Смолий о причинах отставки

126
Председатель Национального банка Украины Яков Смолий в парламенте объяснил свое решение уйти в отставку.

Об этом он сообщил с трибуны Верховной Рады, отвечая на вопросы народных депутатов.

Смолий также пояснил, в какой форме было давление относительно Нацбанка: «В течение последнего года у Национального банка проходили проплаченные митинги, на которых выступали нардепы, сидящие здесь в зале, месяц блокировки моего дома, месяц блокировки домов моих заместителей. Это системное круглогодичное давление».

Напомним, 1 июля председатель Национального банка Украины Яков Смолий написал и подал Президенту Украины заявление об увольнении в связи с отставкой по собственному желанию.

Члены правления НБУ разделяют позицию подавшего в отставку главы НБУ Якова Смолия, но продолжают работать для сохранения макрофинансовой стабильности.

P.S.

Тиск на Якова Смолія — це травля, організована паном Коломойським, його фракцією і групами у Верховній Раді.
Важко уявити, що за виконання своєї конституційної функції, за вихід на рекордний рівень за 28 років нашої незалежності будуть знімати Голову Нацбанку.
Інфляція — це податок, уникнути якого неможливо. Страждають від нього бідні люди, а збагачуються олігархи. Сьогодні золотовалютні запаси становлять $28млрд — і це теж закидають Нацбанку.
Обдуривши наших міжнародних партнерів, влада намагається змінити керівництво НБУ. Такої поведінки, такої гри у наперстки наші партнери точно не приймуть!
Дякую блискучій команді НБУ. Коли вони прийшли — у країні гроші не ходили. Банки були зупинені, бо власники розікрали гроші.
Чим нині закінчилась травля Голови НБУ? $1 млрд 750 млн інвестори уже відкликали.
Янукович при голові Нацбанку Арбузові уже одного разу таке проводив. Коли у світі більше ніхто не давав грошей Україні, куди він побіг? До Москви. Чим це закінчилось для країни — усі добре знають. Ми точно не маємо допустити повторення такого сценарію!
Чотири підписи. Саме стільки їх стоїть під Меморандумом з МВФ. Підписанти Президент, Прем’єр, Міністр фінансів і Голова НБУ. Заміна хоча б одного з підписантів означає, як мінімум, пауза у відносинах з Фондом. Але відставка керівника «монетарної влади» з формулюванням «через політичний тиск» — це ‘зальот’ в квадраті. Провладні спікери підбадьорюють (більше самих себе), що за кілька днів все забудеться. Але не забудеться. Це жорстке зґвалтування правил гри. Це фактично припинення співпраці у поточному форматі. МВФ занадто чемний, щоб висловлюватись матом. Але викинути за борт одного з підписантів ще й з порушенням умов самого меморандуму – це треба вміти так вляпатись. Навіть Юлія Тимошенко кидала МВФ більш елегантно.
Не чекайте гучних заяв від Фонду. В часи Януковича вони три роки у своїх звітах писали про «constructive talks». І лише в останньому Меморандумі відверто сказали, що співпраця припинилась відразу у 2010-му році ще тільки-но почалась. Тому з цього моменту Фонд буде писати чемні відписки, які місцевими спікерами будуть представлятись як позитивні сигнали.
Ім’я нового Голови НБУ вже не важливе. Бо якщо Смолія погнали за небажання дослухатись. Тоді виходить, що його заміна вже буде дослухатись, чи як? Що там у нас про незалежність?
P.S.: Здається, «зелені» ще не усвідомили масштаб катастрофи, яку вони запустили 1-го липня.
Зеленський хотів нагнути Нацбанк, а зловив величезного облизня. Це стратегічна поразка всієї країни, адже тепер весь світ чітко побачив, що відбувається у державі Україна.
Зеленський привів до того, що тепер з нами не захоче мати справу ні МВФ, ні Світовий Банк, ні європейські інституції. Це крах «кінця епохи бідності».
Нам ще раз підтвердили і показали — в країні немає верховенства права. Тут не діють Закони. Тут не працює демократія. Це країна «95 кварталу», що стрімко сповзає в стан Росії — 2.
Екс-голова Нацбанку Яків Смолій показав всьому світу чого вартує ця влада відвертих наперсточників, які вже понад рік плюють в обличчя всій країні.
Вони думають що сьогодні виграли, встановивши контроль над останньою державною інституцією. Насправді вони заклади остаточне падіння своїх рейтингів, які потягне на дно емісія, девальвація, інфляція, а може й дефолт.
От тільки всій країні від цього краще вже не буде.

Поделиться:
Загрузка...