Синод УПЦ КП скоригував титул Філарета

134
Священний Синод Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) змінив правила титулування предстоятеля УПЦ КП, затвердивши повну і скорочені форми титулу

Про це повідомив прес-секретар УПЦ КП архієпископ Євстратій (Зоря).

«Священний Синод змінив правила титулування предстоятеля Київського патріархату. Відтепер існують його повний офіційний титул і скорочені його варіанти, які використовуються в повсякденному житті і богослужінні і в стосунках з іншими помісними церквами», — написав архієпископ Євстратій на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук в суботу.

За його словами, повний офіційний титул предстоятеля УПЦ КП звучить так: «Святіший і Блаженніший (ім’я), архієпископ і митрополит Києва — матері міст Руських, Галицький, патріарх всієї Русі-України, Свято-Успенської Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархимандрит».

Скорочений титул має наступну форму: «Святіший (ім’я), патріарх Київський і всієї Руси-України», повідомив Євстратій.

«У відносинах з іншими помісними православними церквами припустимою формою є» Блаженніший архієпископ (ім’я), митрополит Київський і всієї Руси-України»» — пояснив архієпископ.

Згідно з рішенням Синоду УПЦ КП, опублікованому на сайті Церкви, для предстоятеля УПЦ Київського патріархату вводяться повна і скорочені форми титулу «в зв’язку зі змінами, які відбуваються в Українській православній церкві, з огляду на історичну традицію, практику помісних православних церков і інші суттєві обставини».

P.S.

Лаври Печерська та Почаївська давно є Ставропігіями Київського Престолу — згідно соборних рішень ще 1991 і 1993 років!

Тож означення цього факту в повному титулі Предстоятеля — лише констатація того, що і дотепер було.

Це не приводило ні до яких заворушень чи проблем у минулому — не приведе у майбутньому (хоч кремлівські пропагандисти, можна передбачати, і спробують щось на цю тему набрехати).

ПОСТАНОВИ СОБОРУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ щодо релiгiйної ситуацiї на Українi та з iнших питань церковного життя 1-3 листопада 1991 р.

… 6. Собор Української Православної Церкви утверджує рiшення архiєрейського собру /6-7 вересня I99I р./ про утворення Луганської єпархiї, про ставропiгiю Свято-Успенської Почаївської Лаври у канонiчному вiданнi Митрополита Київського i всiєї України.

ПОСТАНОВИ Всеукраїнського Православного Собору Української Православної Церкви Київського Патрiархату 21-22 жовтня 1993 року

… 3. Святiйший Патрiарх є священноархiмандритом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Євстратій Зоря

Поделиться:
Загрузка...