Суд отменил меру пресечения Богатыревой

104

Апелляционная палата Высшего антикоррупционного суда отменила меру пресечения в виде содержания под стражей с альтернативой внесения залога бывшему вице-премьер-министру Украины — министру здравоохранения Раисе Богатыревой.

Об этом сообщает «Судебная власть Украины«.

Отммечается, что суд отменил постановление следственного судьи Печерского районного суда Киева и отказал в удовлетворении ходатайства о применении к подозреваемой меры пресечения.

«Принимая такое решение суд апелляционной инстанции исходил из того, что прокуратурой Киева были допущены грубые нарушения норм УПК Украины в части надлежащего вручения уведомления о подозрении. Во время судебного рассмотрения ходатайства о применении меры пресечения следственным судьей Печерского районного суда г. Киева не были приняты меры для устранения указанных очевидных нарушений уголовного процессуального закона», — говорится в сообщении.

Напомним, 27 августа прошлого года Богатырева вернулась в Украину после того, как Голосеевский районный суд Киева обязал Генеральную прокуратуру закрыть против нее дело. Ей вменяли растрату 63,5 млн грн при закупке в 2011-2013 годах иммунобиологических препаратов, лекарств, медизделий и оборудования по существенно завышенным ценам, а также в растрате 279 млн грн, которые были использованы в первой половине 2013 года на закупку инсулинов у «Индара».

28 августа Печерский районный суд Киева постановил арестовать Богатыреву на 60 дней с альтернативой залога 6 млн гривен. 29 августа депутат ОПЗЖ Вадим Новинский внес за нее залог, и она вышла из СИЗО.

P.S. Раиса Богатырева, при которой МОЗ превратилось в чудовищных масштабов коррупционную кормушку, уже ни в чем не виновата. Так решила Апелляционная палата Верховного суда.
Собственно, ничего удивительного в решении нет. Почва прощупывается уже давно, ещё с легального, почти триумфального возвращения Портнова. Постепенно размораживались счета одиозных приверженцев Януковича, что давало им возможность, не находясь физически в Украине, сохранять влияние на нашу повестку. Апофеозом стало интервью Гиркина и Поклонской, которые, откровенно говоря, общество проглотило. Пошумели чуть-чуть и забыли. И мало кто увидится, если следующим будет интервью с Азаровым. Ну или с Януковичем. Подготовят почву, чтобы к их возвращению никто особо не возмущался и не сопротивлялся. А там и до амнистии орков из ОРДЛО недалеко.
Страсти

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду
Ми ознайомилися з майже двома сотнями декларацій суддів найвищого суду і дізналися, хто з них задекларував найбільше нерухомості, а хто офіційно живе у гуртожитку; як зазначена у декларації вартість землі у центрі столиці може відрізнятися від її ж вартості у оголошенні про продаж; хто будує біля свого будинку не лише лазню і барбекю, але і каплицю; а також які автомобілі судді купують найчастіше.

99 ПЕНСІЙ

Як свідчать декларації, річна заробітна плата судді Верховного Суду становить близько 3,3-3,7 млн грн ($122-137 тис).

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 01
Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 02

Це, звичайно, удвічі менше, ніж, наприклад, річний прибуток суддів Верховного суду США, які отримують по $255-267 тис. Однак середня заробітна плата у Сполучених Штатах за даними 2019 року становила $3920 на місяць — і, таким чином, місячна зарплатня судді Верховного суду перевищувала прибутки середнього американця у 5 разів ($21-22 тис проти $3,9 тис). Середня ж заробітна плата в Україні за даними минулого року становила 12,2 тис грн, або близько $460. Відповідно, місячний середній прибуток одного судді ВС (275-308 тис.) — це 22-25 середніх зарплат. Або — оскільки на 1 січня 2020 року середня пенсія в нашій країні становила 3082 грн — 89-99 середніх пенсій.

Розмірковувати про доцільність саме таких видатків з бюджету можна довго, але факт залишається фактом: маючи такі офіційні прибутки, судді можуть дозволити собі доволі багато, не викликаючи при цьому жодних підозр у корупції. Але, по-перше, значна частина сьогоднішніх суддів ВС донедавна працювала на роботах із набагато скромнішими виплатами. По-друге, сотні і сотні квадратних метрів нерухомості декларують далеко не всі судді (за нашими підрахунками, понад 500 кв.м офіційно перелічує лише 6% суддівського корпусу ВС). По-третє, з тих чи інших причин судді намагаються занизити оголошену вартість придбаного майна.

З розглянутих нами 188 суддів, які зараз засідають у ВС, 57% — чоловіки. Переважна більшість юристів (107 зі 188, або 57%), заповнюючи у декларації графу «інформація про членів сім’ї суб’єкта декларування», згадує як чоловіка або дружину, так дитину або дітей, а також інколи інших близьких родичів. 24% суддів (44 особи) зазначили у останніх деклараціях лише чоловіка або дружину. 6% (12) — виключно свою дитину або дітей. 13% (25 осіб) суддів офіційно не мають жодного члена родини.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 03

(Нагадаємо, членами сім’ї суб’єкта декларування є: особи, які перебувають у шлюбі із суб’єктом декларування (чоловік/дружина), незалежного від того, чи вони проживають спільно; діти, у тому числі повнолітні діти, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки із суб’єктом декларування (крім осіб, взаємні права та обов’язки яких не мають характеру сімейних – наприклад, особи, що спільно орендують житло), у тому числі особи, які спільно проживають із суб’єктом декларування, але не перебувають з ним у шлюбі).

ВІД 0 ДО 1176 КВ.М

Нерухомості судді Верховного Суду задекларували від 0 кв. м (йдеться про декларацію професора Володимира Бевзенка, нерухоме майно якого офіційно — це земельна ділянка на Херсонщині та кімната у гуртожитку у Києві, площу якої він не вказав, іншої нерухомості, навіть орендованої, у декларації немає) до 1176 кв.м. Дружина Володимира Бевзенка — суддя господарського суду Херсонської області.

Окрім Бевзенка, мінімальну для ВС площу нерухомості задекларували судді Костянтин Пільков (квартира площею 34,2 кв.м), В’ячеслав Пєсков (квартира у Києві площею 36 кв.м та земельна ділянка — щоправда, на ній суддя якраз зводить будинок площею 270 кв.м) , Ірина Васильєва (кімната у гуртожитку в Донецьку та орендована квартира у Києві площею 38,4 кв.м) , Надія Данилевич (квартира у Києві площею 48 кв.м у користуванні та паркомісце в оренді) та Олена Губська (лише квартира доньки судді у столиці площею 59,6 кв.м)

Загалом, задекларовану площу до 100 метрів мають 14% суддів Верховного Суду.

Від 100 до 300 метрів зазначили у своїх деклараціях 53%.

300-500 метрів мають у розпорядженні 27%.

5% суддів декларують понад 500 кв.м нерухомості, і, умовно, 1% — двоє суддів — понад 1000 кв.м.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 04

Більш ніж 500 кв.м фігурує у деклараціях Володимира Кравчука (рівно 500 кв.м + об’єкт незавершеного будівництва площею 69,4 кв.м) , Ірини Фаловської (513 кв.м), Дмитра Гудими (531 кв.м), Наталії Марчук (537 кв.м), Сергія Погрібного (541 кв.м), Лілії Катеринчук (559 кв.м) , Марини Червинської (568 кв.м) .

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 05

Будинок судді Лілії Катеринчук у котеджному містечку «Петрушки»

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 06

 Будинок сина Марини Червинської у Бучі

Судді ВС за площею задекларованої нерухомості:

НАДІЯ ГУБЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 592,3 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 07

Губенко декларує  квартири у Києві площею 136,10 кв.м(власність судді), 76,9 кв.м (також власність судді) і 93 кв.м (спільна власність судді, чоловіка та інших родичів), будинок у Великій Димерці площею 130,6 кв.м (спільна власність судді та, імовірно, її сестри) та будинок у Віті-Поштовій площею 117,5 кв.м (власність чоловіка), а також машиномісце площею 18,2 кв.м (власність судді) та гараж площею 20 кв.м (власність чоловіка).

Земля — 1500, 5462 та 37093 кв.м у Великій Димерці, 386 та 590 кв.м десь у Києво-Святошинському районі області (точне місце розташування не зазначається).

Як раніше підкреслювала Громадська рада доброчесності, задекларована Надією Михайлівною вартість квартири площею 136,1 кв.м у ЖК «Новопечерські Липки» (898 тис. Грн.) відверто занижена, оскільки на сайті забудовника ціна на один квадратний метр площі у житловому комплексі стартувала від 16 тис грн, а під час введення комплексу в експлуатацію вже дорівнювала 25 тис грн. Відповідно, квартира мала б обійтися щонайменше у 2,1 млн.

ОЛЕКСІЙ СЛУЧ. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 608,7 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 08

Олексій Случ вписав у декларацію квартири у Києві площею 231 кв.м (спільна власність із родичами), 166,7 кв.м (власність судді), 32,06 кв.м (власність дружини та її батьків), 102,9 кв.м. («інше право користування» з 2018 року), а також «інше приміщення» у столиці площею 26,2 кв.м (власність судді) та квартиру у Поляниці (Буковель) площею 49,9 кв.м (власність судді).

За адресою будинку, у якому знаходиться «квартира» Олексія Васильовича у Буковелі, за 100 метрів від гірськолижного підйомника «Буковель-14», розташований готель «Luxury» — там суддя, імовірно, володіє одним з номерів.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 09

СТАНІСЛАВ КРАВЧЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ КРИМІНАЛЬНИЙ СУД. 619 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 10

Голова Касаційного кримінального суду Станіслав Кравченко має у розпорядженні будинок площею 171 кв.м у селі Козелець на Чернігівщині (власність судді), квартири у Києві площею 96 кв.м (спільна сумісна власність судді, дружини та дочки) та площею 54 кв.м (власність дружини), будинок у Новосілках площею 298 кв.м (власність дочки-студентки, яка, згідно з декларацією судді, отримує стипендію та заробітну плату від матері).

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 11

Земля — 900 та 1000 кв.м у Чернігівській області, 1175 кв.м у Новосілках під Києвом.

СЕМЕН СТЕЦЕНКО. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 644 КВ.М +

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 12

Семен Стеценко задекларував будинок у Вишеньках (Бориспільський район) площею 75,5 кв.м (власність судді), квартири у Києві площею 105,8 кв.м (власність судді) та площею 45,2 кв.м (власність сина), гараж у Києві площею 24 кв.м (власність судді) та будинок на Волині площею 288 кв.м («інше право користування», імовірно, власність матері судді). Також у його декларації можна знайти дві квартири у Російській Федерації — квартиру площею 75,10 кв.м (власність дружини з 2004 року) та квартиру площею 30,6 кв.м, придбану наприкінці 2015 року (згідно з декларацією — власність доньки).

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 13

Земельні ділянки судді — 521 та 1500 кв.м у Вишеньках.

Також у декларації Стеценка, поданій минулого року, фігурував об’єкт незавершеного будівництва — будинок у Вишеньках площею 277 кв.м. У 2020 році декларацію суддя ще не подавав (принаймні, її немає у реєстрі декларацій), у реєстрі нерухомості будинок нам знайти не вдалося — так що, імовірно, в експлуатацію він ще не введений.

Мати Семена Стеценка (або, звичайно ж, лише її повна тезка Надія Дем’янівна Стеценко, яку життя пов’язало з близькими родині судді регіонами — Волинською областю та столицею України), один з об’єктів нерухомості якої суддя вніс до декларації, крім згаданого вже 288-метрового будинку у Гаразджі на Волині також володіє, зокрема, квартирою у Луцьку, квартирою та приміщенням приватного коледжу у Володимирі-Волинському, двома квартирами у Києві та базою відпочинку на озері Світязь.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 14

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 15

 База на озері Світязь

ТЕТЯНА ШИПУЛІНА. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 653 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 16

Тетяна Шипуліна внесла у декларацію 5 квартир у Києві площею 55,3 кв.м (спільна власність), 59,7 кв.м (власність чоловіка), 40,2 кв.м (власність чоловіка), 131,8 кв.м (власність чоловіка), 42,02 кв.м (власність судді), квартиру у Ніжині площею 54,2 кв.м (власність судді), садовий будинок площею 131,2 кв.м у селі Юшки на Київщині (власність чоловіка), будинок площею 69 кв.м у Бахмачі на Чернігівщині (власність чоловіка), а також гараж 32,4 кв.м, гаражний бокс 20,6 кв.м, машиномісце 16,8 кв.м (все у Києві, все у власності чоловіка судді).

Земля — 599 кв.м у селі Гребені у Київській області, 326 та 1000 кв.м у Бахмачі.

Одна з квартир чоловіка судді, Ігоря Бака, знаходиться у самому центрі Києва — на бульварі Шевченка.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 17

Це квартира площею 59,7 кв.м, набута у власність у 2016 році. У графі вартість навпроти неї написано «не застосовується». Можливо, причини на це є об’єктивні — наприклад, якщо квартира була отримана у спадщину. Однак з вартістю нерухомості у родини є й інші цікаві нюанси — скажімо, квартиру площею 40,2 у столиці чоловік судді у 2004 році нібито придбав за 3548 грн (тоді — близько $700, і це не помилка, тому що інформація однакова у деклараціях за різні роки).

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 18

А чималий будинок біля Дніпра у Юшках (а за розташуванням ділянки — у Гребенях, хоча насправді у дачному кооперативі поза межами обох селищ) — збудував (такий висновок ми робимо з того, що ділянка, на якій знаходиться будинок, у власності родини ще з 1996 року) за 157 тис. грн. Станом на вересень 2016, тобто на дату набуття прав на будинок, це було близько $6000.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 19

ЄГОР КРАСНОВ. КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 707,4 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 20

Суддя Єгор Краснов перелічує житловий будинок в Одесі площею 519,6 кв.м («інше право користування», власник, імовірно, батько судді), будиночок площею 80,4 кв.м біля моря (Затока, Одеська область, власність судді) із господарськими будівлями площею 6,27 кв.м та орендовану квартиру у Києві площею 101,2 кв.м.

Земельні ділянки — 300 кв.м на Одещині.

ЛАРИСА ТАЦІЙ. КАСАЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД. 774,9 КВ.М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 21

У декларації Лариси Василівни можна знайти житловий будинок площею 91,1 на Харківщині (власність судді), квартири у Харкові площею 187,2 кв.м, 105,6 кв.м та 82,3 кв.м (всі у власності судді), квартиру чоловіка у Харкові площею 146,2 кв.м, гараж із льохом площею 51 кв.м та місце на підземному паркінгу площею 23,6 кв.м у Харкові у власності судді, і місце для паркування площею 14,2 кв.м та гараж площею 20 кв.м у власності чоловіка Лариси Тацій. Також фігурує орендована квартира у Києві площею 53,7 кв.м.

Земля — 78 кв.м, 918 кв.м та 1200 кв.м у Харківській області.

У своїй декларації суддя згадує лише чоловіка та сина. Однак у Лариси Тацій також є донька Олена Владиславівна Тацій. Олена Тацій, як і її мати та батько , працює суддею.

Родина не дуже довіряє банкам — судячи з того, що чоловік та дружина судді задекларували понад $300 тис. готівкою.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 22

ЖУРАВЕЛЬ ВАЛЕНТИНА. КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД. 817 КВ. М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 23

(На фото — дачний кооператив на Осокорках, у которому розташований будинок судді)

Валентина Іванівна Журавель з Касаційного цивільного суду задекларувала будинок у Києві площею 491,2 кв.м (спільна власність судді та її чоловіка), будинок у селі Великий Карашин на Київщині площею 214,9 кв.м (власність судді), квартиру у Києві площею 95,5 кв.  м («інше право користування», власність третьої особи), а також гараж у Києві площею 16,3 кв.м (власність чоловіка).

Земля — 989 та 1085 кв.м у Києві, 2500 та 6070 кв.м у селі Великий Карашин на Київщині, 28 200 кв.м у Миколаївській області, 40 431 у Чернігівській області.

КОНДРАТОВА ІРИНА, КАСАЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД. 1119,6 КВ. М

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 24

Суддя Ірина Кондратова має у розпорядженні три квартири у Києві — площею 40 кв.м (власність чоловіка), 195 кв.м (власність судді) та 241,3 кв.м (власність судді), будинок у столиці площею 592,6 кв.м (власність судді) і будиночок у тому ж місті площею 16 кв.м (власність чоловіка), а також два машиномісця — площею 16,7 та 18 кв.м (все — власність судді).

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 25

Будинок біля метро «Арсенальна», у якому розташована одна з квартир судді. Ще одна — у будинку на вулиці Грушевського

Земля — 1000 та 809 кв.м у користуванні в Києві, 2425 та 1200 кв.м у селі Зазим’я, 1529 у Тарасівці, 20 000 кв. м у Димерці.

Один зі своїх об’єктів нерухомості, згідно з декларацією, Кондратова здає в оренду Посольству США. Впродовж 2019 року прибуток від цього становив 1,081 млн грн — отже, близько 90 тис. грн на місяць.

Будинок Кондратової площею 592,6 кв.м розташований у котеджному комплексі «Французське містечко» у Конча-Заспі, де понад 50 будинків, витриманих у одному стилі, було збудовано на території колишнього дитячого табору. Землю, на якій зводили котеджі, віддавали в оренду «для обслуговування дитячого оздоровчого табору», але натомість там згодом оселилися судді, прокурори та політики. Вартість придбаного у серпні 2013 року «садового будинку» на дату набуття, згідно з декларацією Кондратової — 1,631 млн грн. За тодішнім курсом — це близько $204 тис.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 26

Скульптурна композиція у «Французському містечку», фото з сайту агенства нерухомості

На сьогоднішній день будинки у «Французському містечку», які є у продажу, коштують суттєво дорожче — наприклад, будинок площею 393 кв.м (на 200 метрів менший за будинок судді) у стані «після будівельників, потребує ремонту» пропонується за $390 тис. Можна, звісно, припустити, що нерухомість просто дуже зросла у ціні — але загалом у столиці та її околицях аж такого росту цін не прослідковується.

Не потрапивши до переліку суддів із найбільшою кількістю нерухомості, нашу увагу, тим не менш, привернув також суддя Микола Лагнюк, який зараз зводить будинок у селі Вороньків Бориспільського району Київської області. Крім житлового будинку площею 324 кв.м, лазні та літньої кухні площею 130 кв.м, бесідки, барбекю, додаткового «садового будинку» і сараю суддя вирішив побудувати на ділянці власну невеличку церкву — каплицю площею 16 кв.м.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 27

Також ми принагідно звернули увагу на розділ «Транспортні засоби» у деклараціях суддів ВС — щоб з’ясувати, яким саме автомобілям судді віддають перевагу. Звичайно, це авто різних років випуску. Утім, найпопулярніша серед суддів ВС модель — це, без сумніву, Toyota Camry, їх ми нарахували 9. На другому місці Toyota RAV4 – 8 автомобілів у деклараціях. Третє місце — за Honda CRV, їх ми знайшли 6. Далі йдуть Mitsubishi Outlander (6 авто) та знову Toyota — тепер Land Cruiser, 5 машин. Стільки ж, 5, Nissan Quashqai.

Будинок із каплицею, житло у Росії та квартира за $700. Нерухомість суддів Верховного Суду 28

За ними слідують Toyota Prado (4 авто), Mazda CX5 (також 4), Nissan Juke (3), Volkswagen Touareg (3), Volkswagen Tiguan (3) та Ford Kuga (3).

Цікавих та неочікуваних авто трапилися одиниці, але вони є. Як от, наприклад, ЛУАЗ Фаетон 1991 року у декларації Наталії Марчук.

Валерія Бурлакова

Поделиться:
Загрузка...