У 2017 році в ЗСУ проведено 32 бригадних навчання

232

У 2017 році у Збройних Силах проведено понад 5000 заходів бойової підготовки, що майже на 30% більше ніж у минулому, повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління підготовки Збройних Сил України полковник Ігор Подолян.

— Значно зросла інтенсивність проведення навчань. На даний час, проведення бригадного навчання — не подія, а звичайний буденний захід. Військові частини, які готуються до виконання завдань в АТО, проводять по два бригадних навчання, при цьому на різних полігонах, — зазначив полковник Ігор Подолян.

Також, цьорго року відновили практику проведення конкурсів та змагань на кращий підрозділ роду військ та спеціальних військ, фінальні етапи яких сплановано до професійних свят. Наприклад, минулого тижня завершилось змагання на кращу артилерійську батарею та кращий інженерний підрозділ Збройних Сил України. Це, відповідно, позитивно впливає не тільки на ефективність підготовки, а й на підвищення престижу військової служби.

— Підготовка військ набула практичної направленості. На сьогодні більшість дій на картах практично відпрацьовуються на місцевості. Це, зокрема, перекидання військ, марші на великі відстані, форсування водних перешкод тощо, — розповів полковник Ігор Подолян.

Загалом 2017 року проведено 109 командних штабних навчань, 32 бригадних тактичних навчання та 12 льотно-тактичних навчань. Програма підготовки льотного складу виконана на 95%, при цьому середній наліт льотчиків армійської авіації та Повітряних Сил складає 45 годин, а льотчика авіації Військово-Морських Сил — 29 годин. Наплавність кораблів та суден ВМС — виконано на 86%, що складає 17 діб. На даний час, в активній фазі виконання програми стрибків з парашутом.

— Ми практично повністю завершили цьогорічний план підготовки Збройних Сил. Зараз перед нами стоїть ключове завдання — планування заходів бойової роботи на наступний навчальний рік, що розпочнеться з 15 січня 2018 року, — підсумував полковник Ігор Подолян.

На Рівненському загальновійськовому полігоні з 7 по 9 листопада проводились бригадно — тактичні навчання з бойовою стрільбою підрозділів 24 — ї окремої механізованої бригади, до якої була придана батарея дивізіону 44— ї окремої артилерійської бригади.

Артилерійська батарея «Гіацинтами» надавала вогневу підтримку механізованим підрозділам, забезпечувала виконання завдань попередньо визначених командуванням. У результаті такої взаємодії було розбито значну частину ворожих укріплень, знищено техніку та особовий склад противника.

Поделиться:
Загрузка...