Стрічка світлодіодна: яке воно сучасне освітлення

175

Швидше за все, ви вже багато чули або навіть бачили такий новий варіант освітлення, як світлодіодні стрічки. Найчастіше, вони є гнучкими довгими стрічками зі світлодіодами, розташованими на ній. Довжина становить при виготовленні 5 метрів, ширина варіюється від 8 до 20 мм, а товщина зі світлодіодами до 3 мм. Стрічка світлодіодна може бути кольоровою, що надає можливість створення майже будь-якого відтінку, і з монохромним світінням, — тобто, може світити тільки білим, синім, жовтим, зеленим і червоним кольорами. Класифікацій rgb-стрічок можна перерахувати безліч, але давайте почнемо спочатку з того, де вони можуть бути використані:

  • в основному їх використовують при висвітленні інтер’єру і екстер’єру житлових будинків;
  • в рекламному підсвічуванні;
  • при тюнінгу автомобілів;
  • в меблевому освітленні.

світлодіодна стрічка

Останнім часом, світлодіодні стрічки часто стали використовуватися в якості повноцінної заміни звичайних ламп розжарювання саме в інтер’єрі будинків. Це дозволяє людям заощадити в довгостроковій перспективі і трохи прикрасити своє житло.

Світлодіодна стрічка: ціна доступна кожному

Для того, щоб підключити світлодіодну стрічку, наявності мережі електроживлення буде замало, ще має бути спеціальний блок живлення, що перетворить вхідну напругу в необхідну для роботи стрічки, а саме 12 або 24 В. Для управління яскравістю світіння і світлом, найчастіше застосовуються контролери з дистанційним керуванням. Крім своєї універсальності, вони мають ще ряд переваг, порівняно зі звичайними люмінесцентними лампами і лампами розжарювання, а саме:

  • ціна експлуатації буде в рази менше;
  • більший термін служби;
  • простота монтажу;
  • гнучкість при виборі бажаного колірного відтінку.

Для світлодіодної стрічки ціна придбання буде трохи вище, в порівнянні зі звичайними лампами, але цей недолік нівелюється меншою вартістю експлуатації та більш тривалим терміном служби. Використання такого освітлення буде також актуально при реалізації будь-яких цікавих і нестандартних дизайнерських рішень, що практично неможливо з звичайними лампами. В інтер’єрі вашого будинку це буде виглядати дійсно красиво і багато, і ви зможете з легкістю здивувати всіх ваших друзів, які захочуть прийти в гості і поглянути на неординарне рішення в освітленні.

RGB стрічка

Приставка RGB (англ. — Red, Green, Blue) в класифікації стрічок відноситься до їх передачі кольору. Ці пристрої можуть генерувати світіння практично будь-якого відтінку за рахунок поєднання трьох кольорів — червоного, зеленого і синього. У конструкції цих пристроїв фактично використовуються світлодіоди трьох згаданих квітів, розміщені на одній платі, тобто теоретично вона являє собою три одноколірні стрічки. Крім використання їх в інтер’єрі житлових приміщень, вони також дуже часто застосовуються при проектуванні нових сучасних будівель і прикрасі екстер’єру. Таким чином, rgb стрічка є універсальною альтернативою звичайним лампам.

 

Поделиться:
Загрузка...