ВМС України випробують нову систему, яка виявляє підводні човни

139
У держконцерні «Укроборонпром» чекають проведення випробувань і прийняття на озброєння ВМС радіогідроакустичної системи

Нова система забезпечила виконання бойового завдання міжнародних навчань Sea Breeze — 2017, що пройшли в Одесі 10-22 липня, повідомила прес-служба держконцерну.

Радіогідроакустичні буї розробки і виробництва ДП «Київський науково-дослідний інститут гідроприладів» в ході міжнародних навчань забезпечили виявлення умовного супротивника — турецького підводного човна S-349 «Батирай» і передачу даних про його місцезнаходження на флагманський корабель — фрегат «Гетьман Сагайдачний».

«Українські моряки більше години «вели» турецький підводний човен і контролювали його переміщення, що в реальних бойових умовах дозволяло гарантовано знищити супротивника», — підкреслюється в повідомленні.

Необхідно додати, що турецький підводний човен S-349 “Батирай”, відноситься до типу 209 та побудований у Німеччині. Ці підводні човни мають малу шумність, завдяки встановленню всіх механізмів на ізольовані від корпусу демпферні опори і фундаменти.

За даними розробника, застосування в радіогідроакустичній системі нових технологій дозволило істотно підвищити її основні характеристики, а також 10-разово збільшити можливості корабля і посилити протичовновий компонент України.

Аналогічне завдання також було виконано і ВМС США, за допомоги літака P-8 Poseidon та ракетного крейсеру CG66 Hue City.

Після виконання завдання, на “Гетьман Сагайдачний” прибули Начальник ГШ ЗСУ генерал армії Муженко В.М., Командувач ВМС ЗСУ віце-адмірал Воронченко І.О., Командувач ПВ ЗСУ генерал-полковник Дроздов С.С., заступник Командувача ВМС ЗСУ капітан 1 рангу Неїжпапа О.Л. які ознайомились з тактикою використання радіогідроакустичних буїв, можливості розпізнавання акустичних портретів різних цілей, та дали високу оцінку у ефективності їх застосування.

Поделиться:
Загрузка...