«ТАСКО» на «ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА-2018»: снаряди та боєприпаси

169

Корпорація «ТАСКО» на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2018», що пройшла у Києві з 9 по 12 жовтня ц.р., представила велику кількість різноманітних боєприпасів (калібру від 23 до 122 мм), постріли для гранатометів (30 та 40 мм) та інноваційну низкоімпульсну гармату власної розробки — ТСК-90 (калібр 90 мм).

Нагадаємо, «ТАСКО» об’єднує близько 25 підприємств, конструкторських бюро та інститутів, що розробляють та виготовляють вибухові речовини, порохи, боєприпаси, артилерійсько-стрілецьку зброю, електронні й оптичні системи керування вогнем до них.

Цьогоріч корпорація представила осколково-фугасні боєприпасі 100-мм до гармати 2А70, що використовується на радянських бойових машинах піхоти БМП-3. Розроблено два типи таких снарядів — аналог старого радянського боєприпасу з дальністю 4 км та новий, що здатен уразити ціль на відстані до 7 км. Також показали осколково-фугасний снаряд до пострілу УОФ-3 для протитанкових 100-мм гармат МТ-12 «Рапіра».

Варто звернути увагу й на 122-мм осколково-фугасні постріли для найбільш розповсюджених у ЗСУ гаубиць Д-30 та самохідних артилерійських установок 2С1 «Гвоздика».

Макети боєприпасів (90, 100 та 122 мм), розробки Корпорації «ТАСКО» на виставці «Зброя та Безпека-2018» / Фото: «Український мілітарний портал»

Серед зразків були й менш потужні боєприпаси калібру 23 мм (ОФЗ снаряди та гільзи) до гармат А414, що використовуються в зенітних установках ЗУ-23-2 та ЗСУ-23-4 «Шілка» та 30 мм постріли (патрони з ОФЗ снарядом УОФ-8) до гармат 2А42, ЗТМ-1, ЗТМ-2, 2А72 та 2А38 (встановлюється на ЗРГК «Тунгуска»).

Макети 30-мм (ВОГ-17МТ) та 40-мм (ВОГ-25МТ) пострілів для гранатометів АГС-17 та КБА-117 т а ГП-25 «Костьор», розробки Корпорації «ТАСКО» на виставці «Зброя та Безпека-2018»

Також фахівці вітчизняної корпорації розробили дуже потрібні українській армії постріли з осколковою гранатою ВОГ-17МТ (для 30-мм автоматичних гранатометів АГС-17 та КБА-117) та постріли з осколковою гранатою ВОГ-25МТ для 40-мм підствольного гранатомета ГП-25 «Костьор».

Макети боєприпасів калібру 23 мм та 30-мм, розробки Корпорації «ТАСКО» на виставці «Зброя та Безпека-2018»

Крім того, були представлені боєприпаси для 40-мм гранатомету РПГ-7, які в Україні раніше не вироблялись. Серед них – термобаричний постріл ТБМ-7 ВМТ та два види пострілу з осколковою гранатою (стандартний та далекобійний ОГ-7 ВМТТ). Як повідомив президент «ТАСКО» Валерій Павлюков, на наступний рік заплановано виготовлення власного детонатора для цих виробів та їх представлення відповідним службам для випробувань та постановки на озброєння підрозділів ЗСУ та НГУ.

Термобаричний постріл ТБМ-7 ВМТ та постріли з осколковою гранатою (ОГ-7В та ОГ-7 ВМТТ) для 40-мм гранатомету РПГ-7, розробки Корпорації «ТАСКО» на виставці «Зброя та Безпека-2018»

Окремо варто виділити нову 90-мм низкоімпульсну гармату ТСК-90, яка здатна вражати цілі на дальності до 6 тис. метрів. Вона має «натівський» калібр, що дозволяє їй використовувати велику номенклатуру боєприпасів, що вже існують (включаючи й керовані протитанкові ракети Falarick-90). Крім того, компанія розробила й власні осколково-фугасні постріли ОФ-5 до неї.

90-мм низкоімпульсна гармата ТСК-90, розробки Корпорації «ТАСКО» на виставці «Зброя та Безпека-2018»

Розповіли представники «ТАСКО» й про свої плани по організації патронного виробництва. Так, вже наступного року заплановано запустити власну лінію по виробництву патронів 7,62х39 та патронів калібру 12,7 (штатних, а згодом і підвищеної могутності з вольфрамовим сердечником).

P.S. В УКРАЇНІ СТВОРЕНО ТЕРМОБАРИЧНІ БОЄПРИПАСИ ЧЕТВЕРТОГО ПОКОЛІННЯ ДЛЯ ГРАНАТ, РПВ, УДАРНИХ ДРОНІВ ТА КОРИГОВАНИХ АВІАБОМБ

На нещодавній виставці «Зброя та Безпека-2018», що пройшла у Києві 9-12 жовтня ц.р., ТОВ Науково-Виробнича Фірма «Адрон» представила свої останні розробки у сфері створення новітніх термобаричних боєприпасів вітчизняного виробництва. Були представлені як боєприпаси для застосування у Сухопутних військах (ручні гранати, бойові частини для РПВ та РПГ), так і БЧ для ударних БПЛА-камікадзе та коригованих авіаційних бомб.

Спеціалісти «Адрон» розробили термобаричні боєприпаси 4 покоління. Вони створені на основі декількох розроблених НВФ рецептур. Крім того, в Україні вже освоєні технології їх серійного виготовлення.

Варто зазначити, що розробникам вдалося домогтися у своїх виробах значного зростання так званого «тротилового еквіваленту». Якщо в радянському вогнеметі «Джміль» 3 покоління він становить 1,2%, то у нових розробках «Адрон» цей показник складає 2,7%, а в перспективних рецептурах він виросте до 3% (при максимальному показнику для таких боєприпасів 3,2%).

Як розповіли представники компанії, термобаричні ручні гранати їхньої розробки вже пройшли державні випробування й скоро будуть прийняті на озброєння ЗСУ. Вага бойової частини такої типової циліндричної гранати складає 300 грамів (для моделі РГТ-27С2). Підриву такого боєприпасу достатньо для знищення всіх, хто сидить у типовому доті, дзоті чи кімнаті (обсяг ураження 15 кубічних метрів).

181024 termobar 4

Крім того, було розроблено аналогічні гранати (РГТ-27С) для знищення піхоти в окопах. Вони мають не звичну форму циліндру, а прямокутну, що забезпечує зону ураження в горизонтальній площині, а не у сферичній, як у стандартної гранати. З таких боєприпасів також зручно робити фугаси та розтяжки. Крім того, ця граната оснащується магнітним пояском, завдяки чому може «прилипати» до сталевих поверхонь (наприклад до бронетехніки чи автотранспорту). Гранати такої форми також зручні при застосуванні у гірскій місцевості, оскільки не котяться. Цей боєприпас створений, в першу чергу, для десанту та спецпідрозділів.

181024 termobar 1

В термобаричній частині для нового вітчизняного вогнемета РПВ-16 знаходиться близько 2,5 кг діючої речовини. Зона ураження у будівлях при детонації такого термобаричного пострілу складає 30 кубічних метрів.

181024 termobar 2

Також НВФ «Адрон» презентувала термобаричні бойові частини для ударних україно-польських дронів-камікадзе Warmate (1,5 кг) і Warmate 2 (4,8 кг) та для коригованих авіаційних бомб.

181024 termobar 3

Нагадаємо, XV Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та Безпека -2018», XI Міжнародний авіакосмічний салон «Авіасвіт — XXI» та XVII Міжнародна спеціалізована виставка «Технології Захисту/ПожТех — 2018» проходили у Києві з 9 по 12 жовтня 2018 року.

defence-ua.com

Поделиться:
Загрузка...