Під час брифінгу у Пентагоні міністр оборони США Ллойд Остін та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі вимушені були відповідати на запитання журналістів, стосовно слів про потребу України у тисячі гаубиць, БПЛА та бронетехніки.
Нагадаємо, що саме така потреба була оголошена радником голови Офісу президента Михайло Подоляком.
Буду прямолінійним. Щоб закінчити війну та викинути 🇷🇺 з 🇺🇦, нам потрібен паритет важкої зброї:
1000 гаубиць калібру 155 мм;
300 РСЗВ;
500 танків;
2000 одиниць бронетехніки;
1000 дронів.15.06 у #Брюсселі буде зустріч Контактної групи міністрів оборони. Очікуємо на рішення.
— Михайло Подоляк (@Podolyak_M) June 13, 2022
Також було поставлено питання щодо отримання Україною лише 10% від необхідного переліку озброєння, про що заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Але, в обох американських посадовців ці питання викликали певне здивування. Бо все озброєння, яке запросила Україна надходить у необхідній кількості, а всі складнощі доволі оперативно розв’язуються. А голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі взагалі оголосив чисельні показники, які фігурували у запиті від України.

.
«Це офіційні запити їхнього міністерства оборони. Просили 10 дивізіонів артилерії — було доставлено 12 дивізіонів артилерії. Знову ж таки, я б нагадав про 97 000 протитанкових систем. Це більше протитанкових систем, ніж танків у світі. Просили 200 танків — вони отримали 237 танків.
Просили 100 БМП — вони отримали понад 300. Ми поставили, грубо кажучи, близько 1600 систем протиповітряної оборони й близько 60 000 боєприпасів протиповітряної оборони. Це, коли я кажу «ми», я маю на увазі міжнародне товариство. Ви можете подивитися на 260 ствольних артилерійських систем. Реактивну та ствольну артилерію — доставлено 383 одиниці, і, як я вже сказав, майже півмільйона артилерійських снарядів», — заявив Марк Міллі.
А на питання щодо «лише 10% з необхідного», то міністр оборони США Ллойд Остін повідомив, що лише декілька хвилин тому спілкувався з колегою з України Олексієм Резніковим і не чув від нього такої інформації. А також додав, виходячи з особистого бойового досвіду, що коли ти на передовій тобі завжди здається, що в тебе мало зброї.
На користь слів американської сторони можливо згадати дані від самого Резнікова, який 9 червня повідомив наступне: «по артилерії 155-мм калібру Міноборони вже виконало початковий запит від Збройних Сил на 90%. На 100% ця початкова потреба буде закрита протягом 1-2 тижнів». Тобто у США та союзники дійсно обробили запит від України, як мінімум за артилерією, на 100% чи навіть більше відсотків від початкового.

.
Водночас офіційні особи, як в Україні, так і в США постійно зазначали, що перелік потреб — це динамічна річ, яка змінюється. Але залишається питання, а звідки тоді така розбіжність у порядках цифр, або чому Україна попросила так мало на першому етапі і де цей перелік.
І схоже на те, що цей перелік, звісно без кількісних показників, був озвучений 13 квітня Президентом України Володимиром Зеленським.
«Нам терміново потрібна важка артилерія, важка бронетехніка, системи протиповітряної оборони та літаки:
- артилерійські установки (калібр 155 мм) і боєприпаси;
- артилерійські снаряди (калібр 152 мм). Якомога більше;
- реактивні системи залпового вогню: «Град», «Ураган» або американський M142 HIMARS;
- БТР (бронетранспортери, бойові машини піхоти тощо);
- танки (Т-72, американські або німецькі аналоги);
- системи ППО (С-300, «Бук» або подібні сучасні західні системи протиповітряної оборони);
- бойова авіація.»
І якщо подивитись на цей список, то можливо проти кожного пункту поставити плюсик. Бо, Україна отримала і артилерію у 155-мм калібрі від величезної кількості країн, як і снаряди радянських калібрів. РЗСВ від Чехії та Польщі, а зараз і від США з Великобританією. БТРи M113 від США та Нідерландів, БМП-1 від цілої низки країн Східної Європи і це не рахуючи бронеавтомобілі.

.
Навіть танки, як і просила України, поставивши на перше місце Т-72 — саме ними «скинулись» Польща, Чехія, Словенія теж наша країна отримала, разом із ЗРК С-300 та бойовою авіацією у вигляді штурмовиків та ударних вертольотів радянських зразків, або можливо навіть МіГ-29 у «таємничому камуфляжі».
В цій ситуації можливо зробити лише два висновки. Необхідно бути максимально обережним та конкретним у своїх бажаннях. А по друге — важливо не допускати дискомунікацію на державному рівні, через що міністр оборони та голова Об’єднаного комітету начальників штабів США не розуміють чому журналісти їх звинувачують у недостатній підтримці України.
defence-ua.com