В Україні розробляють новий міномет

116

В Україні розробляється новий 120-мм міномет. Його творці врахували деякі недоліки, які були притаманні скандально відомому міномету «Молот» та готові запропонувати більш досконалий продукт. 

Новий 120-мм міномет отримав назву «Бучарда». Він розроблений на Старокраматорському машинобудівному заводі. Виріб було представлено на виставці, яку було організовано громадським союзом «Ліга оборонних підприємств України», 16 травня в Броварах під Києвом. Зазначимо, що «Лігу» було створено наприкінці 2016 року. На теперішній час вона об’єднує більш ніж 50 приватних підприємств, які працюють в сфері ОПК.

Якщо 120-мм міномет «Молот» (М120-15), котрий був створений на київському заводі «Маяк», є практично точною копією радянського міномета 2Б11, то «Бучарда» це вже самостійний продукт. Як повідомив заступник технічного директора Старокраматорського механічного заводу Сергій Одаренко, на відміну від «Молота», з нового міномета можна вести вогонь на 360 градусів, не виймаючи зброю з плити.

На відміну від «Молота», з нового міномета можна вести стрілянину на 360 градусів, не виймаючи зброю з плитиФото: Денис Попович 

«Вдосконалено ряд механізмів — тепер вони не замерзають зимою, що є «хворобою» всіх існуючих мінометів. Розроблено і новий колісний хід, який дозволяє вести вогонь, не відстібаючи сам міномет», — пояснив Сергій Одаренко.

За його словами, матеріали ствола також українські. «У нас є давно перевірені марки сталі найвищої якості, з якими працює одне з найбільших українських металургійних підприємств «Енергомашспецсталь», — повідомив Одаренко.

Державні випробування «Бучарди» мають відбутися восени. Як зазначив Сергій Одаренко, на створення нового міномета існував «суспільний запит».

Очевидно, цей запит був сформований численними проблемами, якими супроводжувалася експлуатація «Молотів». З 2016 року, коли М120-15 почав надходити у війська, трапилося, щонайменше, дев’ять випадків розриву ствола цього міномета, внаслідок подвійного заряджання або нештатного спрацьовування детонатора міни. Ці інциденти призводили до людських жертв. Останній такий випадок стався 23 вересня 2018 року. А в результаті вибуху 120-мм міномета «Молот» на Рівненському полігоні 6 липня 2018 року,загинули три людини і 9 отримали поранення. Всього, внаслідок цих надзвичайних подій загинули 13 осіб.

 

Поделиться:
Загрузка...