Україна виділить на відновлення виробництва порохів понад 1млрд гривень

97

Цільова програма на відновлення виробництва метальних зарядів і порохів, яка реалізується через Міністерство економічного розвитку та торгівлі, передбачає виділення на ці потреби від держави більше одного млрд гривень впродовж найближчих 4 років.

Про це розповів Директор дивізіону високоточної зброї та боєприпасів Андрій Артюшенко, під час виїзної наради органів обласної влади, народних та місцевих депутатів, представників Концерну, Міноборони, а також керівництва «Зірки», яка пройшла 30 листопада у місті Шостка на Сумщині.

«Ідеться про більш ніж один мільярд гривень. Є програмне рішення, є контракти, є систематичне постачання обладнання на період до 2022 року. Наразі ми вирішуємо питання для того, щоб повністю оновити виробничий парк «Зірки» задля відновлення виробництва піроксилінових порохів, які будуть лежати в основі розробки та забезпечення всього потенціалу та обороноздатності України», — розповів Андрій Артюшенко.

181204 Zirka 1

«Щоб у найближчі роки реанімувати (процес) відтворення ракет, боєприпасів й пороху, тобто метальних зарядів, в рамках створення замкнутого циклу виробництва цих виробів на потреби ЗСУ, в першу чергу, та підтримки, звичайно, експортного потенціалу. Тому що гроші треба заробляти, щоб підприємства розвивалися», — підкреслив Директор дивізіону високоточної зброї та боєприпасів.

Наразі вже опрацьовується оборонне замовлення у розмірі близько 80 млн грн, до виконання якого «Зірка» приступить навесні. Це пов‘язано із необхідністю дотримання технологій виробництва, зокрема температурних режимів, що досить складно зробити на старому обладнанні заводу в зимовий період.

«Наразі в нас йде робота з Міноборони за темою 152-го пострілу, до якого будемо робити пороховий заряд. Це піроксиліновий порох «22/7»… Це замовлення на 80 млн грн… Роботи розпочнуться з весни, працівники почнуть отримувати заробітну платню та буде гаситися заборгованість», – заявив керівник «Зірки» Андрій Осипенко.

181204 Zirka 2

Для організації безперебійної роботи заводу було домовлено про максимальну допомогу з боку влади, зокрема стабільне постачання всіх необхідних для роботи підприємства ресурсів, а також перегляд питань оподаткування підприємства.

«Завод буде працювати… Все що залежить від міської влади ми підтримуємо, будемо підтримувати і допомагати в цьому напрямку», – підкреслила Ніна Сиваєва, заступник міського голови Шостки. Вона наголосила, що ситуація навколо «Зірки» знаходиться на постійному контролі міського голови та губернатора області.

На зустрічі також було обговорено заходи із максимально швидкого зменшення заборгованості підприємства перед робітниками. Вони будуть проводитись у тісній співпраці ДК «Укроборонпром», Кабміну, окремих міністерств та відомств. Зазначимо, що Концерн з 2014 року спрямував на підприємство понад 19 млн грн, а також налагодив кооперацію з іншими заводами «Укроборонпрому», що дозволило за останні роки додатково направити на рахунки «Зірки» ще 40 млн грн.

181204 Zirka 3

Також ДК «Укроборонпром» закликає народних депутатів України підтримати законопроект (№9032, що з вересня цього року знаходиться у Верховній Раді України), який дозволить Казенному підприємству «Шосткинський казенний завод «Зірка», розпочати роботу та долучитись до відновлення вітчизняної боєприпасної галузі.

Представники концерну наголосили, що ухвалення цього документу допоможе підприємству вибратись із боргової ями, що штучно була утворена за часів Януковича, та дасть можливість запустити виробництво. Тобто, шосткинська «Зірка» зможе стабільно працювати, виплачувати зарплатню, модернізувати потужності та створювати нові робочі місця.

Поделиться:
Загрузка...