Весь наявний боєзапас реактивних снарядів до реактивних систем залпового вогню та окремі номенклатури боєприпасів Збройних сил України переміщено до захищених сховищ.
Про це сьогодні, 18 квітня, в ході брифінгу на військовому арсеналі, що на Вінниччині розповів тимчасово виконуючий обов’язки начальника Озброєння Збройних Сил України полковник Валерій Стецюк, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
З метою збереження боєзапасу Збройних Сил України було проведено значну роботу щодо їх розосередження, укриття в захищені сховища та евакуації з території лівобережної України. Розподілено між арсеналами, базами та складами понад 300 тис. тонн боєприпасів або більше сотні військових ешелонів.
Ось так зберігалися реактивні снаряди до РСЗВ БМ-21 «Град» в минулі роки
«З початку 2019 року переміщено понад 33 тис. тонн боєприпасів та авіаційних засобів ураження. В захищені сховища — понад 170 тис. тонн ракет та боєприпасів, що дозволило укрити 100 % реактивних снарядів до реактивних систем залпового вогню та окремі номенклатури боєприпасів. Переукупорено понад 30 тисяч тонн боєприпасів», — уточнив полковник Валерій Стецюк.
P.S. ДО КІНЦЯ 2021 РОКУ ЗБУДУЮТЬ ПОНАД 130 ЗАХИЩЕНИХ СХОВИЩ ДЛЯ ЗБЕРІГАННЯ БОЄЗАПАСІВ
18 квітня, в ході брифінгу на військовому арсеналі на Вінниччині, начальник Центрального управління безпеки військової служби ЗС України полковник Микола Швець проінформував, що протягом 2018 — 2021 років проектами реконструкції технічних територій передбачено будівництво понад 130 захищених сховищ.
Про це повідомляє сайт МО України.
На даний час потреба Збройних Сил України у захищених залізобетонних сховищах складає близько 300 одиниць. Провести реконструкцію передбачається у три черги. Вартість будівництва згідно відпрацьованих проектів Реконструкції технічних територій становить 4,3 млрд грн.
«На підставі цих контрактів розпочато будівництво першої черги захисних обсипних сховищ у кількості 35 одиниць, завершити яке планується до кінця 2019 року», — зазначив полковник Микола Швець.
Окрім цього, близько 70 % охоронних периметрів потенційно-небезпечних об’єктів уже обладнані огорожею нового типу, периметровими технічними засобами охорони, відеоспостереженням, освітленням та іншими системами захисту і контролю доступу.
Зазначається, що до кінця другого кварталу 2019 року сплановано завершення цих робіт на 37-ми потенційно небезпечних об’єктах зберігання боєзапасу. Ці системи забезпечують надійну охорону за різних кліматичних і погодних умов та у будь-який час доби.
З боку Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України здійснюються усі необхідні заходи виконання зобов’язань за укладеними державними контрактами щодо своєчасного фінансування, авансування, створення належних умов з організації будівництва.