Украинский генерал о формуле Штайнмайера

79

P.S.

Все більше занепокоєння викликає майбутня зустріч в «нормандському форматі».

Свої побоювання висловив і Леонід Кучма:

— У мене немає великої надії. Зеленському буде дуже важко — один проти трьох осіб.

Кучма переконаний: лідери Німеччини та Франції схилятимуть Зеленського до поступок Росії.

В п‘ятницю на більшості ТВ-каналів обговорювали цю тему — т.з. «формула Штайнмаєра». Нічого дивного в тому, що «ЗА» активно агітували члени про-російської команди Медведчука.

Разом з тим, від деяких спікерів ЗЕкоманди я почув досить дивні речі: мовляв, це питання варто виносити на референдум — хай «народ вирішує».

Загравання ЗЕкоманди з такими словами, як «народовладдя» і «референдум» викликає у мене «глибоку стурбованість».

Про недолугу популістичну ідею «народної законодавчої ініциативи» висловлювались вже неодноразово.

Якщо вже нардепи, «еліта» так звана, масово припускаються грубих «ляпів» в текстах Законів, то що вже казати про «народну ініциативу»…

Референдум.

Перше: майстерність авторів питань, які виноситимуть на референдум, дасть можливість до нескінченних маніпуляцій з результатами. Невже забули про «незалежність в складі оновленого СРСР»?

Окрім того, фахівці завжди наголошують на небезпеці такого опитування у випадку, коли результати опитування наближені до парітету. Найяскравіший приклад — Brexit. Результати такого опитування загнали Великобританію до глибокої кризи, наслідки якої ще й досі важко передбачити.

Особливо небезпечним, з моєї точки зору, є загравання з вирішенням шляхом референдуму безпекових, стратегічних питань. Чого лише варта ідея винесення на референдум питання прийняття «формули Штайнмаєра», яка прозвучала вчора від кількох спікерів ЗЕкоманди!

Невже, гіркий досвід Британії нічому не вчить?

В таких, вкрай важливих і складних питаннях, бажання влади «почути народ» не що інше, як спроба уникнення власної відповідальності:

— А, ми шо, ми нічо! Це ж народ так захотів!..

Окрім того, навіть, якщо уявити собі, що 70% опитаних громадян підтримають таку пропозицію, чи свідчитеме це про те, що решта 30% не будуть чинити активний супротив?!

Чи вистачить у громадян розуміння того, що, фактично, мова іде про існування України як незалежної держави, а не про «окремі райони»?!

Розуміння існуючих загроз притаманне і деяким колишнім функціонерам часів Януковича. Як висловився колишній Міністр Закордонних справ Януковича Костянтин Грищенко:

— Таке рішення може викликати неадекватну реакцію у певної частини суспільства!..

Вочевидь, коли ця частина суспільства пішла боронити Україну на Сході, цими ригівськими панами це теж сприймалось, як «неадекватна реакція». Проте, саме ця реакція і врятувала країну від реалізації сценарію «новоросія».

Щойно надішла ще одна новина, яка підтримує мої прогнози тримісячної давнини щодо вірогідного тиску на президента України:

— Очільник ОБСЄ офіційно підтримав «план Штайнмаєра».

Отже, залишається відкритим одне-єдине питання: чи витримає Зеленський? Чи є в нього бажання витримати?

Георгій Тука

Чи є життя після «Плану Штайнмаєра?»

Звісно є. Прямо зараз, простими словами про цілком ймовірне майбутнє.

Вибори на окупованій території без контролю України (але під контролем росії і стволами бойовиків), переведуть всі без винятку процеси, що відбуваються там — в ранг законних і легітимних.

Незаконні збройні формування на окупованій території Донбасу — стануть законними збройними формуваннями.

Лідери незаконних утворень стануть легітимними представниками влади, з особливими повноваженнями, регульованими «особливим статусом».
Самі «закони», за якими живе окупована територія — стануть справжніми законами.
Навіть «на підвал» громадяни України будуть потрапляти згідно «особливого» законодавства України. А все «віджате» буде по ньому легітимізовано.
А потім ці закони вони понесуть на решту території.

«Контроль кордону України» буде здійснюватися тими ж силами і персоналіями, які вели по нам вогонь п’ять з гаком років — тепер вони теж Україна. Фактично, доступ в Україну з боку росії — буде повністю в руках росії.

Люди, які вбивали, катували, грабували — стануть повноцінними громадянами України, і будуть вільно переміщатися по її території, під захистом законів України. Ви ж вірите, що вони більше не будуть вбивати, катувати і грабувати, правда?

Територією з «особливим статусом», швидше за все, стануть вся Донецька і Луганська область.

Армія піде в ППД, і буде скорочена, демотивована і, цілком ймовірно — частково роззброєна, в рамках подальшого руху до «повного миру».На «території з особливим статусом» буде своя «частина української армії», набрана з тих, хто нас вбивав. Не виключено, що склад бригад ВСУ, розквартированих на сході «логічно» замінять особовим складом з жителів «особливої» території.

Вчорашні злочинці стануть суб’єктами політичного процесу, і почнуть входити в державну структуру, в рамках «кроків по об’єднанню України».

Відновлення не тільки зруйнованої інфраструктури Донбасу, але і всього, що розкрадено, вирізане на металобрухт або вивезено до Росії — на багато років ляже фінансовим тягарем на кожного жителя України. Виключаючи жителів «територій з особливим статусом».
Розпоряджатися цими грошима будуть саме ті, хто руйнував, розкрадав, знищував і вивозив у росію все, що має вартість.

Питання повернення Криму буде поховано назавжди і остаточно.

Росія отримає повний вплив на Україну як через «території з особливим статусом», так і через повне звільнення від міжнародних санкцій.
Далі буде «відновлення добросусідських відносин» через панування Росії в економіці і інформаційному полі.

І це ще не були погані новини.
Погані новини, що це буде тільки початковою нульовою фазою ліквідації України як незалежної держави.

І ви будете до останнього не погоджуватися з цим. Поки не дізнаєтеся результати першого одностайного референдуму.

Гліб Бабіч

Поделиться:
Загрузка...