У нинішньому Верховному я не упевнений

1 191
Один товаріщ, що голосував «лишбинепорошенко» й у 2019 обрав відомо кого, дуже спужався що Путін рушить у наступ свої дивізії та полки. І питає з лютим страхом в очах: «Ну, якщо Зеленський буде нездатний як Верховний головнокомандувач, це ж нічого? Його посунуть і командуватимуть інші. У нас є гарні генерали». І добробати ж не підведуть, правда?

Дозвольте відповісти тим, хто так вважає: людство вигадало посаду головнокомандувача не просто так. Верховний головнокомандувач не обов`язково мусить бути полководцем (хоча бажано), його основна роль не в цьому. Військові операції Генштаб готує, там професіонали сидять. Операції ті командири полків і бригад здійснюють за планами Генштабу.
Але затверджує ті плани і бере на себе остаточну відповідальність Верховний. Щоб генералам воювалося спокійніше. Стоїть підпис Верховного — навіть якщо буде невдача або поразка — головний відповідальний він. І немає на кого йому «звалити».
Ось вам яскравий приклад, коли відсутність головного відповідального провалила усю справу.
1991 рік. ГКЧП. Його було підготовлено головою КДБ Крючковим за наказом Горбачова. Ага, саме «Горбі» планував встановлення диктатури. Ще 28 березня він затвердив персональний склад Государственного комитета по чрезвычайному положению.
І от, 3 серпня 1991 року Горбачов збирає Президію Кабінету Міністрів СРСР і оголошує наступне: «Становище у країні вкрай важке. Я їду до Криму відпочивати, а ви за цей час зобов`язані навести лад!»
Підготовка до «наведення ладу» закінчилася 18 серпня. У цей день члени майбутнього ГКЧП вилетіли на Форос, де відпочивав Горбачов і запросили його до Москви — очолити «наведення ладу». Але Михаїл Сергійович увесь час від відповідальності ухилявся, перекладаючи її на інших — Лігачова та Лук`янова у провальній катастрофічній «антиалкогольній кампанії»; на генерала Варенникова за кровопролиття у Вільнюсі, а за криваву баню у Тбілісі — на генерала Родіонова.
Тому «Горбі» заявив наступне: «Ідіть під три чорти й робіть, як знаєте, а я хворий». Замість себе він послав до Москви свого радника маршала Ахромеєва, який мав командувати військовою стороною операції.
Звісно, усе провалилося. Танки самі по собі переворотів не здійснюють. Бо товариш сержант, який сидить у танку, чекає на наказ товариша капітана, а той — товариша полковника. А товариш полковник чекає наказу товариша генерала, причому — письмового. А той не дурень — в разі чого його винуватим зроблять. Верховний головнокомандувач Горбачов вже не раз це демонстрував, а зараз його взагалі не видно і не чути.
Генерали вимагають наказу від ГКЧП — письмового. А в ГКЧП теж не дурні — підставлятися замість головнокомандувача, який на Форосі за спинами 130 охоронців сховався і урядовий зв`язок відімкнув. Голова Ради міністрів СРСР Павлов взагалі на дачу утік і не відсвічує.
Маршал Ахромєєв? А хто він такий, аби його наказам підкорятися? У військових чітка вертикаль підпорядкування: рота-батальйон-полк-дивізія-армія-воєнний округ-генеральний штаб-міністр оборони-головнокомандувач. І в цьому ланцюжку ніякому раднику, нехай він навіть тричі маршал, місця немає.
У ланцюжку тому від сержанта в танку починаючи, не було однієї, але ключової ланки — Горбачова. І все провалилося.
Так що — не дай Бог, якщо наш Верховний головнокомандувач сховається на своєму «Форосі» або побоїться взяти на себе відповідальність підписати підготовлені Генеральним штабом накази. Катастрофи не оминути. Бо нам уже відомо, як нинішній головнокомандувач ЗСУ генерал Хомчак «накомандував» під Іловайськом.
І Порошенко не допоможе. Бо для армії він ніхто. Генерали і полковники не мають право виконувати його накази, навіть якщо Зеленський скаже «Я устал, я ухожу». Вибори потрібні.
І добробати не врятують, не майте ілюзій — це лише кілька сотень солдат без важкого озброєння — легка піхота, яка регулярні війська Путіна не стримає. У 2015 році, коли орди «ихтамнетов» лізли на Дебальцеве, Порошенко твердо тримав управління армією у своїх руках, навіть з Мінська. І війська це відчували. І «валили» орди «іхтамнетов» у співвідношенні втрат 1:10. Аж поки політичний момент не дозволив відвести підрозділи з позицій.
У нинішньому Верховному я не упевнений. Від слова «зовсім». Власне, був би зараз Верховним головкомом Порох, не було б ніякого загострення — Путіну відомо, що Петра Олексійовича на понт за принципом «Тримайте мене семеро» не візьмеш. ЗЕ у порівнянні з «Бульдозером» — таке неофіційне прізвисько у Пороха — слабкий. Як би себе фанати ЗЕ не переконували у протилежному, об`єктивна реальність зовсім інша за ту, що вони собі намалювали в головах.
Так і пояснив цьому любителю обирати «лишьбинепорошенко». Здається, той ще більше злякався. Вони усі, коли лякаються — починають шукати рятівника. Не в Порошенко справа, зрештою. Його теж свого часу обрали Верховним з переляку такі ось любителі поголосувати «по приколу», коли смажений півень в зад не дзьобає…
Тепер хай тролі та «корисні дурні» починають вити про «Ілловайськ». Вони завжди саме так пишуть — з двома літерами «л» — типова для московських тролів і тамтешньої «вати» помилка. Чекаю про «Ліпецьку фабрику», «опшори», «торгівлю на крові», «зраду» — стандартний набір московської пропаганди. Не для вас писав — для людей розуминих.
І да — ще не забудьте про те, що ворог не в Кремлі, а на Банковій…
«Я шкодую тільки про одне – що в нас не сім п’ятниць на тиждень.» (В.ЗелеМендель)
Юрій Каракай:
1. Серпень 2019.
Пристайко очолює МЗС, з того часу не призначено посла України в НАТО.
2. Серпень 2019.
Богдан Яременко (голова комітету зовнішньої політики) — в ЄС нас не чекають, треба відновити довіру в переговорах з Росією.
3. Вересень 2019.
Кулєба (віцепрем’єр): «Ми не повинні стояти біля дверей і стукати в закриті двері (НАТО) і благати «візьміть нас».
4. Вересень 2019.
Верещук (представниця уряду в парламенті): «Ми хочемо, але нас не беруть. І ми стукаємо в двері (НАТО) і втрачаємо репутаційно. Нам не можна йти туди, де нас не чекають».
5. Вересень 2019.
Кулєба: «Президент України Володимир Зеленський не планує візит на саміт НАТО».
6. Лютий 2021.
Зеленський (президент України):
«Для мене перше питання звучало б так: «Містере президенте, чому ми досі не в НАТО?»
P.S. Увага!!! На передовій, гарячому районі Шумів, де нещодавно загинуло шестеро наших бійців, бульдозери руйнують наші позиції, а завтра почнуть руйнувати бомбосховище.
При чому це наші бульдозери руйнують, за наші гроші — 51 млн. бюджетних коштів.
Розказую подробиці. Мені подзвонили активісти з Торецька, розповіли, що біля селище Південне є шахта «Південна» Торецьквугілля, це район біля сумнозвісних Шумів В адміністративних приміщеннях цієї шахти, яка давно не працює, але знаходиться на передовій розташовані позиції 10 окремої гірсько-штурмової бригади.
Я знаю, що в приміщеннях шахти чудово розміщувати взводно-опорні пункти. Там товсті стіни будівель, з якісного цементобетонну,серьйозні перекриття і підвали, які захищають під час обстрілів.
До речі, зараз якраз в тому районі ворог обстрілює наші позиції з міномету.
Тому руйнування приміщень шахти, яке є по-суті руйнуванням ВОПу 10 окремої гірського-штурмової бригади є справжнісінькою диверсією, тим паче в умовах ескалації конфлікту, загрози наступу РФ, яка стягує до нашого кордону війська.
Що сталося, чому наші бульдозери руйнують ВОП 10 бригади?
А тому що, державне підприємство «Об’єднана компанія «Укрвуглереструктуризація» 15 березня провела тендер на «фізичну ліквідацію» об’єктів шахти «Південна». Яку виграла фірма «Будівельний альянс «Еталонбуд», яка взялася виконувати роботу…вдумайтесь за 51 млн. грн. Отож бульдозери на минулому тижні взялися за роботу.
Військові, що служать на ВОПі просять це зупинити, особливо їм важливо зберегти «бомбосховище» на території шахти…
Волонтери з якими я розмовляла, дивуються, що командування 10 бригади з цього приводу «відмовчується». Саме тому, як мені пояснили, військові звернулися до волонтерів, щоб ті допомогли донести інформацію до вищого командування.
Чесно кажучи, мені бракує слів: це небачений цинізм, зрада і блюзнірство. В складні часи викидати 51 млн. грн. на ліквідацію приміщень шахти в «мертвій зоні» на лінії фронту. При чому ціна явно завищена, і це схоже на схему відкатів і корупційного збагачення. Плюс це просто диверсія. Приміщення шахти є єдиним захистом на тій місцевості від обстрілів.
Отож всі-всі допоможіть мені розповсюдити цей пост, щоб достукатися до Генерального штабу. Це пряма відповідальність Хомчака зупинити цю диверсію, а СБУ розібратися як так сталося, що на державний тендер «Укрвуглереструктуризацією» було винесена закупівля послуг руйнування Військово опорного пункту, що знаходиться на першій лінії фронту. І яка собака, з яких корупційних мотивів знайшла на це в бюджеті 51 млн грн. в країні в якій епідемія і військова загроза.
Поделиться:
Загрузка...