • 20.08.2026
                14:03
                Операція «Форест Гамп»: учасники легалізували 150 млн грн для внесення застави за фігуранта «Міндічгейту»
              • 20.08.2026
                10:56
                Країна у вогні
              • 20.08.2026
                10:19
                Ракетний удар РФ по Києву: 15 загиблих та понад 30 постраждалих
              • 19.08.2026
                15:59
                НАБУ проводить спецоперацію «Форест Гамп»
              • Интересное видео
              • Фоторепортаж
              25.06.2026

              Мадяр: Очищення Криму від хробаків

              11.06.2026

              Оптоволокно: без шансів для ворога. Робота пілотів «Фенікса» ВІДЕО

              19.05.2026

              Мишоловка для російських мільйонерів ВІДЕО

              18.08.2026

              Зруйнований Куп’янськ у серпні 2026 року

              17.11.2025

              Костянтинівка, Донецька область, Україна ФОТО

              06.04.2024

              Щоб вийшов найнайвеличніший ракурс ФОТО

              Re:public
              • Контакты
              © 2026 ThemeSphere. Designed by ThemeSphere.

              Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.