ВАРАН зі СПИСОМ під захистом ЯНГОЛА

264

«Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС», що є однією з провідних українських приватних оборонних компаній, не відступила від власних традицій та до XV Міжнародної спеціалізованої виставки ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 підготувала чергову серію прем’єр.

«СПИС» суттєво підсилить «броню»

Найбільш знаковою прем’єрою від «ТЕХІМПЕКС», з числа тих, що представлені на ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 є бойовий модуль «СПИС». Інженери ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» у стислі терміни змогли вирішити надскладне завдання – розробити сучасний бойовий модуль, який би був позбавлений ряду недоліків, що є у прийнятих останнім часом на озброєння ЗСУ бойових модулів, забезпечував би високу вогньову міць та точність стрільби в будь-яких умовах бойової обстановки, просте і зрозуміле на інтуїтивному рівні управління, надійність та безвідмовність. «СПИС» заряджається вже не з зовнішньої сторони, а з середини. Це суттєво підвищує бойові можливості та живучість бойової броньованої машини.

Бойовий модуль «СПИС» без будь-яких доробок може бути встановлений на гусеничні та колісні бойові машини українського, радянського і західного виробництва. Можливий варіант морського виконання для установки на броньованих катерах.

«ТЕХІМПЕКС» пропонує модуль «СПИС» в якості уніфікованого модуля для оснащення бронетехніки зі складу Збройних сил України та вже зараз підготував ряд проектів модернізації основних зразків ЛБТ з використанням БМ «СПИС», частина з яких представлена на ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018.

181004 spus

БМП-1Т – «беха», що озброєна «СПИСом»

Честі бути першою з ЛБТ, що отримали на озброєння СПИСа, в компанії «ТЕХІМПЕКС» удостоїли фронтову «трудягу» БМП-1. Варіант модернізації БМП-1Т, отримав не лише першу літеру славного імені розробника та виробника, а й на додачу – нові бойові можливості, що забезпечуються інтегрованим в конструкцію бойовим модулем «СПИС». Завдяки встановленню нового бойового модуля, модернізації приладів спостереження, встановленню додаткового бронювання, а також доопрацюванню корпусу БМП-1Т може ефективно застосовуватись для ведення боротьби з піхотою, броньованою технікою і танками вдень і вночі, за будь-яких кліматичних і погодних умов.

За рівнем бойової ефективності та рівнем захисту екіпажу БМП-1Т значно перевершує БМП-1, БМП-2, а також машини аналогічного класу західного виробництва.

Справа тепер за малим – щоб нові БМП-1Т скоріше надійшли на заміну підстаркуватим БМП-1, кілька сотень яких все ще знаходяться на озброєнні українського війська.

Бойова машина пiхоти БМП 1Т

 Бронетехніка нарешті отримує власного Янгола

На стенді НВП «ТЕХІМПЕКС» представлено також БРДМ-2Т – варіант модернізації і поки що незамінного БРДМ-2, перший показ якого відбувся на ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2017. Цього разу він показаний у варіанті модернізації з використанням комплекту навісного перфорованого протикульного захисту «Янгол» проти боєприпасів калібру 7,62 х 54 мм (тип кулі Б32).

Система перфорованого протикульного захисту призначена для підвищення рівня захищеності ЛБТ в умовах застосування великокаліберних снайперських комплексів та інноваційних бронебійних боєприпасів. Це рішення народжено саме потребою часу і тими загрозами з яким щоденно стикаються підрозділи, що беруть участь в Операції об’єднаних сил.

Перфоровані елементи захисту відрізняються високою стійкістю при багаторазових повторних влучаннях і значно перевершують по стійкості всі відомі захисні конструкції на основі оксидної кераміки. Вони призначені для установки на будь-які типи ЛБТ радянського, українського і західного виробництва, є швидкоз’ємними і повністю взаємозамінними.

Наразі компанією «ТЕХІМПЕКС» розроблені та пропонуються споживачам варіанти перфорованого захисту проти боєприпасів калібрів 7,62х54 мм тип кулі Б32; 12,7х108 мм тип кулі Б32; 14,5х114 мм.

Система навiсного перфорованого брон ованого захисту ЯНГОЛ

ВАРАН: озброєний і готовий до битви

Однією із найбільш значущих подій Міжнародної спеціалізованої виставки ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018 є представлення ходового зразка БТР «Варан», що має на озброєнні бойовий модуль «СПИС».

Концепт БТР «Варан» було представлено під час ХІІ Міжнародної спеціалізованої виставки «Зброя та безпека — 2015». З тієї пори інженери «ТЕХІМПЕКС» вперто працювали над його доведенням та відпрацюванням усіх технічних тонкощів — з тим, щоб на виході з’явилась лінійка нових машин з використанням однакових вузлів та агрегатів 8х8, 6х6 та 4х4, з характеристиками, що відповідають вимогам найвибагливішого споживача.

По суті ця машина є принципово новим бронетранспортером, що побудований за сучасною компоновочною схемою – такою, що застосована в більшості БТР, що стоять на озброєнні сучасних армій, наприклад на фінському Patria (польський Rossomak), або турецьких ARMA 8×8 від Otokar та PARS 8×8 від FNSS.

За словами представників НВК «ТЕХІМПЕКС», за своїми тактико-технічними та експлуатаційними характеристиками, а також співвідношенням «ціна-якість» БТР «ВАРАН» буде сенсацією як на українському, так і на міжнародному ринках ОВТ. «ВАРАН» вже зацікавив потенційних замовників в Україні та закордоном і незабаром виходить на відомчі випробування однієї із силових структур України.

Бронетранспортер ВАРАН

Післямова:

З усього видно, що рік, що минув від виставки «Зброя та Безпека 2017» був для компанії «ТЕХІМПЕКС» напруженим. Однак він був також і плідним на вдалі технічні рішення та новинки. Що слід відзначити – усі технічні та конструктивні рішення інженерів компанії базуються на досвіді експлуатації поставленої раніше техніки та результатів її використання військами в бойових умовах в ході Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил.

Результати роботи ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» та усі описані вище новинки можна вживу побачити на XV Міжнародній спеціалізованій виставці «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА – 2018», що з 09 по 12 жовтня 2018 року в Міжнародному виставковому центрі в Києві, стенди 2-В22 і 2В-21 (м. Київ, Броварський проспект, 15, станція метро «Лівобережна»).

Валерій РЯБИХ

Поделиться:
Загрузка...