Сюмар: Позачергове засідання Ради на тему розмальованого ОП – це явний перебір

125

Позачергове засідання парламенту на тему розфарбованого ОП – це явний перебір.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала нардепка «ЄС» Вікторія Сюмар.

«Є така штука, як перебір. От позачергове засідання Ради на тему розмальованого ОП – це явний перебір. Розумію, як сподобалась реакція соцмереж і захотілось «дотиснути тему». Але забули одне: парламент – не колективний подоляк.

Парламент був ключовим інститутом для виходу з найбільш криз, які переживала Україна: після Помаранчевої революції; потім у 2014, коли державу і всю владу треба було перезапустити за декілька днів, і щодня давати відповіді щодо захисту країни — законодавство щодо добровольців, створення Нацгвардії, люстрація, новий оборонний бюджет, розмитнення зброї і так багато всього життєво необхідного, що важко перерахувати. І що навіть не снилося «турборежиму»», – написала вона.

Сюмар переконана, що на сьогоднішній день виклики стали не набагато менші, серед них: – Загроза повномасштабної агресії нікуди не ділась: Росія в стані кризи, Путін – вбивця – і це визнав західний світ, йому нема чого втрачати і дуже треба відволікти увагу від внутрішніх проблем. А в нас зірване воєнне замовлення…

– Заявами «найвеличнішого лідера» ми поставили під сумнів нормандський формат, що викликало явне нерозуміння у Берліні та Парижі, і нічого не запропонували на заміну. А це означає, що у випадку серйозної ескалації, ніхто Путіну не обриватиме телефон і міжнародна підтримка України виявиться умовною;

– На все це наклався скандал з вагнерівцями. А це означає, що без розслідування – хто злив операцію росіянам, захід не дасть нам зброю. Бо вона так само опиниться відразу в росіян;

– І головне – ми увійшли в реальну коронавірусну кризу. Нові штами більш заразні і провокують важчий перебіг хвороби. Хворіють вже по другому колу. Вакцини вкрай мало і як їі отримати не розуміють навіть групи ризику. 4 групи вакцинації на весь Київ подається як успіх! Серйозно???? Коли будуть інші вакцини? Коли буде сто тисяч вакцинацій в день? (Британія робить більше 800 тисяч в день). В нас страшними темпами росте рівень госпіталізації і смертність. Умовно кажучи, 180 ковід-смертей в день – це авіакатастрофа щодня! Таких втрат ми не бачили навіть під час війни. І треба робити все, аби зменшити кількість жертв ковіду».

«Для цього варто збирати позачергові засідання. Нам треба своя гвардія груп вакцинування і зрозумілі графіки. Нам вкрай важливо вакцинувати всі групи ризику. Нам критично важливо дістати вакцини.

Нам потрібна міжнародна підтримка проти ослабленої і агресивної Росії. Нам треба посилювати обороноздатність. І перезавантажувати суди, аби не було вироків по сім років за 300грн збитків…

І це значно важливіше, аніж розписи Офісу Президента з двома розбитими шибками. Для позачергового засідання — точно», – резюмувала нардепка.

Нагадаємо, у суботу ввечері на вулиці Банковій в Києві відбулася акція, приурочена до дня народження активіста Сергія Стерненка. При цьому присутні на акцію розбили скло дверей будівлі, розписали фасад і намагалися підпалити табличку «Президент України».

За даними Нацполіції, за фактом дій учасників акції на Банковій відкрито кримінальну справу, одну людину затримано.

За даними ОПУ, пошкодження будівлі Офісу Президента оцінюються приблизно в 2 млн грн. В результаті фракція «Слуга народу» заявила, що буде ініціювати проведення позачергового засідання в найкоротші терміни за участю силовиків для прийняття постанови за оцінками вчорашніх подій під Офісом Президента України.


ЗеФакТи

Поделиться:
Загрузка...