Украинских военных будут штрафовать за ответный огонь на Донбассе

121

В сеть выложили текст приказа Минобороны №330 от 16 сентября о премировании и штрафах для украинских военнослужащих в зоне проведения операции Объединенных сил на Донбассе.

В частности, бойцов будут штрафовать за ответный огонь по противнику, пишет в соцсети журналист Юрий Бутусов.

Потрясающе выписана норма — запрещен ответный огонь по врагу. Тут же оговорка — если это не объясняется приказом командира и военной необходимостью. Но это же бред! Задача открывать огонь по врагу и тем более, открывать ответный огонь, не нуждается в ограничениях и не может быть запрещена в любом виде дополнительными приказами — это обязанность военнослужащего в зоне боевых действий, каковой является зона ООС. Огонь по врагу, а тем более ответный, ничем не может быть ограничен! Никакой воин не должен ждать приказ — он обязан открыт огонь по врагу!

Таким образом, суть приказа сводится к тому, чтобы приравнять ведение боевых действий украинской армией к административному правонарушению.

Военнослужащих будут штрафовать за:

  • открытие огня (в том числе ответного) без приказа соответствующего командира (начальника), кроме случаев военной необходимости;
  • наличие неучтенных при исполнении служебных обязанностей случаев заболеваний из-за нарушения правил гигиены;
  • случаи травмирования из-за нарушения мер безопасности;
  • суициды;
  • неоправданные боевые потери.

P.S.

Абсурд в чистому вигляді. Наших військових будуть штрафувати за те, що вони відкривають вогонь у відповідь по позиціях росіян. Дії нашої влади все більше схожі на поведінку божевільних у клініці.
Ця ідея належить міністру оборони та підтримана президентом Зеленським. Звичайно і пан Хомчак був не проти.
Довелось дзвонити в деякі частини, друзям та в ГШ.
Протягти цю ганьбу наказом під номером 330 вони хочуть мотивуючи тим, щоб солдати отримували більше грошей.
Тобто не стріляєш у ворога отримуєш гроші, стріляєш та захищаєш своє життя, державу — догана та штраф.
Тобто війни немає, бойові виплачувати не треба, тому ми вам дамо гроші за те, щоб ви не відкривали вогонь у відповідь. А якщо відкриєте, то штраф. І чим вища посада того, хто прийняв рішення, тим більше грошей зтягнуть.
Я досі не можу повірити, що воюючи шість років, маючи ворога якого треба знищувати, керівництво МО вирішило прогнутися під політичну коньюктуру а-ля Кравчук, Фокін та дозволяють давати ляпаси Україні та ЗС.
Цей наказ треба скасувати та викликати до ВР міністра оборони для звіту.
Нам мало, що наші позиції збираються інспектувати росіяни, нам мало того абсурду, який влаштовують в ТКГ, тепер ми забороняємо військовим боронити державу.
Зеленський повинен дати наказ скасувати цю ганьбу! А краще піти у відставку….
Головна небезпека полягає в тому, що президент Володимир Зеленський та його команда дивляться на ситуацію з окупованими територіями через призму своїх піар-заходів і рейтингів, а не національної безпеки України.
Путін рахується тільки з силою, а коли бачить будь-які компроміси та поступки, починає нахабніти, просуваючи все більш і більш жорсткі вимоги. Пройшло вже понад півтора роки, щоб зрозуміти те, що переговорна позиція росіян схожа на моркву, яку тримають перед віслюком, щоб він біг, куди їм треба.
Як тільки відбулась зрадницька поступка щодо «інспектування» наших позицій морської піхоти в Шумах, наступного дня вже було 10 «нових вимог», де вбивці наших воїнів повинні «інспектувати і контролювати».
На превеликий жаль, чинна влада не знає або не хоче знати законодавчих основ, які чітко регулюють повернення окупованих територій. Закон, прийнятий в 2018 році «Про особливості державної політики з відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької та Луганської областей», повністю регламентує діяльність, в тому числі, Збройних Сил, і діяльність інших силових органів в питаннях деокупації Донбасу.
Будь-яке відведення військ суперечить закону про деокупацію. В цьому законі Росія чітко визначена як країна агресор, а не як «та сторона». Те, що влада зараз називає «ЛНР, ДНР» — визначається як «окупаційні адміністрації». Саме тому саджати за стіл переговорів представників окупаційних адміністрацій, а тим більше, пропускати їх на українські позиції – є злочином, за який доведеться відповідати.
Хочу донести до чинного президента, який пообіцяв у своєму інтерв’ю закінчити війну до кінця поточного року: війна не закінчиться, поки хоч один російський солдат буде на території Донбасу або Криму.
Поделиться:
Загрузка...