Велика Британія припиняє програму видачі віз для багатих росіян

95
Велика Британія оголосила про те, що припиняє програму видачі віз для багатих іноземців.

Програму видачі так званих інвестиційних віз буде переглянуто, правила — посилені. Таким чином, «вікно», яким протягом декількох десятиліть користувалися олігархи з Росії та інших колишніх радянських республік, нарешті закриється.

Це вікно використовувалося пройдисвітами з «брудними» мільярдами аж ніяк не тільки для отримання інвестиційних віз, покупки фешенебельних особняків і забезпечення майбутнього своїм нащадкам. Багато хто з  олігархів отримував громадянство Великої Британії, що дозволяло їм видавати себе в інших країнах вже за британських інвесторів і залишатися під захистом нової Батьківщини. При цьому зв’язки з Москвою, природно, зберігалися. І не просто з Москвою, а з російським режимом, відданими слугами якого залишалися нахабні товстосуми.

Про все це предметно йшлося у доповіді комітету з міжнародних справ британського парламенту «Золото Москви: російська корупція у Великій Британії», в якому містилася рекомендація запровадити додаткові санкції проти осіб, пов’язаних з Кремлем, а також заблокувати на глобальних ринках розміщення боргових зобов’язань Росії. Парламентарі закликали владу перестати закривати очі на «клептократів з оточення Путіна і на порушників прав людини, що відмивають гроші через Лондон». Одним з важливих наслідків цієї доповіді стало ухвалення акту про кримінальні фінанси, який передбачає введення в дію «ордера на арешт багатства невстановленого походження». Цей акт дає можливість вимагати від власників пояснення походження будь-яких підозрілих активів вартістю понад 50 тисяч фунтів. Влада отримала право заарештувати власність, якщо власник не зміг довести легальність походження своїх доходів.

І ось тепер — нове рішення про перегляд інвестиційної програми, цілком природне в умовах, коли агенти російських спецслужб поводяться в Англії як на околиці Рязані. Тепер кількість потенційних — і вже існуючих — агентів російського впливу в королівстві почне зменшуватися.

Втім, це ще не означає, що в своїй безпеці можуть бути впевнені всі європейці. Деякі пройдисвіти з британськими паспортами і видами на проживання вже перебираються до інших країн Європи, уряди яких симпатизують Путіну. Рано чи пізно їх доведеться викурювати і звідти — після чергової «справи отруйників», тільки вже не у Лондоні або Солсбері, а у Римі або у Відні.

Віталій Портников

Поделиться:
Загрузка...