Українські мисливці за російськими підводними човнами

977

Зважаючи на суттєве підсилення Чорноморського флоту Росії, зокрема новими підводними човнами, українські ВМС потребують підсилення протичовновими кораблями

— Зважаючи на сьогоднішні виклики та загрози, для захисту країни з морського напрямку нам дуже потрібні протичовнові кораблі, адже ми знаємо, що Чорноморський флот Росії поповнився шістьма новими підводними човнами. Ми змушені вживати відповідних заходів. Упевнений, що наявність у складі українських ВМС протичовнових кораблів, зокрема «Вінниці», буде одним із суттєвих факторів, які стримуватимуть агресора. Я сподіваюсь, що корвет «Вінниця» ще послужить Україні, — зазначив командувач ВМС ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

На думку начальника кафедри кораблеводіння та штурманського озброєння Інституту ВМС Національного університету «Одеська морська академія» капітана 1 рангу Миколи Корощенка, навіть якщо «Вінницю» відремонтують і поставлять у стрій та успішно завершать будівництво корвета «Володимир Великий», на жаль, цього все одно буде недостатньо для вирішення питання захисту національних інтересів України з морського напрямку. Бо для того щоб ефективно боротися з підводними човнами ЧФ РФ, потрібно мати у своєму розпорядженні принаймні сім-вісім протичовнових кораблів, таких, як «Володимир Великий» із сучасним протичовновим, артилерійським, ударним ракетним озброєнням, потужними засобами ППО та РЕБ тощо.

Ще одним можливим варіантом поповнення бойового складу вітчизняних ВМС протичовновими кораблями в середньотерміновій перспективі є будівництво корветів проекту 1124 М на суднобудівному підприємстві «Кузня на Рибальському». Між іншим, свого часу на цьому заводі побудували корвети «Тернопіль» і «Луцьк».

За словами представника «Кузні на Рибальському» Леоніда Бабака, відповідні технологічні потужності та, що найважливіше, досвід будівництва кораблів цього проекту завод уже має. Потрібно тільки державне замовлення й фінансовий ресурс.

— 2006 року ми передали в ВМС України корвет «Тернопіль». Я був у складі заводської здавальної комісії, тому знаю всі головні переваги та особливості кораблів цього проекту. Він маневрений, розвиває пристойну швидкість — до 31 вузла. Його оснащено гідроакустичними станціями для пошуку підводних човнів, які давали змогу корабельним бойовим обслугам ефективно виконувати свою роботу. Збудувати сьогодні такий протичовновий корабель ми зможемо. Питання в іншому: яким озброєнням його потрібно обладнати, щоб корабель відповідав вимогам сучасного морського бою та мав перевагу над кораблями й підводними човнами противника.

Варто підкреслити, що корвет проекту 1124 М доволі перспективний, адже дальність плавання корабля під час економічного ходу за використання найбільшого запасу палива становить 2900 миль. Та головною його перевагою є те, що на ньому передбачено можливість установлення сучасного протикорабельного ракетного комплексу. Це, своєю чергою, дасть змогу корвету знищувати цілі на відстані до 120 км.

Віталій ПАНЧИШИН

Поделиться:
Загрузка...