У ГАЗОВУ КАМЕРУ. ДОБРОВІЛЬНО ТА З ПІСНЕЮ…

118

1460 днів (або 4 роки) Україна не імпортувала російський газ. У 2013 році залежність від Росії по газу перевищувала 90%, сьогодні про неї лише згадують. Але преЗЕдент робить все для того, щоб ми знову сіли на російську газову голку.

І це було вирішено під час останньої телефонної розмови Зе з Пу, в ході якої зовсім не йшлось про кораблі та унітази — класичний приклад відволікання уваги на негідний об`єкт. Обговорювали газ, онлі газ.

Зате «Україна може направити знижку від «Газпрому» на субсидії,» – на зеленому оці заспокоює нарід міністр енергетики Оржель.

Зраділи? Не поспішайте…

Цього ж дня у Раді зареєстровано законопроект про виплату пенсій жителям ОРДЛО.

А тепер слідкуйте за руками.

В останні три роки середня ціна на імпортний реверсний газ з ЄС для України була на 20-40 дол вище, ніж вартість газпромівського газу для європейців. Без перебільшення — ціна нашої незалежності.

9 грудня Росія просто надасть Україні європейську (читай: справедливу) ціну. І ось ця різниця (знижка), за задумом Кремля, піде на погашення боргу по Стокгольмського арбітражу — РФ таким чином розплатиться за борг приблизно за шість років.

Жульство як воно є, але Зеленський ведеться на цей дешевий трюк. Як результат: мало того, що ми знову стаємо заручниками російського газового крану (який відкривається і закривається виключно з політичних мотивів), так ще й бездарно зливаємо виграш у Стокгольмі. Чи погодиться з цим «Нафтогаз»? Питання.

До речі, ніхто з українських платників податків цієї «знижки» не помітить, бо вона буде спрямована на зниження собівартості продукції заводів Коломойського і виплату пенсій «знедоленим мешканцям ОРДЛО». Які вже отримують російську пенсію, а українську, думаю, спрямують на підвищення боєготовності тих, хто вбиває наших солдат. Але ж там живуть наші люди! Авжеж, авжеж.

А ще можна буде забути про міжнародні санкції проти Росії. І навіть якщо через рік ми зіллємо Зе-владу у гальюн, ніхто цей кабальний контракт не денонсує — Гаагський та Стокгольмський суди пошлють нас у *опу, і будуть праві.

Як підсумок: ті, хто так страждав при баригах, наразі заживуть не гірше, аніж мешканці Сизрані. Головне, що не Порошенко, ага.

Перебільшую? 9 грудня вочевидь покаже ху з нас із хто… Раночку!
* * *
Апдейт. Суд в Швеції відмовився задовольнити апеляцію Газпрому в суперечці з Нафтогазом. Треба дотискати. Але відокремлюючи мух від котлет: газ за ринковими цінами — окремо; борг за рішенням арбітражу — окремо. І ніяких «знижок», які, нібито, підуть на соціальні програми, а фактично — на фінансування ОРДЛО. Т.зв. знижки — нівелювання всіх судових рішень і можливість Путіну грати за своїми правилами.

Helgi Sharp

P.S.

Круто как сделал Вава императорское рррррыыы Путину в царь-телефон. Судя по всему, кремлевский карлик уже пал ниц и униженно трепещет. И так натрепетал, что вчера наш министр энергетики Оржель разразился победным спичем о возможности прямых поставок газа из РФ.

То есть когда мы несколько лет кряду отказывались от оккупантского газа — это было поражение. А когда начнем покупать и наполнять украинскими деньгами закрома лаптеногим, то это будет победа. Только смотрите не перепутайте.

Мало нам того, что Кремль из-за поправки коллаборанта Геруса захватывает рынок электроэнергии, теперь еще мы и рынок газа сдаем бензоколонке. Тут нелишним будет вспомнить, что уже много десятилетий углеводороды являются для Мордора не только и не столько возможностью пополнить бюджет, но и безотказным, мощным рычагом политического давления и шантажа.
И мы снова садимся на эту иглу, хотя еще вчера радовались тому, что с нее с таким трудом слезли. Вчера, как в прошлой жизни.

Но что я вам скажу в утешение, хотя так себе, конечно, утешение, однако штош. Именно это решение рано или поздно похоронит под собой нашего маленького велосипедста. Сначала завалит рейтинг, а потом и его самого. Потому Вава, судя по всему, так и не понял до сих пор одну простую истину, которую каждый свідомий уже давно впитал с молоком матери: Россия. Никогда. Ничего. Не дает. Просто так.

Дает сегодня дешевую энергию и газ с уступками? Жди завтра подляны. Шантаж, требование политических уступок, показательное закручивание вентиля перед камерами, если Украина начнет показывать норов и трепыхаться. В прошлый раз газ по цене в 50 долларов закончился потерей Крыма и войной на Донбассе. Только чтобы проследить эту логическую цепочку, в голове нужно иметь мозги, а не зеленую дрисню.

Это же уже было, Вава. Мы это уже проходили совсем недавно. Только когда мы это все проходили, ты выёживался на сцене с похабными шутками и называл свою страну порноактрисой. А теперь поимеют тебя, поэтому ты немножечко нагнись.

Отчаянно жаль только, что страну опять трясти будет. Хотя и не переставало с весны.

Олена Монова

Путін повністю змінив тактику. Військову операцію змінили на економічну, енергетичну і політичну операцію з захоплення України. Путін вже отримав український ринок електроенергетики, і українці почали годувати російське Інтер РАО, російських шахтарів і російський бюджет.

Тепер вони повертають спеціальну дивізію російських військ – «Газпром». Наступним кроком буде відновлення «экономических связей», а по факту — відмова від Угоди про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Далі буде більше: «братские народы должны возобновить гуманитарные связи».

А в Нормандії «миротворець» Путін буде говорити, що він за мир.

Тільки по факту це буде «русский мир».

І на завершення.

Це не газ буде зі знижкою. Це Україну купують зі знижкою. Не вийшло затягти нас в імперію через єдиний економічний простір, тепер тягнуть по-новому.

Арсеній Яценюк
Поделиться:
Загрузка...