Віталій Портников: У “Північного потоку-2” проблеми

33
Нова міністерка закордонних справ Німеччини Анилина Бербок заявила, що не бачить підстав для запуску скандального газопроводу “Північний потік-2”, оскільки його проект наразі не відповідає нормам європейського енергетичного законодавства

Бербок також виключила можливість запуску газопроводу “Північний потік-2” у разі ескалації конфлікту Росії з Україною – необхідно розуміти, навіть якщо на цей момент норми законодавства будуть дотримані. Голова німецького зовнішньополітичного відомства нагадала, що такої домовленості було досягнуто урядом Ангели Меркель з адміністрацією США. На підтвердження цієї тези німецької міністерки закордонних справ державний секретар США Ентоні Блінкен наголосив, що експлуатації “Північного потоку-2” не буде, якщо Росія відновить свої агресивні дії проти України.

Вражає, що ще кілька тижнів тому у Вашингтоні говорили, що не можуть нічого зробити для того, щоб зупинити газогін, а президент США Джозеф Байден домовлявся про фактичну відмову від санкцій проти нього із федеральною канцлеркою Ангелою Меркель. При цьому сама Меркель виступала на захист проекту під тиском коаліційних партнерів у своєму уряді — соціал-демократів.  А зараз, коли уряд Німеччини сформував соціал-демократичний канцлер, у новому кабінеті скептично ставляться до запуску газопроводу.  Олаф Шольц має інших коаліційних партнерів, але справа ще й у тому, що самим соціал-демократам, як кажуть, нічим крити, коли представники «зелених» і вільних демократів говорять про агресивні наміри Кремля.

Дякувати за це ми можемо тільки одній людині – Володимиру Путіну. Російський президент виявився настільки нетерплячим, що продемонстрував свої агресивні наміри ще до запуску “Північного потоку-2”. Очевидно, після фантастичного зростання цін на газ Путін вирішив, що європейці у нього в кишені і з ними більше можна не церемонитися. Як і з українцями, з якими Путін погодився обговорювати транзит лише в обмін на відмову від власної армії – про новий контракт “Газпрому” з Угорщиною, якій надали преференції в обмін на відмову від транзиту українською ГТС я вже й не згадую. Як і з молдаванами, яким “Газпром” демонстративно підвищив ціну на газ на тлі збереження комфортної ціни для сербів.  А все тому, що сербський президент Александр Вучич готовий брати участь в агресивних планах Москви щодо дестабілізації Західних Балкан — або хоча б не заважати цим людоїдським задумам Путіна, а президент Молдови Мая Санду захищає право своєї країни на самостійний вибір майбутнього. Тут навіть сліпий помітить, чого хоче Путін.  Навіть членський квиток Соціал-демократичної партії Німеччини не зможе перешкодити цьому!

Тому “Північний потік-2” із важеля кремлівського тиску на цивілізований світ перетворюється на важіль тиску Заходу на Путіна.  Важливо тільки, щоб спокуса досягти компромісу з кремлівськими диктаторами і заробити грошей не перемогла здоровий глузд.

Віталій Портников

Ну, що, друзі.
«Вечер перестает быть томным» для Владіміра Владімирича і його бояр.
Нова очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок повідомила, що «Північний потік-2» не може бути запущено через невідповідність вимогам європейського енергетичного законодавства. Коаліційна угода, яка діє в ЄС, однозначно говорить, що до енергетичних проектів застосовується виключно європейське право.
Простою мовою — «ПП-2» мусить належати європейській (німецькій) фірмі. І заснування у турборежимі Москвою власної фірми «Рога та копита» тут «не катить».
Скоріше за все видатному «всехпереигральшику» запропонують продаж «Північного потоку-2» або E.ON SE — найбільшій німецькій енергетичній компанії, або створеному західними компаніями консорціуму.
Можливо, Москві залишать якийсь міноритарний пакет акцій, а можливо ні. Торги можуть тривати роками і увесь цей час «ПС-2» стоятиме порожній, приносячи Кремлю лише збитки на його утриманні та виплаті кредитів.
І «Всехпереигральщику» заперечити буде важко, адже це лише в його царстві-государстві закони виправляють відповідно до бажання царя. Плюс не треба забувати, що «ПП-2» фінансувався також і європейцями, тому вони мають на нього всі права.
«Натиснути» та пригрозити європейцям? А чим? Наступом на Україну? Так це щось зі старого анекдоту про колгоспні збори на яких коваль пропонував «утютюрити» замість тракториста, що по п`яному втопив трактор, конюха. «А если не будут брать — выключим газ»? А жити на що? Газ не їстимеш.
Уявляю, який скрегіт зубів чується зараз з-за зубців кремлівської стіни…
P.S.
А нам своє робить, в т.ч. вчитися й «переписувати» ту історію, яку для нас написано в Кремлі.

Поделиться:
Загрузка...