Сотні жертв та зруйновані міста. Що відомо про смертельну повінь у Німеччині

170

Через циклон «Бернд» і проливні дощі на заході Німеччини почалася сильна повінь. Уже відомо про 100 загиблих, сотні вважаються зниклими безвісти. В очікуванні рятувальників жителям сіл доводилося по кілька годин сидіти на дахах своїх будинків.

Міністерство оборони країни оголосило режим воєнної катастрофи, а влада називає подію «національною трагедією».

«Одна ніч перевернула життя багатьох людей»

Саме так описав наслідки злив німецький телеканал ARD. І це правда: села і міста затоплені водою, завалені деревами, машини плавають по дорогах, а вулиці перетворилися на вируючі річки. Це одна з найбільших повеней на пам’яті місцевих.

Від затяжних злив найбільше постраждали землі Рейнланд-Пфальц і Північний Рейн-Вестфалія. Сильні руйнування також є в Бельгії й Нідерландах.

Там вода завдала величезної шкоди місцевій інфраструктурі: зруйновані мости і автобани, підтоплені залізниці, пошкоджені лінії електропередач та зв’язку. Тисячі людей довелося евакуювати, сотні тисяч домогосподарств залишилися без електроенергії. Окремі села опинилися зовсім відрізаними від сполучення через зсуви і пошкоджені дороги. У кількох містах зафіксовано проблеми з водопостачанням.

Рятувальники на вертольотах намагаються витягнути потерпілих із віддалених від міст куточків – люди змушені забиратися на дахи будинків і чекати порятунку там.

Затоплення в долині річки Ар на заході Німеччини

Прем’єр-міністр землі Північний Рейн-Вестфалія Армін Лашет заявив, що такі погодні умови викликало глобальне потепління. І подібні ситуації будуть повторюватися дедалі частіше. «А це означає, що нам необхідно прискорити вживання заходів щодо захисту клімату… тому що зміна клімату не обмежується однією державою», – зазначив він.

Постраждалих стає дедалі більше

Згідно з останніми даними, в результаті катаклізму понад 100 осіб загинули, близько 3500 осіб госпіталізовано, понад тисячу – зникли безвісти. І ця кількість постійно зростає.

У районі лиха працюють 15 тисяч рятувальників, військових і поліцейських. Міністерство оборони Німеччини оголосило режим військової катастрофи. Таким чином військові отримають більшу владу для ліквідації наслідків.

https://www.rbc.ua/static/ckef/img/1000%20(2).jpeg

Поделиться:
Загрузка...