У Держдепі розповіли, як саме Україна застосує «Джавеліни»

193

Україна застосовуватиме американські протитанкові комплекси Javelin для самозахисту

Про це заявив на заступник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Вес Мітчелл після зустрічі з президентом України Петром Порошенком.

«Ми з самого початку чітко висловилися, що «Джавеліни» є оборонною зброєю і мають застосовуватися Україною для самооборони», — сказав Мітчелл.

Крім того, заступник голови Держдепу заявив, що США вдвічі збільшать допомогу Україні на кібербезпеку — до $10 млн.

«Ми обговорили питання кібербезпеки і я з гордістю можу оголосити, що ми подвоюємо розмір допомоги в цьому напрямку з $5 млн до $10 млн», — сказав чиновник.

Також заступник держсекретаря США наголосив, що на Донбасі триває саме війна і пообіцяв, що російська агресія у подальшому ставатиме для росіян ще дорожчою.

«Ми чітко заявили, що йдеться не про конфлікт — триває війна. Ми доклали усіх зусиль, щоб знайти підхід, із яким погодилася б і Росія Ми шукаємо підходи, які базувалися б на підходах ООН щодо миротворчих операцій і не хочемо, щоб вони стали фіговим листком, яким Росія прикриється, щоб консолідувати те, що вони встановили в окупованій частині Донбасу. Двері в цьому напрямку відкриті і вибір за Путіним. Поки він не стане на сторону миру, ми й надалі робитимемо все, щоб дії Росії ставали для неї дорожчими», — сказав Мітчелл.

За словами американського чиновника, США й надалі посилюватимуть санкції проти Росії.

«Ми обговорювали питання санкцій, я можу вас запевнити, що ми тісно координуємо кроки в цьому напрямку з українською стороною. Втручання у справи України є неприйнятним і якщо воно продовжуватиметься, ми й надалі запроваджуватимемо санкції», — сказав Мітчелл.

Представник Держдепу також зазначив, що США підтримують політику відкритості НАТО для нових членів.

«Ми й надалі підтримуємо політику відкритих дверей для членства у НАТО і розглядаємо всі можливості сприяння цій політиці», — додав Мітчелл.

Нагадаємо, оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання Україні $350 млн оборонної допомоги та можливість передачі летальної зброї, зокрема протитанкових ракетних комплексів Javelin.

У лютому 2018 року уряд США передав Збройним силам України 2500 приладів нічного бачення на $5,8 млн.

Поделиться:
Загрузка...