Супрун опубликовала советы по противодействию коронавирусу в связи с обнаружением первого случая инфицирования

110

Бывшая глава украинского Минздрава Уляна Супрун опубликовала советы по предотвращению заражения коронавирусом в связи с обнаружением первого больного в Украине. 

Она призвала сохранять спокойствие помогать друг другу и распространять здравое мышление. Об этом она написала на своей странице в Facebook.

«Обережно! Фейкові методи боротьби з коронавірусом

Разом з новиною про перший випадок коронавірусу в Україні, в тредах під постами помітно побільшало реклами та “корисних” порад про те, як захистити себе.

Особи, котрі заробляють на продажах сумнівних засобів, що нібито оберігають або навіть лікують всі ймовірні та неймовірні хвороби, схильні активізовуватися на фоні стурбованості людей. Будь ласка, не піддавайтеся фейкам та маніпуляціям, яких вочевидь буде багато.

Від коронавірусу, як і від будь-якого іншого вірусу, НЕ захищають і, тим більше, НЕ лікують різні БАДи, цибульно-часникові відвари, олії кмину та гомеопатія.

Так само тут безпомічні імуномодулятори, антивірусні препарати, або ж оксолінова мазь. Тобто весь арсенал засобів, які зазвичай продають для лікування грипу і застуди, а тепер намагаються продати під новим соусом захисту від коронавірусу.

Засоби, дієвість яких не доведена жодними науковими дослідженнями, не просто відберуть ваші гроші. Вони небезпечні ще й тим, що створюють ілюзію захисту та відвертають увагу від справді важливих речей, які допомагають.

Фахові рекомендації, які поширюють міжнародні наукові спільноти та інституції зі сфери охорони здоров’я, дуже прості. Але вони діють, на відміну фейсбучних порад горе-маркетологів.

Ще раз про те, що допоможе захиститися від коронавірусу:

?Ретельно мийте руки. Водою з милом та щонайменше 20-30 секунд.
?Коли мила з водою немає поруч — користуйтеся антисептиком для рук. У розчині має бути 60%-80% спирту або 2% хлоргексидину. Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Обробляйте руки щонайменше 30 секунд.
?Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота, уникайте тісного контакту з хворими людьми.
?Провітрюйте та зволожуйте приміщення, дезінфікуйте поверхні.

Для того, щоби допомогти своєму організму дати відсіч будь-яким хворобам, завжди збалансовано харчуйтеся, пийте багато води, займайтеся спортом та спіть вдосталь.

Якщо бачите спробу нав’язати вам фейковий засіб лікування — ігноруйте цю особу або відправляйте її в бан. Турбота про інформаційну гігієну — теж важливий аспект боротьби з коронавірусом. Чим більше людей знатимуть про правдиві способи захисту, тим скоріше ми подолаємо хворобу.»

 

Поделиться:
Загрузка...