Василь Вірастюк переміг на довиборах у Раду, – ЦВК

269

Кандидат від «Слуги народу», спортсмен Василь Вірастюк переміг на проміжних виборах до парламенту за 87 округом на Івано-Франківщині. Такі дані підрахунку 100% протоколів оприлюднила ЦВК. 

Вірастюк набрав 31,25% (15 076 голосів). На другому місці – колишній директор «Буковелю» та двічі екснардеп Олександр Шевченко. Розрив з Вірастюком складає менше тисячі голосів (14 327).

На третьому місці – представник ВО «Свободи» Руслан Кошулинський (28,86%, 13 927 голосів).

 

Фото: ЦВК

Підрахунок голосів супроводжувався заявами про фальсифікації, а на п’яти дільницях виявлено розбіжність голосів за кандидата Олександра Шевченка, на всіх із них голосування визнали недійсним. Результати на цих дільницях свідчили про більшість голосів за Шевченка, але частина бюлетенів зникла. Згідно з законом, якщо голосування на дільниці визнається недійсним, то з неї не зараховуються усі голоси за всіх кандидатів.

Нагадаємо, довибори на 87 окрузі були оголошені у зв’язку з тим, що нардеп «Слуги народу» Зіновій Андрійович склав повноваження після обрання мером Надвірної.

Офіційного переможця на 50 окрузі визначили швидше, а от лідери голосування за 87 округом змінювалися ледь не щогодини.

У неділю після закриття виборчих дільниць екзит-поли показали, що Кошулинський, Вірастюк та Шевченко набрали практично однакову кількість голосів. Зранку мер Івано-Франківська Марцінків оприлюднив дані паралельного підрахнуку голосів, згідно з яким Шевченко перемагав, Вірастюк був на другому місці з розривом приблизно в 160 голосів, а Кошулинський – на третьому.

Потім і Вірастюк, і Шевченко заявили про свою перемогу у Facebook. Про лідирування свого кандидата повідомила і партія «Слуга народу». Підрахунок голосів від вівторка і до ночі четверга «завис» на 67,52%, після чого народні депутати від «Слуги народу» вирушили до Надвірної, щоб проконтролювати процес. Голова політсили Олександр Корнієнко повідомив, що «окружна виборча комісія взагалі призупинила роботу, «тому що зник її минулий голова».

Після цього партія «Голос» двічі подавала заявку на зміну голови ОВК. У середу під будівлею комісії пройшли паралельні мітинги на підтримку Вірастюка і Шевченка. Нардеп Микола Тищенко, який був у «делегації» слуг народу, звинувачував Шевченка в сепаратизмі, вимагав вибачень і встати перед ним на коліна. Вночі ОВК оголосила перерву, підрахунок відновили близько 12 години. Врешті дорахували голоси лише в ніч на 4 квітня.

P.S.

«Вітаю» всіх з «переможцем» та новим «слугою». Вірастюка таки витягли за вуха і всаджують в крісло депутата. На одну зелену кнопку буде більше.
Вибочний округ 87 на Івано-Франківщині це мініатюра як знищувалась демократія в Україні. Це цілком відпрацьована і обкатана технологія, котру можна перенести на будь який новий виборчий процес. Про чесні вибори схоже можна забути.
Тепер факти:
— результат на 5 дільницях був скасований. Тобто у людей забрали їхні голоси і вибоче право.
— зникли близько 500 бюлетенів. Сталось це після так званого «перерахунку» під тиском «слуг народу». Всі 500 зниклих були за Шевченка.
— десант з 20 депутатів на чолі з Тищенком ще 30 березня прибув до Надвірної та «контролював процес» заважаючи журналістам та спостерігачам.
— ОВК кілька разів оточували правоохоронці в повній бойовій амуніції.
Тобто, це не вибори — це фарс. Це не підрахунок — це відверте знущання з виборчої системи і виборців. Це плювок в обличчя демократії і обкатка тут Білорусі-2 часів 90х.
Але тепер маємо «слугу». Ще одного.
Треба «подякувати» і виборцям, які здебільшого не прийшли на дільниці. І тим хто голосував за владно-олігархічних кандадатів. Але менше з тим, такого що відбувалось на окрузі не пам‘ятаю давно.
Але тепер маємо ще одного «слугу» що ходив по Лігах Сміху і Кварталах. З чим всіх і «вітаю».

Народ, чесні вибори в Україні закінчились. Звикайте. Зеленський показав, як швидко можна перейти від демократичних виборів до ′′ контрольованої демократії «. Хлопці з кварталу так любили грабувати країну, що безумовно спробують поширити досвід 87 округу по всій країні. І особливо на наступні президентські вибори. Цілком лояльні ЦВК, силовики під дільницями та бандити з депутатськими значками від слуг — саме це станеться дуже скоро. Зеленський не залишає вибору. Але і ми теж. Тепер або в Білорусь, або в ЄС. Зеленка чи свобода. Дякую, що зараз все без півтони.
Поделиться:
Загрузка...