Українські гелікоптери отримають новий комплекс керованого озброєння

253

Минулого року впродовж 10-14 липня на аеродромі «Вознесенськ» та на полігоні «Широкий Лан» були проведені успішні випробування оптико-електронного модуля для виявлення цілі та наведення ракети (ПМ-ЛКТ), що встановлюється на гелікоптерах.

ПМ-ЛКТ проходив випробування у складі комплексу 524Р на борту гелікоптера Мі-8МСБ-В. Окрім підприємства розробника та замовника ПрАТ “Рамзай” у випробуваннях також приймали участь представники виробників керованих ракет – ДП ДККБ «Луч», гвинтокрилів – АТ «Мотор Січ» та ДНВЦ ЗС України.

Мі-8-МСБ з комплексом керованого озброєння 524Р Фото: Defense Express

Це був перший етап льотних випробувань з успішними пусками ракет по цілях імітуючих танк та ДОТ противника. Всі посадові особи, включно з Міністром оборони та Начальником Генерального штабу поставили свої підписи на документі, відповідно до якого буде відбуватись порядок робіт по проведенню державних випробувань та поставку на озброєння цього виробу. Очікується, що вже у найближчий час комплекс 524Р буде представлений на державні випробування та переданий на підконтрольну експлуатацію в ЗСУ. Цього ж року комплекс має бути поставлений на озброєння Збройних сил України.

Комплекс керованого озброєння 524Р в складі основного виробу – гелікоптерів типу Мі-24, Мі-8, Мі-2 – призначений для вирішення задач цілодобового огляду, виявлення, розпізнавання та автоматичного супроводу наземних та повітряних, рухомих та нерухомих цілей, а також для бойового застосування ракет РК-2В с борту гелікоптеру. Комплекс керованого озброєння 524Р з ракетою РК-2В забезпечує дальність виявлення цілі типу танк до 10 км, а ракета здатна вражати цілі на дальності до 7,5 км.

Варто додати, що Державним підприємство КБ “Луч” у майбутньому окрім ракети РК-2В планується інтегрувати до складу комплексу ракету “Альта” як має дальність застосування до 12 км.

Ракета “Альта” Фото: Вікіпедія

Окрім 4-х ракет РК-2В комплекс забезпечує застосування некерованих ракет типу С-5, С-8, а також універсального гарматного контейнеру УПК-23-250 та авіабомб.

 

Поделиться:
Загрузка...