Просування ворога на Сумщині продовжується. Противнику вдалося зайняти Андріївку та Водолаги і закріпитися в цих селах.
Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState.
Як зазначається, успіх противника супроводжується все так само великою кількістю піхоти, «яка є переважаючою і вони лізуть як таргани».
«Наразі на уточненні перебуває Кіндратівка, в якій фіксувалася піхота кацапів, але бійці Сил Оборони активно по ній працюють і не дають ворогу закріпитися. Так само уточнюємо ситуацію в Олексіївці. Попередньо, вони (війська РФ. — Ред.) зайняли північну частину села і пробують окупувати населений пункт повністю. З великою ймовірністю, вона скоро також перенесеться в червону зону», — йдеться у повідомленні.
За даними DeepState, відтинок Яблунівка-Юнаківка теж перебуває під тиском ворога. На Яблунівку противник лізе зі сторони Біловодів та між Біловодами і Локнею. В Юнаківку забігають на північні околиці, але закріпитися там не можуть, бо перед цим там все зрівняли з землею.
«Критичною залишається ситуація через стрімкий вихід противника на дистанцію в 20-25 кілометрів, з якої вони зможуть працювати по Сумах FPV-дронами на оптоволокні і в них вже були подібні спроби. Сили Оборони намагаються стримати тиск цієї московської орди і не пускати їх далі на глибину території», — додають у DeepState.
Раніше повідомлялось, росіяни окупували Андріївку та Водолаги на Сумщині.
![]()
![]()
![]()
Для коментування слів не залишилося.
—Там успіху у них немає…
Поблизу Сум ситуація все гірша. Ворог тисне, але для відпору наступу русні у ЗСУ бракує всього, а найперше — фортифікацій. Так, їх майже нема, а все, що понагрібали за кошт держави, непридатне для оборони й навіть для захисту бійців. Не дарма, ой не дарма пуйлівська шістка медінський гавкав у попередньому Стамбулі: «Анєксіруєм і Сумскую область», а нашим умеровським заборонили зробити демарші.
Воно може гавкати скільки завгодно, але загроза не в тому, що вони візьмуть, а в тому, що їм здадуть. І мова не про ЗСУ, бо без підкріплення та амуніції не дуже повоюєш. Пригадуємо, що здачу Харкова сам Zе сам анонсував. А тут на ділі привів біду. Зараз про всю Сумську область прямо кажуть речники бригад, а там кожне слово узгоджене…
От я хочу побачити хоч якісь пояснення навіть не від Zе-пропагандистів, з тими все ясно, а з ніби ж ще, як кажуть, нашими, які й владу покритиковують, але коли це владі особливо важливо (як легітимність чи підтримка курської афери) то аж розпинаються у вихвалянні. І в Сумах було багато активістів, які неймовірно раділи курській авантюрі. А мене за те, що говорив про насправді фатальні наслідки, рашистським іпсошником обзивали. А я тоді, окрім іншого, нагадував, що коли ви відкриєте новий фронт проти ворога, то вже його самі ж не закриєте. І курська операція неодмінно переросте в сумську…
От звідки така параноя у ніби ж не дурних людей: вони пам’ятають, що Zе здавав Україну напередодні вторгнення, відводив війська, знищував оборону. Аж раптом бац: і вже він щось геніальне й корисне зробив. Але ж так не буває. Все корисне й успішне в цій війні було можливе тільки, коли це від Zе приховали або коли здійснили всупереч його волі. Курська афера — це 100% операція схвалена ним. То з чого у вас така біполярка???
Зрештою, якби когось у владі чи того ж Zе, який у відосіку так переживав за загиблими й пораненими, хоч трошки душа боліла, то в них було безмежжя часу на побудову фортифікацій і мінування прикордоння. Цілих 9 місяців!!! Та навіть від часу провалу Курської афери й відступу, мали ще пару місяців. Просто згадайте, як проклята московщина за4-5 днів створила понад сотню кілометрів шикарних забетонованих укріплень біля Курчатова… А де оті 3 лінії оборонних рубежів Zеленського на Сумщині? Миші згризли?
===
З мапи DeepState, видно, що до центру міста Суми залишається менше 23 км. Ворог окупував Андріївку та Водолаги, а також просунувся біля Яблунівки та Диліївки. Неясна ситуауація з Юнаківкою. Вони карти публікують із затримкою днів на три. Чи є мета захопити всю область? Ні, вони не такі дурні. Чи планують захоплювати самі Суми? Сумніваюся. Це страшна й мега-кривава операція і дуже надовго. Завдання виходити на підступи до міста. Перший етап — змога бити РСЗВ вже досягнутий, про КАБИ вже давніше сумчани відчули. Зараз лишилося 3-5 км. і зможуть тероризувати Суми, як Херсон, малими ударними дронами. А головна ціль — підійти до межі міста — за 7-9 км. від центру чи головних масивів і вести терор міометним вогнем.
Для чого? Тероризувати й убивати українців, нищити міста, викликати паніку й нову хвилю евакуації. Й на цьому вимагати виконання своїх ще вчора дебільних за неприйнятністю вимог-меморандумів. Схоже, що Zейло з пуйлом подбають, щоб найнеприйнятніше почало сприйматися, як щось реалістичне. Тим паче при американському кастрованому євнуху, який розплатившись за надра із Zе персональними гарантіями, тепер узагалі оглух та осліп…
![]()
![]()
У них (фанатів голограми) і шатли через Чонгар наближали мир,
і росіяни — теж люди, які не мали піти війною на Україну,
і в Курську авантюру фани вірили.
Навіть, коли рашисти палять їхні хати — не факт, що вони здатні зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки. Горбатого могила спростає.
