Російські загарбники станом на кінець 2025 року стратили 337 українських військовополонених.
Про це заявив омбудсмен Дмитро Лубінець під час Інтерактивного діалогу зі Спеціальним доповідачем з питань катувань у межах засідання Ради ООН з прав людини.
«Наголосив, що Росія перетворила катування на державну політику та використовує його як зброю.
Згідно даних ООН понад 95% українських військовополонених зазнають систематичних тортур, а станом на кінець 2025 року 337 українських військовополонених були свідомо й жорстоко страчені росіянами», — сказав омбудсмен.
Лубінець закликав міжнародну спільноту невідкладно посилити тиск на Росію, а також забезпечити повне документування кожного злочину та притягнути винних до відповідальності.