Все украинские авиарейсы будут направлены в обход воздушного пространства Беларуси

189
Украина полностью прекращает авиасообщение с Республикой Беларусь и перенаправляет все рейсы в обход ее воздушного пространства.

Об этом секретарь СНБО Украины Алексей Данилов заявил в комментарии агентству «Интерфакс-Украина».

«Учитывая уровень опасности и наглости вызовов демократическим ценностям, которые создают своей деятельностью власти Беларуси в непосредственной близости от границ Украины, президент Владимир Зеленский инициировал решение о полном прекращении авиасообщения с Республикой Беларусь и перенаправлении всех авиарейсов в обход ее воздушного пространства. Глава государства поручил правительству проработать соответствующий вопрос», — сказал секретарь СНБО.

Секретарь СНБО подчеркнул, что «задержание 23 мая белорусского оппозиционного журналиста в Минске — это открытый вызов всему демократическому миру, наглое пренебрежение международными нормами и правилами».

Ранее в понедельник президент Украины Владимир Зеленский поручил украинскому правительству подготовить решение о прекращении авиасообщения между Украиной и Беларусью в связи с событиями, произошедшими в аэропорту Минска 23 мая.

Премьер-министр Украины Денис Шмыгаль собирает во вторник, 25 мая, внеочередное заседание правительства для рассмотрения вопроса о полном прекращении авиасообщении с Республикой Беларусь.

Напомним, 23 мая в Минске был экстренно посажен самолет компании Ryanair, выполнявший рейс Афины-Вильнюс, якобы из-за заложеной на борту бомбы. Взрывное устройство не нашли. Среди пассажиров находился оппозиционный блогер, создатель телеграм-канала NEXTA Роман Протасевич. Он был задержан белорусскими силовиками.

P.S.

Пропагандистські «ЗМІ» Білорусі опублікували фото Романа Протасевича, який дає «прізнатєльниє паказанія».
Найбільш вірогідно що перед цим він був побитий лукашенківськими кгбістами. Неозбооємним оком видно синці на лобі та напухше обличчя. (Порівняйте з вчорашніми фото в аеропорту).
І найголовніше — Лукашенко ніколи б нічого не зробив без відмашки з Кремля. Сьогодні путіністи вже по повній включились захищати свого «губернатора» Білорусі.
Путін аплодує стоячи. Ще ніколи Білорусь не була так близько до повного розчинення в обіймах Расіі-матушкі. Тепер дороги вже остаточно назад немає і Лукашенку нічого не залишиться як злити залишки формального «суверенітету» від Москву.

Реакція
У Зеленського напрочуд швидко відреагували на ситуацію з Білоруссю і диким захопленням спецслужбами Романа Протасевича:
1) Вигнали з фракції Шевченка, який симпатизує Лукашенку і ледь не привітав його у відкриту. Тут слуги взагалі зробили фінт ушами: і типу вигнали – тобто показали світові позицію.
І власне усім своїм (ну чи хто навколо них) – показали, що фронду на позиціях рускава міра – не потерплять. І
це головна гарна новина: популісти вже міцно стають на проукраїнську позицію.
Нічого, ще і ОПЗЖистів у вишиванках побачимо.
2) Зеленський сказав, що з Білорусією «нада шота дєлать» і тут же дав доручення Кабміну шотадєлать. Цим (якби щирим і невимушеним кроком) у ОП показали громадянську мужність правителя і його готовність в інтересах простої людини йти на різкі кроки.
Піпл у цьому місці має аж замружитись і почати ковтати сльози від захоплення президентом.
І тільки особливо мстиві ржуть і нагадують іншим, як два роки тому Найвеличніший включав із себе Лукашенка і ганяв чортів по Борисполю і ще там десь.
3) Кабмін на вимогу президента різко заявив про готовність зібратися і не дозволити літати через Білорусь. Цим увесь склад Кабміну продемонстрував: вірність президенту, підкреслив рішучість (а то після «боротьби» з КОВІД деякі пам’ятливі не вірять в будь яку їх потенцію) і колективну вірність демократії. А то ходять тут по Фейсбуку всякі і сумніваються в демократичності КМУ.
От мене обманути важко. Я не повірю, що нарцис і рускамірєц в душі Зеленський та його Кабмін, наповнений корумпантами і конформістами – здатен на щось у таких випадках від щирого серця.
І справді переживає за Романа. Чи сповідує якісь принципи.
Все понарошку. Але навіть так – це добра справа.
Бо хоч у західну обувку вони перевзулися недавно. Але з кожним таким кроком точка розвороту в сторону диктатури і Москви – все менш можлива.
Я вітаю такі кроки президента. Хоча попереджаю Офіс – нас тут прохаваних багато.
Усіх не розведеш.
Поделиться:
Загрузка...