Віталій Портников: Зеленський — наша проблема, а не проблема Байдена

2 218
Навіть українському президенту Володимиру Зеленському стало ясно, що після знаменитої історії із телефонною розмовою з Дональдом Трампом і контактів президентського оточення з адвокатом Трампа Руді Джуліані взаєморозуміння з новим президентом США і його адміністрацією у нього може і не вийти

А значить, потрібно у терміновому порядку виправляти ситуацію. Ну, наприклад, споглядати церемонію інавгурації нового американського президента у товаристві тимчасової повіреної у справах США в Києві. Або давати інтерв’ю американським журналістам в надії, що Байден їх подивиться або прочитає.

Дуже сподіваюся, що не подивиться. І не прочитає. Для нашого ж з вами блага. Тому що іноді краще мовчати, ніж говорити. Тому що такий фестиваль дилетантизму — серйозний удар по американо-українським відносинам. Я навіть допускаю, що Зеленський хотів, як краще. Але вийшло — як завжди.

В результаті замість серйозної розмови про двосторонні відносини ми спостерігаємо схлипи і стогони.

Зеленський, виявляється, ображений на свого недавнього кумира Дональда Трампа. Але і до Джозефа Байдена у нього є претензії — чому Україна досі не в НАТО? Неначе Байден — король НАТО, а думка інших країн-союзників ніякого значення не має. Ну і з вакциною доводиться стояти з простягнутою рукою — бо виявилося, що Україна не у списку пріоритетів ЄС і їй будуть віддавати вакцини з надлишків.

Ми бачимо людину, яка хоче, щоб проблеми його країни з безпекою вирішував Байден, проблеми з вакцинами — Меркель, щоб він міг говорити всілякі дурниці в бесідах з колегами, а відповідали б за наслідки цієї безвідповідальної балаканини Трамп з Джуліані.

Виникає питання: хто захоче сідати за стіл переговорів з інфантильним підлітком, навіть якщо не менш інфантильні співвітчизники обрали цього підлітка своїм президентом? Байден? Меркель? Макрон? Так, вони змушені розмовляти з людиною, яка володіє мандатом очільника великої європейської країни. Але те, що король — голий, видно неозброєним оком будь-якому серйозному, та й не дуже серйозному політику. І коли цього не хочуть побачити українці, ця приголомшлива куряча сліпота стає нашою проблемою, а не проблемою Байдена.

Віталій Портников

P.S.
Тaras Berezovez:
«Господин Байден, у меня к вам один вопрос: почему Украина до сих пор не в НАТО?», поинтересовался Незнайка в интервью «Голосу Америки». И действительно, ПОЧЕМУ?!
Юрий Бирюков:
Наверное именно по этой причине Зеленский санкционировал возбуждение двух криминальных расследований по Байдену на прошлой неделе. Логика Зеленского проста, как его незамутненный разумом череп: Раз не в НАТО — будешь сидеть, да.
Испанский стыд, он такой.
Зеленський у 2019 році не подає заявку на одержання ПДЧ під час Лондонського саміту.
Виходить, в очах Зеленського Байден більше президента України ніж сам Зеленський.
Helgi Sharp:
Думаю, американский президент уже вторую ночь не спит — думает: что же ответить Зеленскому? И пока по этому поводу идёт консилиум Белого дома, Госдепа, Пентагона, АНБ и ЦРУ, возьму на себя смелость дать Вове предварительные ответы:
☑️ Мы ещё не в НАТО, потому что 73%, насмотревшись Г+Г, выбрали президентом клоуна, а не государственника.
☑️ Потому что год назад ты, Вова, на всех телеканалах истерил, что «в НАТО нас никто не ждёт».
☑️ Потому что нельзя одновременно требовать вступления в НАТО и видеть мир в глазах Путина.
☑️ Потому что глупо быть марионеткой олигарха, которого преследует США, и одновременно требовать от Америки какой-то помощи.
☑️ Потому что нельзя отдавать под контроль портновых-ермаков-татаровых силовые органы и судебную систему Украины, а у себя во фракции держать тех, кто работает на ФСБ и вмешивается в американские выборы.
☑️ Потому что нельзя сливать подготовленную совместно с американцами операцию по «вагнеровцам» Кремлю, а потом требовать у этих американцев защиты.
☑️ А ещё потому, что НАТО не сцена 95-го квартала — пианисты там не требуются. Как и российские шпионы.
☑️ И, наконец, НАТО — не офис простых решений, а Большой Брат, который следит за каждым твоим шагом, Вова.
Будем мы в НАТО, обязательно будем — Пороха для этого хватит. Жаль только, что, промазав один раз в 2019-м, Украина, как биатлонист на дистанции, должна бежать штрафной круг длиной в 5 лет.
Поделиться:
Загрузка...