Скандальна історія навколо колишнього високопосадовця Офісу президента України набуває нових обертів. Андрій Смирнов, ексзаступник голови ОП, залишив слідчий ізолятор після внесення рекордної застави в 18 мільйонів гривень. Гроші надійшли на рахунок Вищого антикорупційного суду (ВАКС) наступного дня після його арешту.
Про це повідомив журналіст Олег Новіков.
За інформацією журналіста, повна сума застави, визначена суддею, була внесена на рахунок ВАКС майже миттєво. Це відбулося після того, як суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення, яка вимагала для Смирнова заставу понад 20 мільйонів гривень.
“Це рекордна швидкість внесення такої значної суми, що викликає додаткові запитання щодо джерел цих коштів”, – зазначив експерт з антикорупційної політики, який побажав залишитися анонімним.
Нагадаємо, що Національне антикорупційне бюро (НАБУ) висунуло Смирнову підозру в незаконному збагаченні ще в травні 2024 року. За даними слідства, з 2020 по 2022 рік підозрюваний отримав активи на 17,1 мільйона гривень, що на 15,7 мільйона перевищує його законні доходи.
Серед розкішних придбань Смирнова:
Ситуація для ексзаступника голови ОП суттєво ускладнилася у квітні 2025 року, коли йому було висунуто дві нові підозри:
За інформацією НАБУ, Смирнов намагався легалізувати незаконно отримані кошти шляхом будівництва приватних будинків загальною площею понад 300 кв. м у рекреаційній зоні Одеської області, передавши за це бенефіціару товариства, яке володіло землею, 6,5 мільйона гривень.
Андрій Смирнов обіймав високу посаду заступника голови Офісу президента України з 10 вересня 2019 року до 29 березня 2024 року. За цей період, як вважає слідство, він значно збільшив свої статки способами, які викликають запитання у правоохоронних органів.
“Справа Смирнова є показовою з погляду роботи антикорупційних органів України та демонструє, що недоторканних немає, незалежно від колишніх посад”, – прокоментував ситуацію представник Центру протидії корупції.
За рішенням суду, Смирнов перебуватиме під домашнім арештом до 22 травня, поки триватиме слідство. Захист підозрюваного стверджує, що всі звинувачення безпідставні та будуть спростовані в суді.
Раніше, народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Микола Величкович наголосив, що застава для колишнього заступника глави Офісу президента Андрія Смирнова мізерна порівняно з тим, які розміри застав призначають бойовим командирам.
“На фоні цієї історії особливо цинічно виглядає ставлення до українських військових — офіцерів і генералів, які опинились за ґратами з набагато жорсткішими умовами:
Якщо в обранні Мерца канцлером майже не сумнівався, але все ж німецькі депутати трошки нерви полоскотали, то за другу новину можна було й не близько сумнівів не допускати. За топ-корупціонера й портновського руйнатора правосуддя, екс-заступника Єрмака Андрія Смірнова невідкладно внесли заставу в 18 мільйонів гривень і він вільний, як вітер.
Хочеш, чекай, доки помиряться обоє шефів, припинять «дружній відстріл своїх чєловєчьков» (про це у вчорашньому сюжеті на ютюб) і тобі дадуть змогу здерти з країни в десятикратному розмірі всю неустойку. А ні, то дадуть зелений коридор на кордоні й шуруй у будь-яку країну світу. Окрім Молдови, бо там Смірнов двічі відзначився: спершу незаконно туди завозив суддю-корупціонера Чауса, а потім організував викрадення й ще незаконніше вивозив. І так тупо, що там усіх та все ідентифікували.
А що? Смірнов же не патріот, не захисник України — то з якого дива йому в тюрмі сидіти?
Всім привіт! Ось і перший огляд у травні цього року. Як це часто буває, це був тиждень заявленого та сприйнятого,…
Інформація щодо поточних втрат рф внаслідок санкцій, станом на 06.05.2025 1. Рублева ціна російської нафти вперше за два роки впала…
На Донецькому напрямку ворог почав активно застосовувати водолазів для проникнення ДРГ в тил силам оборони України. Так сьогодні була виявлена…
Перспективна модель Збройних Сил України, яку розробили наприкінці літа 2022 року, передбачала ієрархію корпус-дивізія-бригада у Сухопутних військах. Про це в…
Поки влада бадьоро бреше про «перемогу» у Вашингтоні, реальність виглядає куди темнішою. За лаштунками підписаної "Угоди про надра" – масштабна…