Викрадення Чауса: СБУ отримала вказівку сфальшувати справу проти Порошенка – генерал СБУ

68

Служба безпеки України отримала вказівку сфальшувати кримінальне провадження, відкрите за фактом викрадення екссудді Миколи Чауса.

Про це повідомив генерал СБУ та депутат Київради від “ЄС” Віктор Кононенко.

Як сповіщалося, в травні Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактами викрадення українського екссудді Миколи Чауса та незаконного переправлення його через державний кордон.

За інформацією Кононенка, цю справу хочуть використати з метою провокації проти п’ятого президента та лідера “ЄС” Петра Порошенка.

“Влада готує чергову провокацію проти Петра Порошенка. За моєю інформацією, з цією метою Служба безпеки України отримала вказівку фальсифікувати кримінальне провадження, відкрите за фактом викрадення екссудді Миколи Чауса”, — написав генерал.

За його словами, заплановано вкиди про те, що за викраденням екссудді стоїть оточення Порошенка.

“У НАБУ витребували матеріали, що стосуються епізоду втечі Чауса з України у 2016 році, і планують “втюхати” суспільству, що реальне викрадення екссудді було здійснене оточенням п’ятого Президента саме тоді, а у 2021 “викрадений сам втік з полону” та повернувся на Батьківщину. Для переконливості — всі необхідні атрибути — допити оточення Петра Олексійовича, обшуки, інформаційні вкиди, тобто все те, що Банкова добре навчилася робити за останні роки”, — заявив Кононенко.

Кононенко нагадав, що Молдова заявляла про причетність українських спецслужб до викрадення екссудді. В серпні Генпрокуратура Молдови спрямувала до суду кримінальне провадження проти одного з учасників викрадення колишнього Чауса.

На переконання генерала, Чауса було викрадено, аби змусити його свідчити проти п’ятого президента.

“Генпрокурор Венедиктова, всупереч кримінальному процесу, посилаючись на значний суспільний резонанс, “закріпила” за Службою безпеки власним рішенням. Як уже загально відомо, Чаус не дає жодних “викривальних” свідчень, заради яких його по суті і викрадали. Тому, “ліпити” вирішили самі. Так, саме “ліпити”, а не розслідувати”, — наголосив Кононенко.

bykvu.com

Поделиться:
Загрузка...