В окупованому Криму гине ще одне водосховище

106

В окупованому Криму почало гинути ще одне велике водосховище — Тайганське. Оскільки окупанти півострова перестали підтримувати в нормі екологію, великий водний ресурс може просто зникнути з лиця землі.

Біля Тайганського водосховища почали пересихати колодязі, а сама водойма скоро просто перетвориться на болото.

«Тайганське водосховищі почало заболочуватися. У багатьох місцевих жителів пересохли криниці, водосховище – єдине місце, де вони можуть напоїти худобу. Гребля не ремонтується і деградує. Від тих, що колись жили на дні водойми молюсків залишилися тільки черепашки», — написав блогер і додав, що вперше за 70 років це водосховище почали використовувати як джерело води для Сімферополя.

Як видно на фото, окупанти кинули до водосховища труби, генератори та помпи. Вони працюють на повну потужність і викачують воду на потреби Сімферополя. Це в найближчому майбутньому призведе до того, що водосховище просто перетвориться на болото.

Множество труб подают воду из Тайганского водохранилища на нужды крымской столицы

У подразделения Трубопроводных войск России работа кипит. Генераторы и насосы работают на полную мощность, качая тайганскую воду на Симферополь

Тайганское водохранилище в середине сентября

Водоем стал стратегически важным объектом, поэтому проезд и проход здесь запрещены под угрозой штрафа

Само водохранилище пополняется исключительно дождевой водой и шлюзами из Белогорского водохранилища. Сейчас они стоят сухиеВода Тайганского водохранилища давно отступила от плотины. Плотина не ремонтируется и деградируетВода заметно отступает, освобождая все большую территорию днаВодохранилище мельчает и начинает заболачиватьсяОгромная коса так разрастается, что скоро может разделить водоем на две части

 После того, как у многих местных пересохли колодцы, водохранилище теперь – единственное место, где они могут напоить скотину

P.S.

Заяви про гуманітарну катастрофу в Криму (через брак води) і відповідальність за це української влади — кремлівське пропагандистське лукавство. Окупанти від 14 року мали достатньо часу побудувати необмежену кількість станцій з опріснювання морської води — не лише для споживання населенням, а й для промисловості та сільського господарства. Натомість, вони витрачають мільярди на озброєння, а дорогоцінний водний ресурс — на величезний військовий контингент.
Будь-які розмови про відновлення роботи дніпровського каналу є прямою державною зрадою. Тим паче, коли фашистський режим продовжує розправи з киримли (тільки почитайте, які терміни впаяли вчора московити кримськотатарським активістам).

Із самого початку анексії Криму окупанти почали по-хижацьки видобувати воду з підземних природних сховищ. Оцю артезіанську воду, яка є основою для гірських річок і підземних вод, окупанти почали використовувати на воєнні й промислові потреби. Так, була змінена екосистема Криму, вчинений злочин. Чимало екологів говорили про це ще з 2014 року, що таке господарювання призведе до катастрофи. Так і трапилося.

Через такий хижацький видобуток артезіанської підземної води на півночі Криму на поверхню почала підніматися морська солона вода. Це наслідок зухвалого господарювання на українській землі.

Найцікавіше, після цього всього окупанти починають покладати відповідальність на Україну, у якої вони окупували територію. Але згідно з міжнародним правом, саме окупанти мають нести відповідальність за те, що вони там роблять. Проте замість цього самоназваний глава Криму Аксьонов на початку вересня почав погрожувати міжнародними судами українській владі, на що отримав відповідь ООН, що це Росія має нести відповідальність і має сама забезпечити Крим водою.

Але коли Росії запропонували поставити опріснювачі, виявилось, що це дуже дорого і ставити їх вони не будуть, інакше вода за собівартістю буде дорогою. Замість того, щоб вирішити це питання, окупанти грабують Крим, нищать його, ставлять під загрозу життя українських громадян, а потім розповідають, що ті речі, які вони зобов’язані робити, їм задорогі.

З початком окупації Росія розпочала розпродаж українських земель і підприємств, перетворивши їх на приватні ферми. А їх же треба обслуговувати. І коли говорять, що треба пустити воду через Північно-Кримський канал, у цьому є певне блюзнірство. Де цей канал, а де Севастополь! Там теж є проблема з водою, в Ялті є проблема. Північно-Кримський канал не вирішує проблему водопостачання на окуповані території. Ба більше, ця вода піде на обслуговування вкрадених в України підприємств, на воєнні бази, а не на потреби людей.

Проблеми з водою окупанти створили навмисно, вони робили це послідовно, крок за кроком. По-друге, вони відмовляються виконувати свої зобов’язання, не ставлять опріснювачі й не забезпечують населення водою. По-третє, вони продовжують тримати місцевих у заручниках, навмисне обмежуючи доступ українців до води. Вони спрямовують воду на свої воєнні і промислові або комерційні об’єкти. І було би непогано, якби українські офіційні органи почали доносити все це до світу.

Бо сьогодні в цій боротьбі за воду ми програємо. Окупант, створивши цю ситуацію, переклав відповідальність за неї на Україну і йде в атаку. Він розповідає світу про те, що відбувається в Криму. А Україна в цій ситуації виправдовується. Цього не можна допускати, бо ситуація в Криму – це злочин окупанта проти українців. Про це треба говорити і ставити ситуацію на порядок денний.

Лариса Волошина

Поделиться:
Загрузка...