Категории: Политика

В АРМА з’явився «смотрящій»

28 червня конкурсна комісія по відбору голови АРМА у складі Олена Яра, Іван Ліщина, Дмитро Остапенко, Сергій Вернидубов, Юрій Кіскін та Михайло Іваненко проголосувала за кандидатуру Олени Думи. Два інших учасника комісії — Вальц Калнінс і я, проголосували проти.

У своіх виступах до та після обрання Думи я вказував, що її призначення — це корупціогенне рішення, що її просуває офіс президента, щоб зберегти корупційні схеми попереднього голови Жоравовича. Я переконував комісію проголосувати за іншого кандидата — детектива НАБУ Сергія Рокуня.

І ось сьогодні журналісти Бігус.інфо з’ясували, що після приходу Думи на посаду директора АРМА миттєво в державній агенції з’явився «смотрящій» — близький до Думи підприємець Вадим Грона, який незаконно перебуває у приміщеннях АРМА, та віддає незаконні вказівки співробітникам державної агенції.

На жаль, це тільки початок. Контроль за АРМА знаходиться так само як і при попередньому керівнику у руках найпотужнішого корупційного клану у владі — Єрмака та Татарова. Тому цей скандал, на жаль, не останній.

Звертаюсь до усіх представників конкурсної комісії оприлюднити свою позицію щодо скандалу з Гроною, і чи вважають вони і зараз обґрунтованим своє рішення по обранню Думи. 

Юрій Бутусов

P.S. В Україні досі залишаються не конфісковані комерційні компанії, які прямо чи опосередковано належать 25 російським олігархам, які обслуговують роботу кремлівського військово-промислового комплексу.

Про це повідомляє проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch з посиланням на власний реєстр активів російських олігархів в Україні та базу “Хто працював на війну” російського опозиційного видання “Проєкт”.

Серед найбільших власників бізнесу в Україні російський олігарх Міхаіл ФрідманПопри втрату “Альфа-банку” в Україні після нещодавньої націоналізації банку, наразі він прямо чи опосередковано володіє частками у структурі власності мобільного оператора “Київстар”, підприємств з виробництва води “Моршинська” та “Миргородська”, компанії “Альфа Страхування” тощо. Натомість численні журналістські розслідування доводять, що компанії російської групи “Альфа” Міхаіла Фрідмана фінансували російські військові заводи, а також надавали послуги страхування для Росгвардії, яка залучена до окупації українських територій.

Інший російський олігарх Алєксей Мордашов продовжує володіти в Україні туристичним агентством “Tui” та компанією “Северсталь-дистрибуція”. Російська корпорація “Северсталь” Алєксєя Мордашова постачала російським заводам ВПК понад десять марок сталі.

Російсько-грецький бізнесмен та власник морського порту Салоніки у Греції Іван Саввіді володіє в Україні компанією з виробництва продукції із пластмаси “Пентопак” та компанією з торгівлі “Атлантіс-Пак Україна”, які раніше були арештовані та передані до Агентства з розшуку і менеджменту активів. Федерація греко-російського бізнесмена “Греки Росії”, яку фінансує Саввіді, передала автомобілі підвищеної прохідності та генератори  терористичним структурам та ватажку так званого “ДНР” Денису Пушиліну.

Серед інших відомих прізвищ росолігархів, які підсилюють агресора, проте мають досі не конфіскований  бізнес в Україні, є Вагіт АлекперовАлішер УсмановЮрій Ковальчук тощо.

Загалом, за підрахунками Trap Aggressor, великим російським бізнесменам, які працюють з Кремлем, поки що в Україні належать як мінімум 88 компаній, які працюють в таких сферах як енергетика, логістика, промисловість, готельний бізнес тощо.

У травні цього року проєкт Trap Aggressor разом з платформою YouControl опублікували реєстр компаній 53 російських олігархів в Україні, які досі не конфісковані державою.

За даними бази “Хто працював на війну”, компанії багатьох російських олігархів брали участь у російських тендерах на підприємствах військово-промислового комплексу або допомагали російським військовим.

Нагадаємо, Україна вже конфіскувала як мінімум 23 компанії російських олігархів. Серед них підприємства Олега Дерипаски, заводи Міхаіла Шелкова, а також торговельний центр “Ocean Plaza” групи Ротенбергів.

Проєкт Trap Aggressor аналітичного центру StateWatch займається моніторингом результатів санкцій та конфіскації активів, що перебувають у власності росіян і причетних до агресії проти України осіб. 

Последние новости

Ворог почав застосовувати водолазів для проникнення ДРГ: їх було ліквідовано ВІДЕО

На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…

5 минут назад

Перспективна модель ЗСУ передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада – Залужний

Перспективна модель Збройних Сил України, яку розробили наприкінці літа 2022 року, передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. Про це в…

11 минут назад

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ОБМІНЯВ САНКЦІЇ НА КОПАЛИНИ?

Поки влада бадьоро бреше про «перемогу» у Вашингтоні, реальність виглядає куди темнішою. За лаштунками підписаної "Угоди про надра" – масштабна…

41 минута назад

Війська РФ просунулися біля двох населених пунктів

Війська РФ мають просування біля двох населених пунктів на Сході нашої країни.  Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState. "Мапу оновлено. Ворог…

59 минут назад

Росіяни розстріляли трьох військовополонених у Волноваському районі, — прокуратура

Російські військові розстріляли трьох військовополонених біля села Новопіль Великоновосілківської ТГ Волноваського району.  Про це інформує пресслужба Донецької обласної прокуратури. Зазначається, що…

1 час назад